•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Шлайф на цилиндър


#1 scooter 97

scooter 97

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 125
  • Скутер:Yamaha Jog 3KJ Poche

28 януари 2019 - 14:52

Колеги, възможно ли е 49сс цилиндър с диаметър 40мм да бъде шлайфан до 47мм (70сс)?
Също така главата може ли да се остави стоковата?
Колко средно струва шлайфа?
Става въпрос за минарели хоризонтал (водно).

scooterhouse.net

#2 MBKBO0STER

MBKBO0STER

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • Скутер:MBK Booster

15 февруари 2019 - 08:57

не и не, от 47мм на 47,6мм - 20лв

#3 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

15 февруари 2019 - 17:02

Това дали може, ще каже майстора който фрезова!

#4 MBKBO0STER

MBKBO0STER

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • Скутер:MBK Booster

16 февруари 2019 - 14:23

не може, че е възможно да не се счупи при шлайфа е вярно, но с карането ще се счупи, представи си да отнемеш 7мм от полата ти, просто премери и ще видиш колко тънка ще стане ризата, 50ка се шлайфа с 2 мм мисля най-много, а и с 7мм ако шлайфаш много пари ще ти вземат, няма смисъл просто, а главата от 50ка е с много малка горивна камера и ще направи проблеми, възможно е да направи дупка в буталото

#5 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

20 февруари 2019 - 16:08

Аз съм карал два цилидъра 70сс с глава от 50сс. Не съм имал проблеми с буталото. Но с 70сс глава върви повече

#6 scooter 97

scooter 97

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 125
  • Скутер:Yamaha Jog 3KJ Poche

08 март 2019 - 16:20

 

не може, че е възможно да не се счупи при шлайфа е вярно, но с карането ще се счупи, представи си да отнемеш 7мм от полата ти, просто премери и ще видиш колко тънка ще стане ризата, 50ка се шлайфа с 2 мм мисля най-много, а и с 7мм ако шлайфаш много пари ще ти вземат, няма смисъл просто, а главата от 50ка е с много малка горивна камера и ще направи проблеми, възможно е да направи дупка в буталото
Колега отнема се 3,5мм а не 7.
Питам защото съм виждал цилиндър с надпис 49сс но диаметъра му е 47мм, а главата прилича на оригиналната. ?нтересно ми е да разбера дали някой го е шлайфал до 47мм или китайците са сложили надпис 49сс за да няма проблеми с КАТ примерно (не че някой ще гледа там...)
Говоря за минарели хоризонтал водно!

#7 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

08 март 2019 - 18:11

 

Колега отнема се 3,5мм а не 7.
Питам защото съм виждал цилиндър с надпис 49сс но диаметъра му е 47мм, а главата прилича на оригиналната. ?нтересно ми е да разбера дали някой го е шлайфал до 47мм или китайците са сложили надпис 49сс за да няма проблеми с КАТ примерно (не че някой ще гледа там...)
Говоря за минарели хоризонтал водно!

Слагат 49цц просто да няма проблеми с регистрацията не е шлайфан.