Към съдържанието

Надейте да толерирате невежеството и неспазването на закона

• Please log in to reply
5 отговора на тази тема

#1 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 124 Мнения:
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

Публикувано 06 May 2019 - 22:38

Скъпи колеги и колежки недейте да толерирате невежеството и неграмотността на пътя на колегите (предимно с коли ) говорене по телефона, засичане в вашата лента, неправилни обратни завой, взимане на предимство и т.н. защото това коства живота на колегите ни ( мотористи ) ежедневно снимаите ги с Go Pro-та с телефони на светофарите докато си говорят сладко по телефоните или като правят неправилни обрани и ви рискуват живота ежедневно чупете им огледалата както си трябва ако се налага слезте и ги набийте защото в нашия манталитет само след бой май се учиш, не толерирам агресията по пътя, но просто има някога толкова нагли и себеобичащи се персони че агресията е наложителна.

Нека спрем с нашия Български манталитет нека търпим утре ще се оправи, защото хиляди колеги ще / и са загинали във времето в което ние стоим безмълвни!!!! Защото законите във тази държава са за всички! И нас като мотористи нямаме железен ролбар който да ни защитава между нас и пътя докато другите немарливци си чатят на Messenger-а!

Този пост е редактиран от Stealshot: 06 May 2019 - 22:50

scooterhouse.net

#2 naturo

naturo

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

Публикувано 10 May 2019 - 13:23

Виж мнениетоStealshot написа на 06 May 2019 - 22:38 :

................ чупете им огледалата както си трябва ако се налага слезте и ги набийте защото в нашия манталитет само след бой май се учиш, не толерирам агресията по пътя, но просто има някога толкова нагли и себеобичащи се персони че агресията е наложителна......

Колега предполагам, че имаш основателна причина да си афектиран. Дано да нещо временно и да мине бързо.
Не съм съгласен с горното, защото ако всеки вземе закона в свои ръце, не отиваме на никъде! Още повече, че каквото и да е станало на пътя и е избегнато като неприятна случка, чупенето на огледала и боя нали знаеш на кой ще го препишат? Така, че от една беля, на друга по голяма беля, защото реално това е хулиганство и може да си имаш стабилни неприятности.
Имал съм подобни случки и имам изграден специфичен подход, който не искам да споделям, но има неща които не са просто "пускам пачия крак, лепя релето и тоя го вадя от колата". В никакъв случай не оправдавам "опушените пчели" в автомобилите, но не е и това начина. Още повече пък да снимам разни идиоти с телефони. Те няма да ми стигнат камерите и картите с памет за 1 час снимане! Най-тъпото е, че те даже не говорят по телефоните, което е донякъде добре, а вече чатят и се дзверят в телефоните на 100%. Преди говориш и се пулиш напред. Сега телефона между чатала и чатене....и нищо напред ! Ушев не го вижда и си мисли, че тоя нещо си търси малката пишка и така.... "Голфо" е на автопилот. Глупака получава някво идиотско инфо от топките си и ляяво на двойнонепрекъсната и съответно колегата с мотора се лепи отстрани. И кво стана сега?!? Никъде в чатенето нямаше моторист!!!
Финал: Миии не те видях!
Какво да правиш в този случай. Връщаме се към цитата!

#3 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 330 Мнения:

Публикувано 17 July 2019 - 15:03

То и много от нас са си за бой не са само тия с колите, това едно на ръка с телефоните, просто са много тези дето са си "неможачи" и от там човек се изнервя в трафика и се почва с приключенията. Само дето ако ще се чупат огледала и ще се стига до бой е необходима армия, че са бая... :D :D :D
Прост пример, за да стигна до работа днес трябва да се сбия 7, 8 пъти и да строша 10 огледала на връщане пак така!

Този пост е редактиран от Balabanov: 17 July 2019 - 15:06

#4 Kostuma

Kostuma

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 59 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Aerox 70 cc Malossi sport

Публикувано 17 July 2019 - 15:57

Нещата са плачевни и колегата който е пуснал темата е прав донякъде наистина масово се нарушава правилникът за движение по пътищата и ние всички го виждаме, как да останеш спокоен ако тъпата крава почти те убива защото си говори по телефона или чати  и след това не само не се извинява ами и почва да говори и да се държи нагло . Трудно е много, няма как да ги пребием всичките но има индивиди които заслужават да им отнесеш огледалото най-малко. Относно камерата според мен е задължителна доста хора ги е страх да не цъфнат я в някой сутрешен блок я в youtube от 2години карам с камера и определено има ефект снимайте и качвайте не се биите с идиотите по пътя винаги ще са повече отселяването е важно пазете си здравето.
ПС. Ако някой има интерес youtube каналът ми е "bgnaglite" има няколко видеа имам и над 100 гига материали които чакат да ги обработя и кача няма смогваме. Пожелавам на всички безпроблемен и безавариен сезон!

#5 naturo

naturo

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

Публикувано 18 July 2019 - 09:02

Виж мнениетоBalabanov написа на 17 July 2019 - 15:03 :

Прост пример, за да стигна до работа днес трябва да се сбия 7, 8 пъти и да строша 10 огледала на връщане пак така!
Само за работа да не се закъснява! И аз така правя. Тръгвам по-раничко и по системата- 7-8  кратки схватки и огледалца колкото паднат. :D :D :D .
Както беше в стихотворението:" Кратка схватка и ескадроните пак летят".

#6 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 330 Мнения:

Публикувано 18 July 2019 - 22:24

Да и задължително караш по осевата линия за да не мине някой пред теб и в никакъв случай не пускаш мигача защото другите участници в движението ще разберат къде искаш да отидеш и ще ти попречат, трябва да ги изненадаш. Все пак да не забравяме че България е една от малкото страни в ЕС дето могат да те ударят отзад докато си караш в насрешното! :D

Този пост е редактиран от Balabanov: 18 July 2019 - 22:24

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни