•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Derbi GP1 Open - двигатели съвместимост

мнение

#1 valio_s

valio_s

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • Скутер:няма

01 ноември 2018 - 16:50

Здравейте.
Скоро си взех така мечтания скутер, след доста търсения....
Спрях се на модела заради визията, защото според мен е скутера с най-добра визия за 50 кубика.
Взех го с идеята да сменя двигателя с нещо над 150 кубика, защото карам основно извънградско и искам да има една хубава средна скорост от около 80-90км.
В момента съм със стандартния двигател и си вдига без проблем 90км. , но не ми се кара в максимума.
Отделно ми се вижда нереално да дам още един скутер за тунинг и то за още 10-20км. отгоре.
А за по-голям скутер се иска книжка, вече на дърти години да се бутам с младите за А категория не е вариант.
Ето затова съм решил да сменя двигателя.
Гледам доста скутери слагат двигатели Piaggio и затова съм се насочил към такъв двигател.
Нека по-запознатите да споделят какво мога да монтирам на рамката без да режа и преправям моята.
Двоумя се между 180 кубика двутактов от Хексагон или Рънър, или направо 200 кубика четиритактов.
Ще се радвам ако някой е правил такава заигравка да сподели.

scooterhouse.net

#2 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

03 април 2019 - 00:24

Колега аз дали можеш да си сложиш такъв двигател не знам, но карам Gilera Runner 200 и двигателя е перфектен според мен, много добре балансиран, не се затормозява да набере и да върви нормално и е много еластичен. Говоря за 4 тактовия. Както винаги обаче си има недостатъци. Когато му даваш газ и спирачки аз лично не мога да смъкна разхода с каране под 5 л/100 км градско. Не знам колко е нормално или не ,но не го жаля мотора както и не му изпивам душата, но със сигурност не карам за да пестя гориво. Разхода обаче всеки път когато засичам е между 5,0-5,6. По-нисък никога съм засичал.