Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Aprilia Sr 50 R "Проект"

• Please log in to reply
73 отговора на тази тема

#61 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 143 Мнения:
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

Публикувано 14 August 2021 - 18:36

Сериозно ? Са ще ме карате да пробвам червената на малоси.
При градско между светофарите при тръгване спиране има един момент в едни точни обороти къде има едно тресене направо( обяснявам си го "чувства се като" като все едно съединителя се опитва да грипне но не успява веднага мисля малко да отпусна малките оранжеви пружини на съединителя да грипва за градска в по ниски )
Мнения?

scooterhouse.net

#62 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Piaggio NRG Power DD & NRG MC3 DD

Публикувано 15 August 2021 - 19:13

Аз точно смених стоковата (на 15 000км) с Бяла на Malossi, но сложих и ТС подложката на Malossi. Същата подложка е 5мм и реално май прави пружината една идея малко по-твърда и смея да твърда, че разликата е осезаема спрямо стоковата. След като смених ауспуха по-байрите беше трагедия, сега е много по добре. Мисля и от другата страна да сменя оригиналната подложка (1мм) с още една на Malossi и ще кажа дали има резултат. Теста на ръка е доста относителен.. те и дължините им са различни.

До колегата Stealshot: Ако си сигурен, че всичко ти е в ред по трансмисията и няма нещо износено пробвай да сложиш подложката за която споменах. По принцип я дават да чисти точно такива вибрации и предотвратява централната пружина да не преплъзва и усуква. От коя страна ще я сложиш ти решаваш. Както споменах ще направи и сегашната ти пружина една идея малко по-твърда. Аз мисля да сложа даже две от всяка страна.

Този пост е редактиран от crazyNRG: 15 August 2021 - 19:41

Piaggio NRG Power DD 50cc 2007 LC Stage1
Piaggio NRG Power DD 70cc 2010 LC Crashed
Piaggio NRG MC3 DD 70cc 2004 LC

#63 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 143 Мнения:

Публикувано 15 August 2021 - 20:51

Да миналата седмица го бях разглобил на части вариотра е идеал ролките са нови водачите са префекти ремъка е супер, съединителя и камбаната са нови на 50 км има си един пластмасов водач на голямата пружина където си идва сток на пиаджо двигателите него сложих, но с stage 6 съединителя има един спаисър най- вероятно за него ми говориш не го сложих като смених съединителя и камбаната?
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от Stealshot: 15 August 2021 - 20:54

#64 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:

Публикувано 16 August 2021 - 05:57

Сложи го от страната на торка. Трябва да пасне в леглото и остави оригиналната от страната на съединителя, където си стой по принцип може и обратно, но вече трябва да се пробва дали ще ти хареса.

Колега може ли да споделиш колко километра изкара с клапите преди да се пръснат? Точно и аз сложих 0.30мм и сега се замислям дали да не сложа по дебелите?

Този пост е редактиран от crazyNRG: 16 August 2021 - 11:00

#65 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 143 Мнения:

Публикувано 16 August 2021 - 13:09

Мерси за инфото ще пробвам да я сложа като ми се приразглабя нещо тези дни :P .
Неми работи километража и не засича километрите :( , горе долу в сезони мога да ти кажа: два сезона и половина.
Не знам дали по-дебелите ще карат повече, те се пак са си консуматив тези клапи и е нормално да ги поглеждаш от време на време.

#66 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:

Публикувано 16 August 2021 - 14:07

На старото пиаджо карам вече 5та година без проблеми, но не знам коя дебелина са. Оставих го на вилата, че го подготвям за скутер крос. Като се кача да го барникам ще ги сваля да ги премеря и ще споделя.

#67 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

Публикувано 16 August 2021 - 14:49

Сега карам със зелена +15 ,със бялата на малосито с варятора неставаше за гърнето.

#68 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:

Публикувано 16 August 2021 - 15:10

Колега в грешка си. Ще потърся след работа точните данни. По спомен зелената е около +60%. Естествено може да има разлики в цветовете и твърдостта при различните модели двигатели.

Ето какво намерих като информация:

Reinforced:

White = identical to original, + 5% or + 30% (depending on model)
Yellow = + 5% (depending on model)
Super Reinforced:

Yellow = + 30% or + 35% (depending on model)
Racing:

Red = + 35% or + 40%
Green = + 60%
Purple = + 82%
Blue = + 106%

Този пост е редактиран от crazyNRG: 16 August 2021 - 16:25

#69 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

Публикувано 22 August 2021 - 09:41

Забравих, че тази зелена не е на малоси ,а тнт  и е 15%.

#70 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 143 Мнения:

Публикувано 08 September 2021 - 19:37

Виж мнениетоcrazyNRG написа на 16 August 2021 - 05:57 :

Сложи го от страната на торка. Трябва да пасне в леглото и остави оригиналната от страната на съединителя, където си стой по принцип може и обратно, но вече трябва да се пробва дали ще ти хареса.

Да пасва да пасва ама не пасва никъде тази желязната с съединителя нито в леглото на торка нито пружината влиза пък в нея очевидно е просто спесър за друг тип двигател предполагам. Смених малките пружини на съединителя пак с червени свалих и ролките от 7.2 на 6.5г в събота още по зле хваща много във високи обороти съединителя и тресенето в ниските е ужас. И така по-напазарувах малко зелена централна на малоси (60%) и един Torsion Controller. И така пък дойде въпроса сега откъде е по добре да се сложи този Torsion Controller откъм съединителя или откъм торка. Поразрових се малко и открих една много интересна тема:Публикувано изображение
SOURCE!!!

И така днес разглобих пак всичко сложих пак 7,2г ролки върнах и оранжевите малки пружини на съединителя с централна зелена 60% и малоси ТК откъм торка и сток ТК откъм съединителя (малоси тк просто пасва идеално направо си ляга вътре а в книжката с инструкциите пише откъм съединителя... :huh: :huh:)
Това е резултата в крайна сметка за проба не остана време....
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от Stealshot: 08 September 2021 - 19:51

#71 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:

Публикувано 09 September 2021 - 06:53

Аз лично махнах TC Unit-а засега. Сложих същата +60% пружина и жълти малки на Malossi. Но прекалено много се качиха оборотите.. Реално съединителя отлепя м/у 6-7 000 оборота и веднага се изфорсирва до 9500 + -. За стънт и стартове от светофар до светофар е много добре и реакцията при подаване на газ е мигновенна, но за нормално каране не ми харесва. Ще пробвам да увелича първо грамажа на ролките от 7.2 на 7.4 и след това ако няма промяна ще сложа бели на Malossi за съединителя и накрая можеби по-мека централна пружина (жълта на Malossi). Ще пиша какъв е крайния резултат, даже мисля да снимам утре един клип преди да започна с настройките.

Този пост е редактиран от crazyNRG: 09 September 2021 - 19:07

#72 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:

Публикувано 10 September 2021 - 11:30

Ето клип как върви моя в сегашното си състояние >> https://youtu.be/nSx...SxTbthqWSw  >>. Извън градско във високите скорости е добре, но градско се форсира излишно дори да карам с 1/8 гас. Между другото всеки е добре дошъл да събскрайбне ютюб канала ми ще съм много благодарен и мисля да си го развия в тази среда ако има гледащи :)

Този пост е редактиран от crazyNRG: 13 September 2021 - 08:53

#73 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 143 Мнения:

Публикувано 10 September 2021 - 18:02

Егаси аз днеска направих тест подробен 20-30км каране много е добре много респонсиве кога дадеш газ тръгва на задна се дига много по лесно не хваща в много високи кара се и градско но ми се струва че ролките от 7.2г идват тежки сега двигателя недостига топ RPM. На напълно равен път с мене 96кг топ 95км/ч. Утре ще пробвам 6.5г ролки ако се наложи и 5.7 имам.
Публикувано изображение

Да от клипчето изглежда си прав и при тебе на доста високи хваща. И ми се струва че малко на високи обороти ти работи двигателя да неси над пеак перформаса с какъв кит си ?

#74 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:

Публикувано 10 September 2021 - 19:23

Добра скорост за спортен дилиндър  ;) Килограмите също оказват голямо влияние за жалост :/  .. иначе аз съм с OEM 49сс не отварян цилиндър... Чака си ДР-а, но да позастуди малко, че го карам всеки ден.

Този пост е редактиран от crazyNRG: 10 September 2021 - 19:28

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни