•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Скутер 50 кубика?


#1 CountZero

CountZero

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2

17 август 2018 - 09:36

Здравейте,
Обмислям да си купя скутер 50 кубика, та ме интересува подходящ ли е за човек тежащ около 100 кг.? Ходих до няколко магазина продаващи втора употреба и ми предлагат от 150 кубика нагоре, но нямам къде да го държа толкова голям. Гледам по улиците петдесетките ги карат и по пълни хора и си се движат прилично, а не едвам едвам. ?нтересува ме и дали ще мога да возя някой с тегло около 60 кг?

scooterhouse.net

#2 bakalov_g

bakalov_g

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 104
  • МестонахождениеМалта
  • Скутер:Piaggio X9 250 Honda

17 август 2018 - 13:13

Забрави да возиш някого, пробвали сме с приятелката ми (161 кг. сме общо) - така клекна и едва се движеше, че умряхме от страх, добре, че беше за 6-700 метра.
50-ките са много слаби и горят колкото 150 4т. Също така се движат прилично на градско, но само на равно. Аз умирах от страх по булевардите - все ме натискат, а на баира беше още по-страшно. Ако си на 16 или нямаш време за курс за категория - ОК.
Външните габарити на 50-125-150 кубика са приблизително еднакви. ?ма и 250-ки, които са малки.
Моят съвет е да си изкараш поне А1 (125 кубика) и да се качиш на четиритактов скутер - здрави, икономични, достатъчно силни за да се движат прилично ( с пътник към 60 кила и по баир ще му е малко трудно, но ще върви), достатъчно слаби за да не изплашат нов моторист при рязко навиване на газта... За мен перфектната градска машина е 125-250 кубика, големи гуми, водно, малка и лека.

#3 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

17 август 2018 - 17:37

Всичко е до това какво търсиш в един мотор и закакво ще го използваш, аз лично сам 140кг 195висок. ? съм върл фен на 50тките, от 15-6 години карам и предимно 50тки. Аз лично съм возил доста пъти някои 50-60кг г/д не е проблем возил сим и един два пъти едно момче 100кг . мале мотора се измъчи и го карах пеша ходи :o .Абе за сам човек си е , аз като се возех по байр 50-60 надоло яко наравно г/д. Ср-ката не е практична под седалката местото е за някаква мини каска а жапката пред седалката е наи много ключовете от вкъчи сложиш. Баша ми е фен на макси скутерите и кара Yamaha Velocity 300, аз като го карам предпочитам слизам и пеша хода тва нещо тежи 3 тона БУКВАЛНО , освен тва е мудно седалките са ми супер неудобни. ?наче е практична до магазина место има стъкло голямо нете духа ( ако те кефи тва ) и така . Та според мен зависи какво търсиш аз лично искам като се кача на Ср-ката да ми настрахнат космите и да ми заври кравта , баща ми иска му е удобно и с и си ходи до магазина. Колегата горе е казал че габирите 50-250 са еднакви на габарити може ма на тегло със сигорност неса 100%.

Така че качи се на няколко 50-тки пробваи , пробваи и по голямо нещо и накрая земи тва каде ти е харесало най-много и отговаря на това каде търсиш ти.

#4 bakalov_g

bakalov_g

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 104
  • МестонахождениеМалта
  • Скутер:Piaggio X9 250 Honda

17 август 2018 - 17:53

Каква кръв ще ти заври с 5-6-7 двутактови коня??? Втория ми скутер беше SR50 с водно и пак е смях. Гори 3.5 + масло, има място за отворена каска, духа те на него и позата е кенефната. Сегашния ми скутер е 20 коня, гори 4, опъваш си краката, облягаш се, вятър няма, място под седалката бол... Разликата в килограмите се усеща като го буташ само!!!
Velocity не е макси скутер, а е среден по размер. ?звинявай, ама като ти гледам писанията, си на 15-16 години, не да си карал 50-ка 15-16 години.

Колега, качи се и покарай 50 и поне 125 и ще разбереш колко голяма е разликата.

#5 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

17 август 2018 - 18:08

За правописа ми си прав извинявам се свикнал сам на латиница и на англиски от работата. ?звинявам се ма несъм на 15-6 а съм на 26 почти 27. ? съм карал Yamaha Mint (да тия умрелите с верига ) от 10-12 годишен по ливадите.  Колега ти изброи само негативите на двутактовите бе гори масло да гори и бензинче доволно но двигателя е около 30% по лек защото съдържа по малко части от 4-тактов , следователно по-малко се чупи а и начина по които доставя конето е много по различен от 4 тактовия. Тва се едно сравняваш оса и колордски брамбър и двете се бубулечки ма различни. А за това че няма адреналин много грешиш имам си тука един планински техничен път 10 тина километри като съм в настроени го зимам с хронометър и като слеза на финала и съм подобрил времето с 1 секунда се чуствам като Rossi, но един път се случи се надцених малко в един остър завои задната гума подскочи половин платно не че ми завря кравта а ми изтрапнаха бузите.
Ако се качвам на наще по големи единствено бих искал пробвам 180цц 2тактов Gillera Runner ако не нещо Sport / Naked 600cc но не и на голям скутер щом Velocityto е среден праи сметка колко тежи един махи, по добре си карам колата. :(

П.С като те слушам аз теб ми се струва че ние сме типичен пример за човек които търси различни неща в скутера си. Ти искаш да не те духа да се излегнеш и си караш, аз искам газта до ламарина колената стиснали седалката и гумите на ръба на сцеплението  си докато вятара ме разхлажда от цялото тва напрежене :D

#6 bakalov_g

bakalov_g

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 104
  • МестонахождениеМалта
  • Скутер:Piaggio X9 250 Honda

17 август 2018 - 18:33

Определено търсим различни неща - на мен скутера ми е ежедневно и целогодишно превозно средство, с 15 километра в посока до работното място. Като завали и не ми се мокри и трябва да ходя с колата, се чувствам като наказан. Търся комфорт и скорост - има участъци, в които карам с над 100 и 50-ката няма шанс там, както и на дълъг баир. 170 килограма тежи с горивото моя, Velocity ще е към 145, 50-ката е към 105, а 125ка - към 115.
Двутактовия е рязък, но без сила в ниските. Четиритактовия развърта плавно, но на всички обороти има тяга. Аз не бих карал повече двутактов, а на теб май едно супермото 250 два такта ще ти приляга, Stealshot. Знай, че с малък по размери скутер се пада много по-лесно, отколкото с мотор с големи гуми, който ти е между краката. Та, замисли се за сняма на типа машина, по-скоро.

CuontZero - какво търсиш в скутера, освен да вози определени килограми? Как ще се ползва?

#7 CountZero

CountZero

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2

18 август 2018 - 15:42

На мен ми трябва за градско в София, разнасям си пратки чат пат. А относно возенето е да разходя гаджето до центъра примерно. Проблема ми е, че няма къде да държа мотор с по-големи габарити а такъв мога да си го държа на етажа, трябва само да го кача по една релса 6-7 стъпала. Ако е голям мотора няма да мога да го избутам, иначе съм съгласен, че по-голям е по-комфортен, но съм възпрепятстван от размерите им. Наскоро на едно кръстовище питах едно момче около 80-85 кг с китайски скутер 50ка, марката беше нещо е три букви, каза че не му прави проблем с тръгването даже возил приятели и пак набирало добре, та това ме обнадежди, но явно ще трябва първо да си намеря гараж, за да взема по-голям. :)

#8 bakalov_g

bakalov_g

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 104
  • МестонахождениеМалта
  • Скутер:Piaggio X9 250 Honda

18 август 2018 - 16:19

Щом собственото тегло на машината е определящо, и за кратки разходки с пътник, търсиш 125 с въздушно охлаждане. Разликата с 50-ката е 10 кг, не си струва да се тормозиш да караш 50-ка.
Бих ти препоръчал Kymco Agility 125 - 107 кг, 9,5 коня и най-важното - големи и дебели гуми (спира, стабилен по завои и друса малко). В Малта 90% от скутерите под наем са такива, има и много доволни собственици на лични такива. Марката е тайванска и има представителство в БГ, но части има и в нета и са по-евтини от японските и италианските.

#9 bakalov_g

bakalov_g

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 104
  • МестонахождениеМалта
  • Скутер:Piaggio X9 250 Honda

20 август 2018 - 15:00

?мам и друга препоръка,но не е скутер - Yamaha Crypton, Honda Innova и производните тайвански и малайзийски машини. 4 скорости, полуавтомат, без съединител. Също така е тясно (удобно за бутане и за трафика) и с високи гуми. Тези машинки са неубиваеми и горят твърдо под 2/100. Резервоара е 4 литра и прави 250 км с него. Няма ремък да се износва. Теглото на Криптона е 102 кг с горивото.
Да ви кажа как се карат в Малта - тук всички пощальони са с Криптон 110, при това са доста старички. Това нещо е с 3 големи куфара, а както знаем - хартията тежи. Лятото температурата е висока, пощальоните спират на 20-30 метра и не го гасят. Не прегрява и се кара с такова натоварване по 5 часа на ден. Да не говорим, че дупки не се избягват и ако може да се стигне до пощенската кутия с мотора - всеки тротоар се качва. Няма милост, няма и убиване!
Ако теглото беше определящ фактор за мен (примерно да го кача на платформа на кемпер и да знам, че ще се кара и по черни пътища по къмпингите), без колебание бих купил точно такава машина. ?наче не е красив, но и няма по-здрава и икономична машина от това.