Към съдържанието

Съобщение

Публикувано изображение
SCOOTER HOUSE
тел.: 0894 23 63 63

Ямаха Аерокс 50цц

• Please log in to reply
35 отговора на тази тема

#1 Bazzlik

Bazzlik

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 48 Мнения:
  • Скутер:Yamaha Aerox

Публикувано 05 October 2018 - 11:00

Колеги тъй като пичагите в скутерхаус нищо не направиха с проблема на моторчето ми реших да сваля двигателя от шасито инда го отварям сам да видя какъв е проблема... скутера гасне в движение има няча след 5-10 км каране. Те мислеха, че е от ремъка щото уж бил скъсан но не е скъсан сменихме го с нов стария беше 738х16.5 новия е 747х16.5 проблема остана след гаснене на скутера в движение вариатора все едно запича и се движи тегаво вчера свалих двигаела откачих цилиндъра даже съм ви направил няколко снимки, но пак мърда тегаво коляновия вал има и лек луфт на биела. Това е първото ми моторче и не съм отварял двигател никога, но тъй като майсторите явно не са в час и те ще се завма сам. Погледнете снимките и ако можете кажете дали има проблеми по цилиндъра и буталото.

Прикачени файлове

scooterhouse.net

#2 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4712 Мнения:
  • Скутер:GSX-R750

Публикувано 05 October 2018 - 11:39

От не много ясните снимки изглежда,че цилиндъра и буталото са ти наред.

Този пост е редактиран от kappo: 05 October 2018 - 11:39

Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#3 Bazzlik

Bazzlik

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 05 October 2018 - 11:43

И аз така мисля колега ще гледам клип от нета и ще разкоствам мотора леко по-  леко и да се надяваме всичко да е наред ще пиша пак и ще пращам снимков материал. Благодаря!

#4 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 40 Мнения:
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

Публикувано 05 October 2018 - 19:43

kappo брат сигорен ли си че изглежда нормално, защото тоя нагар отстрани на буталото май не е нормален и луфта при тези сигменти ми се вижда много голям на пиаджо двигателтелите е 1 лист хартия ( 100 микрона мисля че беше )  Несъм сигорен само питам :thumbup: , но мисля че и сигментите са за смяна .

#5 Bazzlik

Bazzlik

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 05 October 2018 - 20:32

колеги ще го карам понеделник на майстора ми и той ще каже, че явно сам няма как да се справя с разгобяването по- добре той да не почупя нещо...

#6 fr0ntable

fr0ntable

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 498 Мнения:
  • МестонахождениеПерник
  • Скутер:Malaguti f12 High End

Публикувано 05 October 2018 - 21:46

Няма му нищо на кита ;)

#7 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4712 Мнения:

Публикувано 06 October 2018 - 07:02

"Stealshot"ами от снимките нищо не редно не видях,въпреки че е си е хубаво на живо да го види човек.Относно черното по буталото малко по -богата смес може би.Сегментите без луфтомер няма как да кажа дали са за смяня.

Този пост е редактиран от kappo: 06 October 2018 - 07:02

#8 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 40 Мнения:
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

Публикувано 06 October 2018 - 16:43

Аз само съдя от мойта сток 50ка цилиндър каде го свалих имаше нагар така острани на буталото под сигментите и майстора вика таман навреме си решил го правиш така или иначе е бил за основен ( а майстора ми е сериозно момче ходил е на стажове по италия в априлиа ала бала имам му вяра :P  ) сегментите бяха по заминали и луфта беше двоен на спецификациите г/д. И пак така нагара беше г/д като на колегата само даже беше от едната стран не отсякаде на буталото затова питам :) прав си и ти без ръка да пипне око да погледне няма как се каже колко и добри да са камерите нешно време :thumbup:

Този пост е редактиран от Stealshot: 06 October 2018 - 16:48

#9 Bazzlik

Bazzlik

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 06 October 2018 - 19:29

Ще пиша след ремонта да кажа колеги, че аз не разбирам...

#10 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4712 Мнения:

Публикувано 06 October 2018 - 21:08

Какъв ремонт си решил да правиш,"Bazzlik"?

#11 Bazzlik

Bazzlik

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 10:50

Не знам и аз... просто ще отворят двигателя за да разбера къде е проблема явно не е било само ремъка щом като покарам и загрее просто гасне скутера след което манивелата става твърда и вариатора се върти тегаво ме навежда на мисълта че може би се случва нещо при коляновия вал... Де да знам не разбирам. Има странно виене от към водната помпа чудех се дали лагерите на са проблемни.

#12 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4712 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 11:22

Определено трябва да се проверят лагерите на кол.вал,даже би било хубаво да ги смениш с нови.Проверете също и (иглените) лагери на биелата на вала.

Този пост е редактиран от kappo: 07 October 2018 - 15:48

#13 Bazzlik

Bazzlik

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 11:37

И аз така мислех, kappo благодаря майстора ми разбира просто няма време в момента утре ще му откарам двигателя и ще пиша щом го отвориме. И да попитам майстора каза ако искам да си махна маслената помпа и казанчето за маслото след което да си мешам бензин/масло аз сам какво бихте ми преопръчали? Оставям си казана и помпата или да ги махна?

#14 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4712 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 12:21

Лично аз я махнах преди години,и си смесвам сам!

Този пост е редактиран от kappo: 07 October 2018 - 17:17

#15 Bazzlik

Bazzlik

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 15:55

така направих и аз, каppo махнах току що помпата и казана, изчистих буталото и цилиндъра нямат забележки те огледах ги добре остава само коляновия вал тези дни когато майстора го разглоби. Съотношение бензин/ масло четох една тема за този въпрос пише, че при масла полусинтетични като моето с което карам е scooter expert (motul) разреждането е 1л бензин 15-18грама масло?

#16 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4712 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 16:16

Може да свалиш сегментите и да ги сложиш един по един в цилиндъра за да ги проверите колко затварят,ако има нужда ги сменете с нови.Относно маслото аз ползвам същата марка и модел на МОТУЛ,но слагам по 20-25gr\1L.

Този пост е редактиран от kappo: 07 October 2018 - 19:19

#17 Bazzlik

Bazzlik

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 48 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 16:23

Окей благодаря ще ги погледна и сегментите и ще слагам по 20г-25г масло :)

#18 Гошко2

Гошко2

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 305 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 16:24

Само да вметна, че конструкторът на двигателя е предвидил един маааалък проблем, заради който се е наложило тази маслена помпа да е част от двигателя и да е там. Конструкторът НЕ Е идиот, можете да бъдете сигурни!
Премахването й на пръв поглед не крие рискове... но всъщност въпросното побългаряване ебава мамата на двигателчето.
А да видим дали някой му увира тиквата защо?

#19 Гошко2

Гошко2

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 305 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 16:32

Давам жокери:
1. Градинска и земеделска техника НЯМАТ маслена помпа, защото нямат шанс да попаднат в ситуацията, в която попада едно МПС ежедневно.

2. По същата причина (щото нямат маслени помпи) повечето двутови автомобили имат Фрайлауф:
https://de.m.wikiped...ilauf_(Mechanik)

3. По същата причина един от ранните модели на Сааб се е провалил с гръм и трясък...

#20 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4712 Мнения:

Публикувано 07 October 2018 - 17:04

Ппц никакви последици не съм усетил или имал след премахането и(дебаланс,вибрации).Карам над 4-5к километеи вече без нея!Не твърдя,че това е правилно!

Този пост е редактиран от kappo: 07 October 2018 - 17:15

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни