•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Проект сбирщайн

kymcogrand dink

#1 enigma79

enigma79

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 41
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Kymco grand dink 50-250

09 юни 2018 - 09:40

Чудех се дали има смисъл да правя тази тема тъй като в сравнение с други си е сбирщайн но все пак може да има идеи които може да са от полза на някой.Не претендирам да съм изпипал детайлите както всичко да е перфектно и с нови части.Нещата започнаха с закопуването на скутера който беше издухал малоси 70с цилиндъра и старият собственик го беше шлайфал със съответното по размер бутало и съответно компресията беше под 3 и съответно никакъв шанс за запалване и движение.След дълго мислене и закупуване на комплект 50с и отказ да запали и одисея с карбуратора се сдобих с донор Bet&Win 250c и се започна една....Смяната на двигателя е лесно като имаш донор,но реших че вида на  циклоп за гранда не ми хареса и дойде ред на етап 2.За етап 2 се падна на визия на kymco xciting.Освен визията се добавя нова инсталация за екстрите,drl,автоматични фарове,лупи,големи спирачни помпи и други.Голяма мъка е напасването на пластмасите,първо пробвах да направя степенките от kymco xciting но накрая се отказах и поръчах такива(виждат се на снимката направените).Сега остана да намеря читава предна маска с фар и още няколко дребни детайла но поради финансова криза съм на изчакване.

scooterhouse.net

#2 enigma79

enigma79

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 41
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Kymco grand dink 50-250

11 юни 2018 - 19:25

Тази неделя последва отново разглобяване и търсене на проблема,а именно дясната страна има едва видимо отклонение и открих грешката ми в задният захват на степенката 2см отклонение и се чудя как не съм го видял.



#3 Beylian

Beylian

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 101
  • МестонахождениеНе казвам майна
  • Скутер:хонда флюс

17 май 2019 - 20:18

Колега няма нищо че е сбирнщайн ,важното е че имаш  ентосиазам пък и като е сбирнщайн се развива повече инжинерна мисъл,само не разбрах на 50 кубика слагаш 250 кубика двигател ,така ли.

#4 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

17 май 2019 - 20:34

Мале, мале  кошмари в гаража, започнал си страшна битка направо война, ще е доста интересно!
Евала за ентусиазма! :thumbup:

#5 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

02 юни 2019 - 22:55

Темата е от миналата година