Към съдържанието

Китаец 139QMB

• Please log in to reply
203 отговора на тази тема

#81 Валери Дочев

Валери Дочев

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 52 Мнения:
  • Скутер:Линг бен

Публикувано 07 July 2019 - 15:36

Така с новия цилиндър 52мм върви доста прилично но по съединител и вариатор не съм пипал нищо дори ролките са ми оригинални сега предстои малки сини пружинки за съединителя китайски спортен вариатор и ролки 7.5гр може би в комбинация с 5.5 и ще ви кажа резултата за съжаление километража ми е до 60км/ч и в момента го пълни доста бързо и го обръща но нз с колко се движа предполагам с 80км някъде

scooterhouse.net

#82 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 07 July 2019 - 17:04

Провери с GPS, по принцип вдигат най-много 70 ако не е барано нещо по редукцията. Аз визирам късия вариант с 10" щото има разлика!

#83 Валери Дочев

Валери Дочев

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 52 Мнения:

Публикувано 08 July 2019 - 00:19

Моя е с 12 цолови джанти един приятел ме беше засичал с неговата джилера със стария цилиндър 73-4км/ч един друг с бус карал зад мен и каза 70-80 върви тва пак със стария цилиндър а как се казва програмата с която мога да го засека

#84 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 08 July 2019 - 00:39

Скороста е една и съща независимо от цилиндъра, просто времето ще е различно, защото двигатела работи на определени обороти въпроса е за какво време ги достига. В случая си вдигнал мощноста и нещата се случват по-бързо. Има много програми аз моя го засичах със "Speedometer"
Разлика в редуктора и кутията при китайците няма, просто единия е с 12" другия с 10" и от там идват тези 10/20км разлика.

Този пост е редактиран от Balabanov: 08 July 2019 - 00:42

#85 Валери Дочев

Валери Дочев

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 52 Мнения:

Публикувано 08 July 2019 - 08:18

Е да това за цолажа разликата в скоростта ми е ясна в случая максималната скорост може да се повиши с увеличаване на грамажа на ролките един руснак в ютуб пресметна че при 12 цола джанти с оригиналният редуктор може да се развият 120км/ч но не споменава грамаж на ролките само обороти на двигателя

#86 Гошко2

Гошко2

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 790 Мнения:

Публикувано 08 July 2019 - 08:54

Направо със 150 си може от воле!

#87 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 08 July 2019 - 11:19

Това са глупости, каквито и ролки да сложиш вариатора няма как да качи повече ремъка защото хода си му е такъв! Има два варианта, единия е вдигане на оборотите на двигатела и другия, промяна на предавателното число при редуктора на задната гума.

Този пост е редактиран от Balabanov: 08 July 2019 - 11:20

#88 Валери Дочев

Валери Дочев

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 52 Мнения:

Публикувано 08 July 2019 - 13:31

Не съм най-големия разбирач но ролките със сигурност имат значение с 5гр ролки ясно се вижда че не се използва цялата повърхност на вариатора но ще го засека с едни и други и ще стане ясно

#89 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 08 July 2019 - 22:16

5г с кит са му малко, аз съм с 8г. и реагира доста добре в ниски обороти, но после по бавно достига максимални. Пробвал съм и на мен така ми най-допада. С роките това, което може да е грешно е да са твърде леки и да не отварят вариатора до край, а това се проверява лесно, просто го драсни с маркер по цялата периферия карай и виж до къде се е качвал ремъка.

#90 Валери Дочев

Валери Дочев

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 52 Мнения:

Публикувано 09 July 2019 - 00:55

И аз мисля че 5г са малко а 8 много целта ми е да не умалява много по баирите а да държи горе долу еднаква скорост до колкото е възможно де а иначе как влияе по-леката камбана защото гледам че ги олекотяват а има и спортни в комплект със съединител

#91 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 09 July 2019 - 11:38

Идеята на дупките по камбаната не е да е по лека а да се винтилира, с цел охлаждане за да може да не запалиш феродото на съединитела. Аз съм е с това:
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от Balabanov: 09 July 2019 - 11:40

#92 Валери Дочев

Валери Дочев

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 52 Мнения:

Публикувано 09 July 2019 - 11:57

И аз мисля за този съединител и камбана само вариатора който купих днес е по-различен за тази схванах идеята но някои олекотяват оригиналната като махат металната обвивка в периферията и се чудя с каква цел и какво мислите за малки сини пружинки

#93 gursel

gursel

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 09 July 2019 - 18:25

здр. Колко е допустимото отъняване на ремъка на 139qmb 50c 4т. Ремък 669 18 30  От 18 да стане 15 и надолу. Какво да очаквам

#94 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 10 July 2019 - 22:49

Спира да се качва до горе чак за допустимо отъняване... По периферията има оплетка, която след като се изяде почват да стърчат конци от нея и се къса. Та това е в общи линии, очакваш да те остави някъде. Докато конците са наред и ремъка не е нацепен всичко си е в норми.

#95 Кико85

Кико85

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Vonroad WJM125T-22

Публикувано 11 July 2019 - 02:45

Здравей те нов съм във форума но ми се случи нещо и не съм сигурен на 100% но мисля че ми затегна двигателя. И въпроса ми е дали ако е затегнал мога ли да му сложа 150 цц кит и да си ги направя 150 цц или да си слагам 125 цц кит

#96 Валери Дочев

Валери Дочев

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 52 Мнения:

Публикувано 11 July 2019 - 03:20

До колкото съм разглеждал за на братовчед има китове 160цц и 180цц и глави с по 4-ри клапана мен ако питаш увеличи кубиците в бг мисля че има цилиндри макс до 160цц

#97 Кико85

Кико85

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Vonroad WJM125T-22

Публикувано 11 July 2019 - 13:49

Може да ви се види смешно но на мен не ми е ясно само как става центровка та след смяната на всичко имам предвид със центровка та на маховика

Този пост е редактиран от Кико85: 11 July 2019 - 13:50

#98 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 11 July 2019 - 21:38

Ако това не ти е ясно, значи нищо не ти е ясно!!!
Всеки пита нещо в разни теми, тая тема е за 139QMB, което си е китайски двигател GY6 тип 49cc и се почва 125, 150, 180 само 250 и 300 не се споменават, няма марки няма вид двигател нищо то това "cc" е най-важното нещо.  :D

#99 Валери Дочев

Валери Дочев

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 52 Мнения:

Публикувано 12 July 2019 - 02:18

На маховика имаш едни букви T F въртиш го докато буталото стигне горна мъртва точка (момента преди да започне да слиза надолу) слагаш някоя отвертка през дупката на свеща и ще я усетиш срещу буквата Т ще видиш че има изпъкнала част на корпуса и след това гледаш разпределителния вал има една голяма дупка и две малки малките трябва да са равни на ръба на главата а голямата трябва да е нагоре и центровката е готова след това с луфтомер е хубаво да си провериш клапаните особено ако сменяш глава

#100 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 27 July 2019 - 21:33

Скутера от първата страница с кита вече мина 1100км., без никакви ядове, като изключим един нов скъсан ремък, за който аз съм си виновен. Като цяло съм доволен, върви повече от стоков но въпреки това пак си е слабичък. Трябва поне 100cc и манипулации по редуктора и кутията за да започне да прилича на скутер. Има усещане за тяга в ниските обороти, във високи трудно се развъртат. Ако не беше късия варинт 10" имаше мегдан да се инвестира, но за на пред нямам намерения да правя нещо по него.

Този пост е редактиран от Balabanov: 27 July 2019 - 21:38

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни