•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Мото Експо 2019г.

споделете впечатления

#21 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

08 май 2019 - 22:04

63км. си е доста добре, иначе пак си на 18650 на пазара има доста разновидности от тях.

П.П.
Хитър петър, татко на батерии а другите спортуват ;)

scooterhouse.net

#22 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

09 май 2019 - 05:20

Както вече казах, батерията НЕ е от клетки 18650, а от литийполимерни клетки - 40 броя в 10 групи, съставени от по клетки 4 в паралел (10s4p).

Когато излизаме семейно НЕ ползвам електромотора. Карам само с физическо усилие. Колелото има нулев товар от страна на мотора при каране само с педали.
Разбира се, държа панела винаги включен, за да го ползвам като велокомпютър и да отчитам изминатите километри.
Този велосипед е последното ел.мпс, което купих. Беше сравнително отдавна - септември 2018.
Поради дълъг следоперативен възстановителен процес, нямах възможност да се занимавам много с темата "двуколесни" по чисто физически причини. Едва отскоро карам мотор и велосипеди, при това адски внимателно.
По план трябваше тази година или догодина да купя Африка Туин, но... физическото ми състояние не позволява толкова тежък мотор за момента. Затова и не ходих на Експото.
По същата причина се връщам в "първи клас" и тази година ще купя 500 кубиков Ребел, тъй като е доста по-лек, а Африката ще почака година-две. Тъкмо дотогава ще има фейслифт, а защо не и електро?
През това време за пореден път ще се "уча" да карам колела и мотори...

#23 GARAGE-927

GARAGE-927

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 76
  • Скутер:DERBI GP1

09 май 2019 - 19:01

Семейният велопарк от сгъвалки:

Тези велосипеди ги купих, за да могат да се транспортират в превозно средство, без да заемат място. Общо вкъщи имаме 12 велосипеда, но сгъваемите са само 3 - за всеки по един. Моята сгъвалка (тази без ресните и без голям червен звънец) е електрическа. Акумулаторът е LiPo 10s4p - 37(42)V, 10Ah. Моторът е трифазен бръшлес БЕЗ съпротивление от магнити. Демек, при каране на педали двигателят не се усеща.

Максималната скорост е 33км/ч, а най-дълго изминатото разстояние САМО на ток беше 63км.
При каране сямо на пълна газ, с максимален тормоз и резки тръгвания, изкарва около 40км с моето тегло.
Тежи 17 килограма.

Страхотни велосипеди.
На съпругата ми е такъв:





Това си е Dahon, произведен за Mini Cooper
?зключително лек и много приятен за каране велосипед.

.... тя спортува, ние с малкият се возим на електричката :)

Пробега който си направил е уникален, аз до момента не мога да се похваля с повече от 40км. изминато разстояние....


#24 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

09 май 2019 - 19:31

имаш ли защита на полимерката, при падане на заряда под 3V на клетка?

#25 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

09 май 2019 - 19:36

@Гошко2 пак се почва...

"This 40 x 18650 battery pack uses a 10S4P Panasonic B (NCR18650 B) pack configuration. The resultant 10S4P li-ion pack has a 13400mAh 36V 18650 battery specification."





Ето на друго място: https://www.ayaatech...4v-12s/209.html

Литиево-йонни батери с корпус 18650, като може да са ncr, imr и т. н.

#26 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

09 май 2019 - 20:06

Балабанов, дразниш ме с коментарите, касаещи личните ми вещи!!! Вече веднъж те помолих да не го правиш.

Батерията на велосипеда ми е създадена лично от мен. Направена е от литийполимерни клетки с мека обвивка. За последен път те МОЛЯ да спреш с глупавите изцепки, тъй като коментарът какво има или няма някой друг е меко казано просташки! Не ме познаваш, не знаеш възможностите или невъзможностите ми и коментирането на вещите и житието ми МЕ ОБ?ЖДА ГРУБО!!!

Не считам за необходимо да доказвам качествата на личните си вещи по какъвто и да е начин!!!!! Считам, че тук е място за интелигентни хора, които могат сами да преценят на какво да вярват и на какво - не!

Ето - това е LiPo (пример):



НЕ Е  18 х 65 милиметра!!!!

? НЕ Е кръгла!!!


Непрекъснатите ти коментари ме отвращават от писане тук.

Анадънму?

#27 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

09 май 2019 - 20:29

Еми може да си се отвращаваш и дразниш колкото си искаш, аз не съм коментирал какво притежаваш и не ме интересува, просто си коментирам 10S4P масово са с 18650 а ти ако искаш и с ААА или АА може да си ги направиш това си е твоя работа. ;)

Пропуснал съм LiPo в предишния ти коментар, недей да се дразниш нещата започват от нервна почва и завършват на обикновенна почва, за това по-добре да я няма нервната почва. :)

#28 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

09 май 2019 - 20:34

Коментираш батерията на велосипеда ми!
Оригиналната също беше с полимерки, но 8 Ah.

S означава БРОЙ КЛЕТК?
P означава БРОЙ ПАРАЛЕЛ?

Това е общ стандарт за всички видове батерии.

В другото си хоби - моделизмите ползвам ОСНОВНО литийполимер. Притежавам стотици модели и сигурно хиляди батерии...

#29 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

09 май 2019 - 20:40

Супер, виждаш ли че така темата става полезна за читатела.:)

#30 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

09 май 2019 - 20:42

Ако не беше я осрал/оспамил, щеше да е интересна!

#31 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

09 май 2019 - 20:56

Не всички хора които искат велосипед на ток се занимават с моделистика и електроника, така става по-ясно.
?деята ми е че това което ти възприемаш за спам, за някой друг може да не е!

#32 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

09 май 2019 - 21:39

Абе Балабанов, защо просто не спреш да ръсиш мъдрости и не оставиш хората на мира да си обсъждат играчките?
С какво допринесе ти лично по темата с електровелосипедите? С опита си или със знанията? Дотук стана ясно, че нямаш нито едното от двете. След като не си в час с темата, защо продължаваш да дрънкаш глупости и да спамиш?
Великият шлосер с китайското скутерче, който знае и разбира всичко!
Я дай да те видим какво по-точно караш, къде ходиш с него, що не съм те виждал по пътища/сбирки/събори и т.н.?!
Като знаеш всички тънкости на "занаята", що не станА инженер, ами дялаш железа?
Айде като си толкоз отворен, що ти не покажеш някоя разработка или нещо, дето си направил с кунките си???

Щото работиш нископлатена работа и вероятно те осигуряват на минималната.
Щото ако знаеше и можеше, щеше да си мениджър, а не изпълнител.
Ей затова!

Сега чакаме поредния бисер...

#33 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

09 май 2019 - 23:45

Е това вече е спам @Гошко2 бисера сам си го изсипа :)