•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Гаражи , кражби или къде си държите моторетките


#1 byldera

byldera

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 246
  • Местонахождениепловдив
  • Скутер:Yamaha T-max 2006 abs

28 януари 2019 - 20:18

Здравейте .В Пловдив до края на годината ще махнат всички гаражи от града , а вече доста са вдигнати можеби 40% от всички .
Питам къде ще си държим моторите? , къде ги държите в момента ? ?ма ли някакви алтернативи как смятате да процедирате за напред .
Обмислям да сложа аларма , камера на блока която ще гледа към мотора ... за друго не се сещам
Вие къде ги държите и какви мерки взимате против кражба ?

scooterhouse.net

#2 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

28 януари 2019 - 21:35

В отопляем гараж с 21.5C не-обича му е студено на миличкото, а лятото като се возя с него никога не влизам в кафе или магазин каде не мога го виждам. ? пушката винаги заредена за такива каде продават документи или каде качват скутерите в бусове без документи. :thumbup:

П.С ?ма и едни прожектори каде светват с движение перфектно допълнение са с камерата.

#3 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

28 януари 2019 - 21:46

Аз моя го държа в гараж. ?

#4 byldera

byldera

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 246
  • Местонахождениепловдив
  • Скутер:Yamaha T-max 2006 abs

29 януари 2019 - 07:09

Да , по хубаво от гараж няма ,но хората като мен, които живеят в панелен блок и нямат достъп до гараж е по сложно
Все повече виждам мотори / скутери пред блоковете ей така оставени да нощуват , защото няма къде .


#5 Baroto77

Baroto77

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 299
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Хонда

29 януари 2019 - 08:52

Под някоя по висока тераса на първия етаж  си направи клетка, или плътно заграждение и го прибери там....

#6 byldera

byldera

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 246
  • Местонахождениепловдив
  • Скутер:Yamaha T-max 2006 abs

29 януари 2019 - 13:24

Това със загредната тераса на първи етаж съм го виждал , аз също съм на първи етаж , но нашите блокове са с вградени тераси ...

#7 васко-57

васко-57

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 174
  • Телефонен номер:0898738866
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Hornet, Innova 125i, Honda VT 750C

29 януари 2019 - 14:53

Друга опция - събирате се 3-4 съкварталеца мотористи и си наемате един гараж в близост до вас. Мисля си, че за 15-20 лв. месечно си струва да спиш спокойно, а в гаража си има условия и за обслужване, и за дребни ремонти, а и съхранението на мотора на сухо и сенчесто място е за предпочитане. Аз мислих по този въпрос още преди година и половина (като почнаха да махат гаражите пред блока), но търсейки нещо под наем намерих добра оферта и направо си го купих. :thumbup:

#8 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

02 февруари 2019 - 21:00

Верига + GPS tracker е единственото решение, според мен.
Но качествените вериги са скъпи. Няколкостотин лева са.
GPS tracker около 100 лева.

#9 Baroto77

Baroto77

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 299
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Хонда

03 февруари 2019 - 10:50

Гаража си е гараж, слага му се СОД и спиш почти спокойно........Каквато и верига и катинар да му сложиш все ще е на улицата и ще го вали дъжда и ще го пече слънцето......

#10 byldera

byldera

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 246
  • Местонахождениепловдив
  • Скутер:Yamaha T-max 2006 abs

08 февруари 2019 - 07:09

Знам ,че по добро от гаража няма ,но при нас в Пловдив ги забраняват и вдигат всички до края на октомври .Доста вече вдигнаха , следващата чистка ще е до 31март и после октомври .Вече на няколко места видях моторетките пред входовете ...
Въпроса е какво да направим за да няма кражби и золуми ,на оставените мотори пред входовете .Тази година тази гледка ще бъде често срещана

#11 boda

boda

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 819
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

09 февруари 2019 - 12:50

ние в квартала ги държим на открит, охраняем паркинг. по-скоро държахме, защото мястото е продадено и ще строят блок. за тази година издирваме подходящ друг такъв паркинг. проверих през 2 преки има подземен, ама няма места. иначе искат 40 кинта, за месец.засега търсенето продължава... :huh: