Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Aprilia Sr 50 R "Проект"

• Please log in to reply
73 отговора на тази тема

#41 Balabanov

Balabanov

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1099 Мнения:

Публикувано 27 May 2019 - 21:18

Никаква дублетна форма не е.
Колко па да го "отплескаме", това е чуждица и се не брои, минарели!  :D

Този пост е редактиран от Balabanov: 27 May 2019 - 21:21

scooterhouse.net

#42 Гошко2

Гошко2

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1155 Мнения:

Публикувано 27 May 2019 - 21:55

Помолих да не издребняваме!
Формата съществува слято и разделно, като слятото изписване зависи от това, дали съчетаниeто от предлог + същ./прил./нар. представлява “смислово обединен комплекс”.
В различните издания на правописния речник се срещат и двата начина - можеш да го провериш.
На този етап няма изрично правило, вменяващо грешка. И двете форми са правилни що се отнася до правописа.
Езиковата култура е друг аспект, но в случая паузата е неразличима и изразът излиза от периферията на нормите на дисциплината.

#43 Balabanov

Balabanov

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1099 Мнения:

Публикувано 27 May 2019 - 23:20

Седни си Слаб 2!

#44 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

Публикувано 28 May 2019 - 17:04

С бяла голяма пружина до-иде мултивара да но има нещо с тези 6.5г ролки се едно двигателя не се развърта до необходимите обороти до който достигаше с 7.2г а по патя на логиката с по леки би трябвало по бързо и до по-високи да се развърта което е интересното. Ще връщам 7.2г с тях си беше най-балансиран ( равно баир спускане ) сега с 6.5 в едно е много добре в едно много зле в едно meeh средно.

П.С Балабанов и Гошко2 а стига сте се заяждали като 2-ро класници от 4 месеца само това правите джав джав :P

#45 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

Публикувано 28 May 2019 - 22:05

Да,прави сте грежката е вярна!

#46 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:

Публикувано 23 June 2021 - 13:00

Привет на всички отново!
След доста заети последни две години, нямах много време за скутера нито за тунинг нито за каране, но ето че тази година ще има време и за двете.

Последно откакто съм ъп-датвал темата бяха добавени още няколко неща:
Заден амортисьор YSS E-Series
Огледала

Поръчани са и се чака доставка на:
STAGE6 RACING CLUTCH TORQUE CONTROL MK II D=107MM
STAGE6 R/T CLUTCH BELL 460G PIAGGIO / PEUGEOT
STAGE6 CLUTCH SPRINGS "TORQUE CONTROL" (RED)

Доволен ли сам от тунинга?
Абсолютно! Не мога да повярвам как съм го карал сток 10 години този скутер.

Има ли какво още да се пипне?
Абсолютно! Сместа на пълна газ ми е богата особено ако карам над 600м надморска, задния амортисьор за моите 100кг ми е мек трябва да се стегне и се чудя като дойде съединителя директно с червени ли да пробвам или да пробвам и оранжевите пружини, да сложа ли всичките тежести или 2 от 3 примерно? Някакви идеи?
Днес покарах малко извънградско и направих една готина снимка пред Фантастико докато пих една кока-кола :)
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от Stealshot: 23 June 2021 - 21:11

#47 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:

Публикувано 30 June 2021 - 15:23

Здравейте!! Частите дойдоха и мисля да ги монтирам тази вечер но изникна едно въпрос-че доколкото разбрах Stage6 съединителя е универсален за всичките двигатели има само една шайба която се използва но не можах да разбера при кой тип двигател се ползва тази шайба? Търсих инструкции и видео но не открих специално за това.
Публикувано изображение
Някой ако е слагал такъв съединител да помага.
Благодаря, предварително!

Е дали се слага или не не знам но него сложих нямаше проблеми да опира да закача някъде, даже и проба успях да направя в 22:10 разликата е огромна. Преди беше едно странно насичащо ускорение сега е много по плавно даже май малко твърди му идват червените пружини може би ще пробвам как е с оранжевите също или поради по-леката камбана ролките от 6.5г идват твърде леки??
В момента се-тъпа на CVT е следния:
Multivar 2000 6.5г ролки с бяла централна пружина
Stage 6 съединител и камбана с червени пружини с 3 големи 3 малки черти виждашти се на обтегача на съединителя с всичките 9 тежести.

Ъпдаит за някой ако случайно следи темата -_-
Няма да пускам нов пост само да ъпва за нищо. Та два дена след слагане на съединителя след лека настройка на карбуратора забелязах че се скъсал колектора преди клапите. Смених го. Реших да сваля пружините на съединителя от червени на оранжеви ( по-натегнати ) и ролките от 6.5 ги качих на 7.2 във вариатора онзи ден (08.07).
След проба след смените на около 4км от вкъщи мотора заглъхна и загасна.
След бутане от 4км до вкъщи и днес 2-3ч разхлабяне стигнах до проблема:
Публикувано изображение
А бе с две думи много слуша скутера никакви проблеми екстра е хахаха :D :D :D

Този пост е редактиран от Stealshot: 10 July 2021 - 18:37

#48 alexy3009

alexy3009

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 36 Мнения:
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:Aprilia SR50

Публикувано 11 July 2021 - 21:30

Някакъв упдейт колега?

#49 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:

Публикувано 12 July 2021 - 19:58

Е ъпдейт купих клапи днес карбон малоси 0.30мм сложих ги направих проба с жигльор 80микрона карба е DELLORTO PHBG 21, а бе върви ама не е супер доволен, свалих свеща(бях сложил чисто нова преди теста) да съм сигурен и да леко черна богата на гориво смес, свалих пак карбуратора сложих 78микрона настроих ниските обороти после и винта за горивната смес на 2,5 оборота и скутера почна да мърка. Почнах да карам междуградско направих 10км планински път пробвах много добре почти един резервоар изхабих но съм много доволен в момента единствено, може би бих пробвал пак с 6.5г ролки във вариатора.

Този пост е редактиран от Stealshot: 12 July 2021 - 20:00

#50 alexy3009

alexy3009

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 36 Мнения:

Публикувано 13 July 2021 - 10:45

Виж мнениетоStealshot написа на 12 July 2021 - 19:58 :

Е ъпдейт купих клапи днес карбон малоси 0.30мм сложих ги направих проба с жигльор 80микрона карба е DELLORTO PHBG 21, а бе върви ама не е супер доволен, свалих свеща(бях сложил чисто нова преди теста) да съм сигурен и да леко черна богата на гориво смес, свалих пак карбуратора сложих 78микрона настроих ниските обороти после и винта за горивната смес на 2,5 оборота и скутера почна да мърка. Почнах да карам междуградско направих 10км планински път пробвах много добре почти един резервоар изхабих но съм много доволен в момента единствено, може би бих пробвал пак с 6.5г ролки във вариатора.

Имам въпрос
1.Оригинален ли ти е карбуратора или реплика и от къде го взе.

2.при мен като развия болта за въздуха на 1.5 или 2.5 оборота както при теб при подаване на газ напраео глъхне и гасне.

3. Имам нов съединител и камбана след като покарах и свалих камбаната видях че феродото е изтъркано само по края а не по цялата му повърхност.

4. Ускорява с мъка до 20 30км/ч но държи ниски обороти тоест не се форсира и по някое време успее да превключи и напраео литне до там мъка някакви идеи.
Ролките са 7.5гр.

Става дума за Априлия СР 50 2003г

#51 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:

Публикувано 13 July 2021 - 12:11

Виж мнениетоalexy3009 написа на 13 July 2021 - 10:45 :

Имам въпрос
1.Оригинален ли ти е карбуратора или реплика и от къде го взе.

2.при мен като развия болта за въздуха на 1.5 или 2.5 оборота както при теб при подаване на газ напраео глъхне и гасне.

3. Имам нов съединител и камбана след като покарах и свалих камбаната видях че феродото е изтъркано само по края а не по цялата му повърхност.

4. Ускорява с мъка до 20 30км/ч но държи ниски обороти тоест не се форсира и по някое време успее да превключи и напраео литне до там мъка някакви идеи.
Ролките са 7.5гр.

Става дума за Априлия СР 50 2003г

1. Да оригинален е от тук!

2. Глъхне как на богата смес или на бедна. Болта е финалната настройка главното от жигльора.

3. Странно трябва снимка да направиш как така краищата само?

4. Ролките казват на двигателя до какви обороти да се развърти главно, съединителя предава силата.
Твоя проблем с ускорението е в настройка на съединител ( голяма пружина и 3 те малки).

#52 alexy3009

alexy3009

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 36 Мнения:

Публикувано 14 July 2021 - 18:54

Благодаря за отговора , а съединителя ако ти е 107 мм ,камбаната също ли трябва да е 107мм или 109мм.
Тъй като при мен съединителя е 105мм ,а камбаната 107мм,и мисля че от там идва проблема да не може да зацепи на време.

#53 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:

Публикувано 15 July 2021 - 20:27

Виж мнениетоalexy3009 написа на 14 July 2021 - 18:54 :

Благодаря за отговора , а съединителя ако ти е 107 мм ,камбаната също ли трябва да е 107мм или 109мм.
Тъй като при мен съединителя е 105мм ,а камбаната 107мм,и мисля че от там идва проблема да не може да зацепи на време.

Да определено от там мисля че ти идва проблема поне при мене и камбаната и съединителя се водят 107мм по документи не съм ги мерил.

#54 alexy3009

alexy3009

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 36 Мнения:

Публикувано 15 July 2021 - 22:19

Виж мнениетоStealshot написа на 15 July 2021 - 20:27 :

Да определено от там мисля че ти идва проблема поне при мене и камбаната и съединителя се водят 107мм по документи не съм ги мерил.

Комплект ли са и как се казват

#55 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:

Публикувано 16 July 2021 - 15:19

Виж мнениетоalexy3009 написа на 15 July 2021 - 22:19 :

Комплект ли са и как се казват
Пише си 5-6 поста по-нагоре в темата пак от скутер атак не са комплект по отделно се продават.
STAGE6 RACING CLUTCH TORQUE CONTROL MK II D=107MM
STAGE6 R/T CLUTCH BELL 460G PIAGGIO / PEUGEOT

Този пост е редактиран от Stealshot: 16 July 2021 - 15:20

#56 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 18 July 2021 - 12:43

Виж мнениетоBalabanov написа на 27 May 2019 - 18:47 :

Не случайно е включена в комплекта и все пак зависи какво е закупил, може и да не е бяла! :)

Само да те светна,не че не ги разбираш работите,но бялата на малоси е една идея по-мека от стокова на априлята хах!

#57 alexy3009

alexy3009

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 36 Мнения:

Публикувано 25 July 2021 - 11:21

След като сложи карбоновите клапи скутера има ли повече ряз в ниските обороти?

#58 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:

Публикувано 26 July 2021 - 16:11

Е той и преди си беше с карбонови ( карбонит ) нз има ли разлика карбон и карбонит, но беше с 0.30мм карбонит където си идват с Malosi Sport Kit-а. Просто ги по-изяде малко :huh: :huh: :huh: :rolleyes:

Този пост е редактиран от Stealshot: 26 July 2021 - 16:12

#59 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Piaggio NRG Power DD & NRG MC3 DD

Публикувано 06 August 2021 - 11:39

Е как бялата централна на малоси ще е по-мека от стоковата? А защо си мисля, че беше +14% или нещо подобно..
Piaggio NRG Power DD 50cc 2007 LC Stage1
Piaggio NRG Power DD 70cc 2010 LC Crashed
Piaggio NRG MC3 DD 70cc 2004 LC

#60 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 13 August 2021 - 15:21

Виж мнениетоcrazyNRG написа на 06 August 2021 - 11:39 :

Е как бялата централна на малоси ще е по-мека от стоковата? А защо си мисля, че беше +14% или нещо подобно..
И аз така си мислих но, наложени една до друга с прилагане на натиск, стоковата е една идея по-твърда.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни