•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

ЗАПАЛВАНЕ


#1 ScooterKing

ScooterKing

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Malaguti F12

18 октомври 2018 - 12:32

Защо скутерите палят (от манивела) без акумулатор докато старите мотори като МЗ, ?Ж не могат да палят без акумулатор, чувал съм че е от ЦД?-то ама не ми е много ясно, ако може малко да ми разясните! Благодаря.

scooterhouse.net

#2 krasy

krasy

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеБУРГАС
  • Скутер:BURGMAN 400 1999

19 октомври 2018 - 19:33

Темата е огромна.  Накратко имат сериозна разлика в генераторите.  Скутерите са с динамомомагнет с постоянни магнити и се произвежда ток докато риташ. Така е и Симсон и Балканчетата и други малки стари моторетки. Ако щеш и динамото за фара на велосипеда .
А старите на ?Ж Урал и др. се нуждаят от акум. Те са по близки до сегашните автомобилни алтернатори. Там е нужен ток за да се "възбуди" алтернатора..  Същият е по сложен има четки и колектор и в общи линии по голяма мощност. Но без маалко точец поне във възбудителката (така се нарича едната намотка) няма как да произведе ток за палане.

  Тази лекция разбира се е доста упростена и колеги с познания по ел.машини ще ми се присмеят може би но в 10 реда това е обяснението.

#3 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

20 октомври 2018 - 06:26

Напротив, много точно си обяснил.
А скутеркралят можеше да порови в мрежата, вместо да чака наготово.