Към съдържанието

Съобщение

Ежегодната разходка до гр. Копривщица - 09.06.2019г: линк

Въпроси относно първи скутер

• Please log in to reply
11 отговора на тази тема

#1 btralev

btralev

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 14 May 2019 - 20:47

Привет на всички,

Живея и работя в София и всеки ден карам автомобил в най-натоварените часове и виждам как аз стоя на едно място, а покрай мен любителите на две колела си минават без да му мислят много. Освен това имам проблеми с паркирането на работното място, а виждам доста скутери спрени около сградата, в която работя. Нормално започнах да обмислям покупката на скутер вече доста сериозно. Разгледах различните марки и съм се спрял на Веспа. Тъй като нямам книжка за мотор, ще трябва да се задоволя с 50-ка, но имам малко въпроси и се надявах ако можете да ми помогнете.

1. Тази конфигурация, достатъчна ли е за трафика в София? Пътя ми до работа и обратно е 18 км като минавам по бул. България, а там допустимата скорост е 70 км/ч.

2. Никога до сега не съм се качвал на скутер, удобен ли е за такива разстояния? Като телосложение съм среден на ръст 182 см и теглото ми е 80 кг, Това ще бъде ли проблем за мотора?

Благодаря Ви!

Поздрави,
Борис

scooterhouse.net

#2 relaxxx

relaxxx

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • Скутер:Paiggio Beverly 350

Публикувано 14 May 2019 - 21:40

Съвет безплатен - задължително намери начин да покараш скутер преди да закупиш такъв. Може да се влюбиш, но може да решиш, че не е за теб. Софийския трафик е най-тежкия в страната и карането на мотор в него е предизвикателство даже за много опитен моторист. В колата е тихо и спокойно и дори да е по бавно е доста по сигурно... карането на мотор трябва да е удоволствие, а час пик трафика е по скоро руска рулетка.

И ако все пак се решиш след този увод, моторетката ти задължително трябва да е способна да изпревари трафика, с 50 кубика ще страдаш. Поне 150 ти трябват 20 км ще са приключение, за 50 цц има да пътува 30-40 минути.

Този пост е редактиран от relaxxx: 14 May 2019 - 21:47

#3 Beylian

Beylian

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 27 Мнения:
  • МестонахождениеНе казвам майна
  • Скутер:хонда флюс

Публикувано 14 May 2019 - 23:13

може да вземиш 50 кубиков и да му сложиш 70,80,100 кубика кит цилиндър за да имаш мощност и да го караш с б категория ,препоръчвам ти ямаха или хонда

#4 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 200 Мнения:

Публикувано 15 May 2019 - 00:25

Е къде отиде колега, той човека не се е качвал та китове, ако ще е за трафика тези 80км. не те притесняват щото като има трафик, аз сутрин знам какво става там дето минаваш, трябва да си доста луд за да ги вдигнеш тия 80км, а и да ги вдигнеш ще е за много кратко, което не спестява кой знае какво време. Както е написал колегата от първия пост първо пробвай, може да не е твоето за всеки влак си има пътници. Аз нямам А категория преди време бръмчахме с разни големи машинки с подвити номера и знам, че имам ли А категория няма да е скутер и ще се впусна в приключения а вече поне при мен му мина времето за това.
Имам едно 4-тактово мотопедче-скутер с което си патувам до работа ако позволява времето, минавам по 20км.дневно 10км в едната и пак толкоз в другата, доста е по бързо от колата в трафика. Аз съм 104кг 185см малко съм го моднал вдига 60км, като това е максималната скорост иначе 50км вдига от раз. Имай предвид, че разликата между двутактов и четиритактов мотопед е доста голяма в поведението на машинката. 2Т вървят доста повече от 4Т и са доста по пъргави, за сметка на това имаш по големи разходи за поддръжка и гориво. Ако е закупен нов мотопеда ще е ограничен, 45км/ч максимална скорост, в общи линии може и малко от горе в зависимост какво ще вземеш.
Е имам и един 2Т пак мотопед дето вдигаше 80км. за норматив ма в момента е на съставни части, в общи линии искам и аз като теб бърз мотопед, ма аз прекалявам малко, то ще се види след време ще го кача във форума.

Този пост е редактиран от Balabanov: 15 May 2019 - 00:32

#5 Гошко2

Гошко2

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 541 Мнения:

Публикувано 15 May 2019 - 05:57

Абе, Балабанов, все се каня те питам, кой набор си?
Щото нвколко пъти казвсш, че "времето минало" за голям мотор? В какъв смисъл го казваш?

#6 btralev

btralev

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 15 May 2019 - 08:35

Здравейте отново,

радвам се и благодаря за бързите и информативни отговори!

Със сигурност ще се постарая да се кача на скутер преди да закупя такъв. Друго което ми парви впечатление, че по тези булеварди в час пик, скоростта е по-ниска от допустимата. Даже днес видях как едно момче си караше в бус лентата нещо подобно на тротинетка с ел. мотор и седалка и се движеше с 50-60 км/ч. Доста пъргаво ми се стори, но колелата му бяха доста малки и не знам колко е удобно.

Що се отнася до Веспата, ако се реша ще бъде нова, които са ограничени до 45 - 50 км/ч, но видях различни видеа, в които премахват ограничителите и реално вдигат 60. Иначе има доста готини китове на Malossi за Веспи и стават наистина адекватни тогава, но нека се кача да покарам първо.

Още един въпрос, спират ли ви често полицаиите и заяждат ли се?

Отново благодаря!
Поздрави!

#7 relaxxx

relaxxx

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • Скутер:Paiggio Beverly 350

Публикувано 15 May 2019 - 09:01

Полицаите спират изключително рядко двуколесни, но не изключено да се случи. Ел. Превозни средства са също вариант.

#8 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 200 Мнения:

Публикувано 15 May 2019 - 10:13

При покупка на нов мотопед няма как да му махнеш ограничителите защото гаранцията ще стане невалидна! Веспите са доста скъпички, което за мен е малко неоправдано но си има един кръг от фенове дето им се радват и си ги карат хората. Това което трябва да се гледа е да е с по големи гуми че 10" по паваж си е страшно приключение.

@Гошко2 имам двама сина и доста време съм карал големи машини без нужната категория за това но преди време не бяха толкова затегнати нещата. Много е опасно в града с голям мотор, също така не е и удобно, примерно скутер 125cc-200cc сa чудесни за целта, лекички и маневрени са но се иска А категория, другото е че имаш ли А категория на дали ще се ограничиш със скутер 125cc-200cc засилено мотопедче си върши чудесна работа за трафика и те лишава от свободата да правиш глупости. :)

Този пост е редактиран от Balabanov: 15 May 2019 - 10:16

#9 Гошко2

Гошко2

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 541 Мнения:

Публикувано 15 May 2019 - 10:21

Аз те попитах кой набор си. И аз съм баща, но едно е да се родят кога си на 25, друго е кога си на 35+ и нагоре...
90-та година и аз карах без категория и без каска... не става дума за това.

#10 GARAGE-927

GARAGE-927

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • Скутер:DERBI GP1

Публикувано 16 May 2019 - 20:42

Имам скутери и електрички.
Ако ще се кара само и единствено в града си вземи хубав ел. скутер.
Търси модел без регистрация, моите всичките са от тези модели.
Вдигат 25-35км/ч. може да се карат по велоалеи, както и в дясно на платното за движение, като велосипед.
Ако ти трябва предвижване за по-дълги разстояния си трябва скутер.
Аз съм от Пловдив и за да отида до Бачковският манастир (30км. в посока) си ходя със скутера, сега особено пролетно време е уникално покрай р. Чая
Публикувано изображение

follow me.............

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#11 marvel

marvel

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 23 Мнения:
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Gilera Runner VXR 200

Публикувано 17 May 2019 - 21:50

Моята гледна точка е че ако си вземеш едно скутерче 50 куб. ще ти върши прекрасна работа. Няма да имаш никакви проблеми с това че не вдига повече от 50. Но това е при положение че искаш да се придвижваш, а не да караш. Да малко е но за 10 км в една посока и 10 в другата е напълно достатъчно. Сега ако искаш да си пръв на светофара да изрязваш повечето коли и да се правиш на гъзар 50 кубика няма да ти стигнат. С 50 кубика ще минаваш в задръстванията между колите и пак ще си пръв на светофара,ще си бръмчиш по улиците ще ходиш на всякъди където си поискаш и няма да търсиш място къде да паркираш. Скутера е прекрасно превозно средство за София.
Четох един колега който каза че е хубаво да се качиш и да покараш за да усетиш. С едно качване няма да стане. Да много е хубаво да се качиш и да опиташ, ама то или ти се иска или даже и не се замисляш и казваш аз няма да се кача на такова чудо. Колкото дали е опасно - разбира се че е опасно. Но пък да ти кажа и пеша да си и да чакаш на спирката на автобуса могат да помелят. Така че да опасно е но ако си внимаваш и не се правиш на големия тарикат е много приятно ,много удобно и много бързо се придвижваш в сравнение с всички освен може би велосипедистите(защото те минават и през парка и през градинки а и никога не чакат на светофарите). Но пък се потят и се уморяват.
Аз на времето първия ми скутер го купих и да два дни ми беше много зор докато свикна с него и след това така се влюбих в тези скутери че повече без скутер не съм оставал. Отидох без да съм се качвал на такова нещо и го купих и с много зор се прибрах без да направя беля. Но за 2 дни свикнах и от тогава любов , любов към тези скутери такава че до като мога да се движа и качвам на тях не смятам да спра.
И последно да не си се качвал на скутер и да отидеш да си купиш една нова Веспа ми се струва малко без расъдно. Отиди купи си едно скутерче втора употреба покарай го свикни му малко понаучи се на него и догодина го продай за колкото ти дадат и ако искаш скутер тогава отиди и си купи вече нов. Не че не съм и почти сигурен че ако покараш една година 50 кубиков на следващата няма да искаш да си вземеш малко по- голям. Да наистина ще трябва да се поизмъчиш малко и да изкараш някаква категория , но пък след това можеш да си караш каквото искаш,а ако ти е кеф със сигурност ще искаш да караш други скутери. Да между 2 тактов и 4 тактов скутер няма нищо общо. Разликата е толкова голяма че няма място за сравнение,а ако и кубиците са малко повече съвсем. Но това става с времето. Лично те съветвам да вземеш една 50ка за начало и да я усетиш тази година, а догодина вече ще имаш и собствено  мнение.

Този пост е редактиран от marvel: 17 May 2019 - 21:58

#12 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 620 Мнения:
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

Публикувано 17 May 2019 - 23:02

Моя съвет е, да намериш приятел със скутер и да направиш пробно кръгче!Колкото по-бърз е скутера, толкова по-бързо идват неподвижните,подвижните!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни