•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Yamaha Majesty 400 , Honda PCX или Honda Forza??

Маджести 400 Форза 250 PCX125 PCX150

#1 Gavrail

Gavrail

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 39
  • Скутер:Yamaha Majesty 400

17 април 2018 - 13:52

Колеги имам малко колебание дали да продам Маджестито и да взема някой от другите два модела или да си остана с него?

scooterhouse.net

#2 zero

zero

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2092
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

17 април 2018 - 19:10

Тука нещо май не разбирам :) кво не му хареса на маджестито че искаш да го смениш за тоя скакалец РСХ или пък за 250 кубикова форца? Мисля че скутера ти е доста по добър от двата изброени, не говоря технически говоря като фасон, мощност и прочие.

#3 Gavrail

Gavrail

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 39
  • Скутер:Yamaha Majesty 400

17 април 2018 - 21:49

Всъщност единстврното нещо което не ми харесва е това че м/у пластмасите има луфт и някои скоби изпускат вече

#4 zero

zero

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2092
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

18 април 2018 - 06:42

Знаиш ли в къв филм ще се вкараш, мислиш че на хондата скобите ще и са ок? да ок ще са, ако не е събрана от скрап както са 90% от машините продавани по салоните. Според мен ако чак толкова те дразнят смени я с друго маджести, но търсенето на същата читава може да ти отнеме месеци да не кажа години. Щом споделяш тези неща като проблем значи не си човек на които не му пука какво кара и държиш на детаила и отличното състояние на скутера, такива скутери обикновено струват с по 1-2-3к повече от събратята си по салоните, обикновено са от собственици купувани нови или на малко години с малки щети от ?талия  и обгрижвани добре е България. Обаче са толкова редки че понякога може да се отчаяш от търсенето, щото читавите машини рядко се разделят със собствениците си :) ?махме късмета за 1 месец да намерим две такива машини в състояние като нови, х сити и ексаитинг, без да са имали сериозни щети по тях и да са разфърляни на парчета но и цената им беше далеч над пазарната. Та искам да ти кажа че ако технически мотора ти е добре не се вкарвай в филма със смяната му особено пък за РСХ, може да дебнеш обявите и ако изкочи читава форца да скочиш понеже е клас като твоя и оправдава смяната, но аз лично не бих си го причинил ако проблема е само щипките :)

#5 Gavrail

Gavrail

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 39
  • Скутер:Yamaha Majesty 400

21 април 2018 - 13:16

Благодаря ти за отговора. Да ти кажа чесно бях го пуснал да го продавам ама от ЯД защото паднах с него (и на мен и на мотора ни няма нищо ,много леко жулнато от единия край почти боята не е засегната) затова стана така още на следващия ден се разобедих и махнах обявата апък и не го карам много извън градско а 400 е голям за града и си мислих за нещо по малко.

#6 dimitar1234

dimitar1234

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1496
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

21 април 2018 - 13:27

Колега Маджестито е прекрасен мотор ама няма как да го сравняваш с останалите два .Карал съм и 125 и 250 но не бих се върнал на тях .400 е универсална кубатура особено Ямахата единствено можеш да го сравняваш със Силвера и за града става въобще не е голям просто покарай и ще го свикнеш. Въобще да не ти минават такива идеи.

#7 zh

zh

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 379
  • Скутер:Honda SH150i ABS 2015

21 април 2018 - 14:45

Може и X-MAX 400 или X-MAX 300, ама последния е нов и си е сума.

#8 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

23 април 2019 - 22:54

А какво ти пречи да дадеш ако се налага за оригинални щипки 10-20 лв и да ги смениш и тогава няма да има нищо което да те дразни по твоя. Това според мен е най-доброто решение. ? да си караш и да си свиркаш.

#9 relaxxx

relaxxx

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 115
  • Скутер:Paiggio Beverly 350

24 април 2019 - 15:19

Като другите колеги, ще те посъветвам, удари му една боя купи му щипки и е нов. Каквото и да си вземеш, ще набиеш маса пари с неясен успех. А за падането.... това е неизбежно въпрос на време е да се случи колкото и да внимава човек. Аз миналата година как се овъргалях с колелото, не ми се говори :thumbdown: .