•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Правилна стойка при каране на скутер?


#1 stf_trek

stf_trek

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 32
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Кимко Гранд Динк 250

28 май 2018 - 21:57

Здравейте. От скоро имам скутер, бивш моторист съм с 5-6 години дупка без моторни двуколесни и реших да си купя скутер. Евтина поддръжка, нисък разход, повече работа върши, лесно се кара и т.н. Всичко това отговори на очакванията ми, но друго се получи...
Как седите правилно на тези скутери ? Мен започва да ме боли кръста след 20-30 мин. Струва ми се прекалено назад гърба, сякаш съм се провесил на кормилото назад. Пробвах напред с присвити ръце, пробвах и други комбинации каквото се сетих и все ме дразни. Къде бъркам ?
п.с. Слаб съм, около 68 кг на 177.

scooterhouse.net

#2 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

31 май 2018 - 23:16

Въпроса ти би трябвало да е- Какъв скутер да избера за по-удобна возия. Този скутер който имаш е да отидеш до магазина за бира, в рамките на 1-2 км. Ако искаш да си джиткаш 20-30 мин. и нагоре се взема скутер ай и да не е макси има едни Сузукита които са пак със седалка с гръб. Удобен за шофиране по-дълго време. Както и да се кривиш на тоя скутер, кръста боли

#3 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

01 юни 2018 - 18:30

залагам че си взел японец или Кимко,те са неудобни!

#4 boda

boda

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 819
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

01 юни 2018 - 21:55

ма верно тая дупка е голяма. моят инструктор ме учеше как да седя и стоя на  мотора. и си мислех дотогава, че всички с пиствои мотори са гъзари, щото карат с гъза нагоре...ама не е точно така. естествено го разбрах като покарах. вече нямам скутер, пък и пистата не е моят тип мотор, но за да то отговоря бих те посъветвал да се огледаш сам за стойката си. гледай кръста да ти е прав колкото може повече. евентуално може да се стигне и до преработка на кормило/по-високо, по-ниско/, седалка или нещо друго. или пък да си купиш друг скутер,както е казал колегата по-горе.

#5 stf_trek

stf_trek

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 32
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Кимко Гранд Динк 250

02 юни 2018 - 07:28

Отстрани в профила ми пише какъв е скутера. Ще преработвам седалката.
Случайно установих, че ако имам багаж отзад, които служи като облегалка и става много удобно. ще си пътувам с един сак на задната седалка

#6 boda

boda

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 819
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

02 юни 2018 - 09:50

да, мисля че това ще те спаси. а това отзад е само за подпиране, нали знаеш? не е за постоянно висене върху него...успех :scooter:

#7 enigma79

enigma79

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 41
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Kymco grand dink 50-250

07 юни 2018 - 10:00

Кимко били неудобни хмм модели бол и ако говорим за големите направо казвам бъркаш.Тествано на Гранд Динк с тази голяма и удобна седалка и облегалка с един минус че не се регулира както и кормилото,но пък мие удобна.