•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Honda Forza 250 MF10 - губи масло


#1 trufel

trufel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3
  • Скутер:Honda Forza 250 2009

28 март 2019 - 18:33

Здравейте колеги,

Малко предистория - миналата пролет си взех Хонда Форца 250 2009г.
Към края на годината (след около 6 000 км) смених маслото, но се оказа, че са източили около половин литър :(.
Гледам щеката яко омаслена, викам от нея ще е. Смених я с нова. Ама без гумения пръстен ... :unsure:
Тия дни реших пак да сменя маслото, че идва сезона и пак така - източили полвин литър. Този път за малко над 2 000 км.

? се започна едно търсене на причините и ми спря сърцето със:
Смяна на бутала, сегменти, гарнитура, гумички, не знам си какво ... двигателя бил заминал.

Обачеее - освен че губи масло машинката е перфектна и няма никакви симптоми, 0, нито разлика във вървенето:
Върви си както си трябва, ускорява екстра, разхода е без промяна (3.5), пали от ряз, ня място си пее мотора ... каквото се сетя.
? Не пуши, нито студена, нито топла, на празен ход или форсирна.
Като пусна газта и забива муцуната, което ме води на мисълта, че не е много вероятно двигателя да е сдухан.

Та, въпросите:
  • Къде мога да проверя компресията?
  • Някой със същия проблем?


scooterhouse.net

#2 lz66

lz66

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 10
  • Телефонен номер:0898584483
  • МестонахождениеТърговище
  • Скутер:piaggio skipper st125

29 март 2019 - 20:37

Маслените сегменти нямат нищо общо с компресорните,може да бяга и да гори масло.Щом няма теч,маслени сегме.









#3 trufel

trufel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3
  • Скутер:Honda Forza 250 2009

31 март 2019 - 09:27

Забравих да спомена, че маслото мирише на бензин.
? преди смяната личеше, че е разредено.

Т.Е. загубата на масло е заради маслените сегменти само?


#4 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

17 април 2019 - 14:09

бензина в маслото няма общо със сегментите

#5 krasy

krasy

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеБУРГАС
  • Скутер:BURGMAN 400 1999

18 април 2019 - 11:55

Моят Бъргман си харчи по подобен начин масло.   Сменял съм бутало 2 пъти но без шлайф на цилиндър, който не беше в идеално състояние. Та мотора гори близо 250 гр масло на 1000км.  ? почти не виждам пушек и нямам никакви забележки по вървежа.   Вече съм минал около 80 000км. ? не се оплаквам от разход на гориво? не смятам да го пипам.   Най важно е да проверяваш нивото по честичко.  
    Важно е двигателя да не чука, да няма странични шумове това е нещото което изисква непременно разглобяване. А разходът на масло не е толкова страшен.       Миризмата на бензин в маслото също е съвсем нормална за бензиновия двигател и не може да служи за оценка на състоянието му освен ако нивото на маслото. не се повишава

#6 Велизар Марек

Велизар Марек

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 451
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:HONDA SILVER WING 600

18 април 2019 - 15:54

 

Моят Бъргман си харчи по подобен начин масло.   Сменял съм бутало 2 пъти но без шлайф на цилиндър, който не беше в идеално състояние. Та мотора гори близо 250 гр масло на 1000км.  ? почти не виждам пушек и нямам никакви забележки по вървежа.   Вече съм минал около 80 000км. ? не се оплаквам от разход на гориво? не смятам да го пипам.   Най важно е да проверяваш нивото по честичко.  
Важно е двигателя да не чука, да няма странични шумове това е нещото което изисква непременно разглобяване. А разходът на масло не е толкова страшен.    Миризмата на бензин в маслото също е съвсем нормална за бензиновия двигател и не може да служи за оценка на състоянието му освен ако нивото на маслото. не се повишава
Не типично за Хонда този симптом.

#7 trufel

trufel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3
  • Скутер:Honda Forza 250 2009

28 май 2019 - 22:11

Питах някой друг майстор и освен един, който каза трябва да разглобим и да видим, всички останали казаха карай си и си доливай масло :)

По принцип няма проблем с това, ама не е типично за Хонда.
? за сега по-скоро ме дразни отколкото  да е проблем. Но предпочитам да го оправя преди да е станал проблем.

Ако си заслужава де.

?наче за сега си бръмкам с машинката, към 2к км тази година и е просто пушка.