•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Ямаха Аерокс 50цц


#1 Bazzlik

Bazzlik

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 53
  • Скутер:Yamaha Aerox

03 октомври 2018 - 13:09

Здравейте колеги! Скутера е Ямаха Аерокс 50цц както съм писал вече в няколко теми. Подобренията са гърне Leo Vince TT, жълти малки пружини на съединителя, червена централна, карбуратор- Dellorto 17.5 със жигльор 90 така си е стоково в карбуратора, спортен фитър тип конус и спортна водна помпа цилиндъра не съм го пипал аз, но е на polini не знам дали е 50 или 70цц. Скутера вървеше идеално до преди 3 дни когато уж скъса ремък, но не беше скъсан ремъка, а просто някакви конци се бяха показали блокира ми вариатора и манивелата откарах го на ремонт казаха за смяна на ремък си смених го със спортен ремък malossi kevlar - 745x16.6mm и смених свеща със същата като старата скутера глъхнеше и не се изстрелва както преди помислих че е от ремъка защото беше с различни размери взех същия като стария 738x16.5mm, но пак не вървеше после се оказа че е спукан всмулателния колектор смених го, но сложих ремък 747x 16.5мм и пак не върви както преди в сервиза ми казаха че трябвало да съм със стоковия въздух. филтър и го сложиха същата работа пак не върви. ? защо да слагам стоковата кутия с филтър като до сега бях със спортен и вървеше безупречно. Проблема дойде от там че както карах просто изгасна и не иска да запали манивелата беше твърда. ? да добавя че както карам скутера ми гасне? Мнения давайте колеги и помагайте че вече се отказвам...

scooterhouse.net

#2 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

03 октомври 2018 - 16:46

Доколкото съм на ти с скутерите, а то е доста малко от вариатора ремъка и съединителя зависи колко бързо се развърта и до какви обороти ( тва е от тежеста на ролките ) и как вече се движи ремъка по вариатора нагоре надолу а съединителя ти е кога ти зацепи вече задната гума.
Като го запалиш примерно на едно място с натиснати спирачки загреял си го и му дадеш така газ на място трагва ли да дърпа доволно ?
Данеси го прегреял нещо или да си го карал без масло и да си надрал цилиндъра освен нещо. ?ли пък тия конци каде се са навили от стария ремък да неби да пречат на вариатора да мърда нормално.
Втора идея тези спортни отворени филтри са много капризни на дъжд, прах нещо данеси го карал и нещо пак да е станало по цилиндъра ?

#3 Bazzlik

Bazzlik

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 53
  • Скутер:Yamaha Aerox

03 октомври 2018 - 17:38

Не знам колега беше сцепен всмукателния колектор смених го и сложих ремък дайко 747х16.5 качва се до горе на вариатора без 2мм мисля че ще отпусне и ше е окей върнах си стария филтър няма проблеми за сега явно е гаснело от всмукателния колектор за дето е бил сцепен...

#4 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

03 октомври 2018 - 18:47

Е да то дефакто е смукало допълнителен въздух и си го карал на бедна смес което пак може да ти доведе проблеми с цилиндъра прегряване,надиране и тн, ако нямаш много работа зимата отвори погледни как са сигменти ала бала такмо ще разбереш 50цц или 70 е :rolleyes:

#5 Bazzlik

Bazzlik

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 53
  • Скутер:Yamaha Aerox

04 октомври 2018 - 09:31

Благодаря колега днес ще свалям двигателя и ще видиме не че разбирам много де.