Към съдържанието

Съобщение

Ежегодната разходка до гр. Копривщица - 09.06.2019г: линк

Избор на макси скутер

• Please log in to reply
24 отговора на тази тема

#21 relaxxx

relaxxx

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • Скутер:Paiggio Beverly 350

Публикувано 16 May 2019 - 20:40

Виж мнениетоNakamichi написа на 16 May 2019 - 18:11 :

Това естествено си е лично мнение, но пиша защото очакванията за макси скутерите винаги са "то е скутер - просто е за подръжка, няма проблеми", а след това реалността е по-иначе - макси скутерите са мега-сложни като конструкция, работата по тях е ад. А пък ако човек е имал скутер 50сс преди това (като мен) съвсем грешно впечатление ще има до преди да се сблъска с реалността.

:)  надявам се мнението ми да е полезно :thumbup:

Ами мега сложни, не бих използвал, даже са почти същите като малките скутери, просто са по-големи.. Сега нали не може да се очаква, че технологията стои все същата. ДВГ тата се развиват силно и модерните агрегати са доста прецизни устройства, които не допускат своеволия, но човек, като си чете мануала всичко е точно и ясно.

Сега проблем е че техническата грамотност на хората, рязко изостава от нивото на прогрес на технологията и нещата изглеждат космически.... но все пак това е проста машина. Модерните компютърни технологии обаче са в дълбокото бъдеще. Там ситуацията граничи със съвсем истинска магия за обикновения човек.

scooterhouse.net

#22 steppenwolf

steppenwolf

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 94 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:T Max

Публикувано 17 May 2019 - 09:27

Да се изкажа и аз, въпреки, че такива теми бол и е хубаво да се пусне търсачката, преди да пуснеш нова тема, защото е по лесно.
Преди години останах без книжка, та взех една Априлия за 6м. да се придвижвам-голям боклук. Така започнах. После-моторчета-Suzuki GS, Bandit, Honda Hornet. В един момент, трябваше вече да скачам над 800куб., И тогава си казах-СПРИ СЕ!
Както знаем, мотора е с много по голям кеф, но идеята му е за трипове, скутера е създаден за градска машина и работен кон.
При мотора кефа е несравнимо по голям, скутера обаче ИМА БАГАЖНИК. С мотора ми беше писнало да нося каската в ръка, раница и т.н. И зобщо, при него компромисите с екипировката са много по малко. Няма да продължавам по темата мотори-скутери.
Та, взех Сузуки Бъргман 400 '07, смених 2 такива модела и бях доволен. Огромен багажник, силата му е между 90-120. За града става, но е по добър на междуградско. Обиколих 3 пъти Адриатика с него-има разни проблемчета, но като цяло е ок. Не е скъп за подръжка, сравнително здрав.

#23 DimitarDDR

DimitarDDR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

Публикувано 18 May 2019 - 09:28

Виж и Хонда Форца, за тия пари ще вземеш фейслифта който е прекрасен.

#24 stf_trek

stf_trek

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Сузуки Епикуро 150

Публикувано 19 May 2019 - 08:57

Виж мнениетоsteppenwolf написа на 17 May 2019 - 09:27 :

че такива теми бол и е хубаво да се пусне търсачката, преди да пуснеш нова тема, защото е по лесно.
Аз бях дал конкретни модели и конкретно какво ще се прави с него. За това реших да пусна темата. Рядко някой иска 400сс за да кара с 80

Виж мнениетоsteppenwolf написа на 17 May 2019 - 09:27 :

скутера е създаден за градска машина и работен кон.
При мотора кефа е несравнимо по голям, скутера обаче ИМА БАГАЖНИК. Няма да продължавам по темата мотори-скутери.
Темата мотори-скутери я започнахме в контекста и не беше цел на оригиналния въпрос.
Разбира се, че е работен кон. Но кой казва, че не трябва да ти е комфортно на него ? Та за това темата.

#25 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 775 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 19 May 2019 - 21:55

само хондьо и кимко. най- добре да са и газифицирани. другите не стават

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни