•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Аерокс- губи мощност.


#1 Bazzlik

Bazzlik

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 53
  • Скутер:Yamaha Aerox

14 октомври 2018 - 23:58

Колеги аерокса ми върви до 40км след което все едно, че заглъхва след като мине 60км пак започва да с ускорява. Бях с ролки на 4.3г ся ги смених с 5.0г иглата на карбуратора гледам, че майстора я е качил на последния пръстен, но не знач дали трябва да е там с червена централна пружина схм и малки жълти спортен филтър конус TNT преди нямаше този проблем и вървеше идеално след смяна на лагерите на коленовия вал се получи този проблем. Възможно ли е да не достига въздух или гориво? Ремъка ми е 738х 16.5мм така беше като го купих пробвах с 747х16.5мм, но пак не го качва до горе... Сега се чудя дали не е от ролките но с по- леките тръвах със същите обороти както сега не знам защо просто все едно, че губи мощност като върна газта и я подам пак междъ 40-60км и топ спиида намаля?

scooterhouse.net

#2 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

15 октомври 2018 - 12:25

Мотора глъхне ли в тези обороти, нещо ненормален звук  или просто не върври, защото едното може да е карбуратора и сместа другото е от трансмисията, най-вероятно е ролките ако не глъхне и добре работи двигателя смени ги пробвай. Попринцип правилото е по-леки ролки по-добър старт по-нисък топ спеед, по тежки по-слаб старт повече топ , но това зависи и от ремък ,съединител, пружини... не е точна наука :huh: .
Аз лично след тунинга от 50 на 70цц вариатора си доиде с 7.2г но и в момента ускорението е добро а топ спида е огромен и несъм много доволен и ще връщам 6.5г стоковите защото неми трябва 120 топ, а искам повечеко ускорение и low end.

#3 Bazzlik

Bazzlik

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 53
  • Скутер:Yamaha Aerox

15 октомври 2018 - 20:37

? мен ме навежда на мисълта, че са ролките колега, защото бях с 4.3г от Leo Vince TT гърнето с него ми ги дадоха в комплект. Колкото до ремъка така го купих нов внос и е 738x16.5mm, а аз мисля, че стоково излиза с 747х16,5mm, но взех 747x16,5mm и даже върви по- слабо с него отколкото с 738х16,5mm не знам защо така... Колкото до съединителя е с червена централна и малки жълти, а вариатора си е сток. Цилиндъра е Polini Sport 50cc. Като карам с 30+км и дам газ даже гасне... Паля го на смукач давам газта докрай тръгва и след това пак почва да глъхне. На място си цъка оборотите както трябва преди с ролки 4.3г развиваше 90км в момента е с 5г и развива 75км.