Към съдържанието

Съобщение

СЕГА ВСИЧКИ ЧАСТИ СА НА ЗИМНА ПРОМОЦИЯ В
Публикувано изображение

www.scooterhouse.net

ВЪЗПОЛЗВАЙТЕ СЕ!

Aprilia SR 50 R/T70 Несебър

• Please log in to reply
30 отговора на тази тема

#21 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 834 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 29 July 2019 - 18:47

Евала

scooterhouse.net

#22 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 29 July 2019 - 21:14

Тука вече подхода е доста сериозен, аз моля после след реализацията на проекта да се извадят сухи числа за да се натрие нуса на тези дето се подиграват с тунинованите 50-ки.
Със сигорност няма да има друг докуметиран такъв в БГ :dj:

#23 Aerox_Voice

Aerox_Voice

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 222 Мнения:
  • Телефонен номер:0895001085
  • МестонахождениеNessebur
  • Скутер:Yamaha Aerox

Публикувано 02 August 2019 - 15:07

Моят наследник по улиците! Следете проекта за да видите крайният резултат !!! :scooter:

#24 koraviq

koraviq

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 757 Мнения:
  • МестонахождениеСт. Загора , Хитрува по скутера.
  • Скутер:мбк нитро

Публикувано 21 August 2019 - 20:14

Доста интересно. Браво, продължавай все така. :scooter: :thumbup: :dj:

#25 Balabanov

Balabanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 426 Мнения:

Публикувано 02 September 2019 - 23:27

Айде, няма време, сезона ще свърши... :22scooter:

#26 Borislav_Aerox

Borislav_Aerox

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • МестонахождениеВелико Търново
  • Скутер:Yamaha Aerox

Публикувано 04 September 2019 - 11:46

Айде де колега, че ми е интересен крайният резултат :scooter:

#27 babev_kaloyan

babev_kaloyan

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 29 Мнения:
  • Телефонен номер:+359889149770
  • МестонахождениеНесебър

Публикувано 04 September 2019 - 18:42

Привет на всички,така е ,отдавна не съм писал а лятото си заминава .Ще трябва малко да Ви разочаровам защото мотора още не е готов.По закона на Мърфи и моите взискателни претенции  нямаше как проекта да се случи от период 2 месеца лятно време когато всеки си има работа покрай туристическия сезон (за което се опасявах че ще стане така),наясно съм ,че тези неща се правят зимно време ,но както знаете съм в Холандия през това време. Можеше да пренебрегна това-онова и да забързам работата ,но тогава мотора нямаше да е такъв какъвто си го представях, а и все пак го правя един път,колкото по-изстрадано е нещо ,толкова повече радост носи то .Затова реших да се запася с търпение и да изчакам  колкото време е нужно ,за да се получи всичко както трябва.

По същество:
В момента мотора вече се състои от рама ,колове,двигателя,джанти с гумите и лапата с кормилото.
Долу ще видите снимки на нещата които са се случили от последния ми пост до сега:

1.Началото на август ми се обадиха,че джантите са готови.Избрания цвят от мен беше черен лак.Малко ми стана странно като ги видях,защото на живо и на дневна светлина малко синеят-сивеят,не беше от онова дълбоко черно в което направо да си изгубиш очите ,но пък бяха направени перфектно-пясъкоструй,прахово и изпичане.Наложих да видя как седи  предния овърсайз диск който направо е почти колкото джантата :Д.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Другото нещо което ме хвърли в тъча е че малкото 180мм дискче на Stage6 не пасна на задната джанта.На предната пасва но при моя модел априлия задния(68мм вътрешен диаметър) и предния(58мм вътрешен диаметър) диск са различни.Въпреки че много исках да си го сложа и беше от скъпия модел неръждаема стомана и вече не се произвеждат , го обявих за продаване защото нямаше какво друго да го правя.Поръчах си друг диск на "Galfer" специално направен за задната джанта на априлия и в момента го чакам.

Публикувано изображение

Лапа с кормило готови за монтаж :)

Публикувано изображение
Публикувано изображение

3.Разпънки на рамата.
Тук доста от вас ще кажат че разпънки не си струва да се правят и няма много смисъл от тях,тъй като  дори и при натоварвания с такъв двигател рамата е достатъчно здрава да издържи на ускорението,леки подскоци,отскоци от легнали полицаи,дупки,неравности, кантари и прочее.Отчасти и аз споделям това мнение,но първо ми харесва как изглеждат,правят визията на мотора по-агресивна(тук вече е до личен вкус).Второ от към техническа гледна точка наистина придават якост на рамата ,тя  става по-устойчива на посуквания,подбивания,пукнатини и при евентуални сблъсъци  шансовете да се сгъне на хармоника намаляват.Трето оставят отворена вратичка за следващия ми проект с 2fast 100cc или Roost Havoc 100cc(който ще се осъществи ако още имам такъв мерак),но поне знам че за такъв здрав двигател вече си имам и здрава рама. Затова според мен далеч не са излишни .Последно, но не на последно място трябва внимателно да се проектират,моите първо се правиха на компа(долу са снимките от визуализацията),от рама до рама има разлика .Трябва да се прецени къде точно ще се правят заварките за да има най-голям ефект.Дали ще са една или две разпънки и как ще седят в пространството.Лично моите си ги изчислявах така че да може да се разглобяват и възможно най лесно да се махат пластмасите.И от двете страни на рамата се захващат с планки(2 отзад ,1 голяма отпред) .Като предната има тампон ,целта на който е да предпазва  заварките от напрежението.

Публикувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Процес на работа:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Тук минах планките със спрей тип грунд и отгоре с лак.Разпънките ги минах също с грунда колкото да не ръждясат докато се прибера пак в Бг иначе тях мисля да ги правя цвят различен от черен:

Публикувано изображение
Публикувано изображение

4.Купих си и стелки за моя модел априлия,те пристигнаха докато още бях в Бг , горе също го споменах и за задния диск на Galfer който чакам плюс огледало на Stage6:

Публикувано изображение

5.Най- накрая и пластмасите са готови от боя но прекалено късно за да ги видя на живо .По чужди думи са доста добро изпълнение :

Публикувано изображение

6.Ето и последните снимки които направих на мотора ден преди да замина.В такова състояние го оставих:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сложих оригиналния заден диск,но ще се сменя:

7.Ъпдейт към дата 22.9.2019
Благодарим на  SCOOTER HOUSE,доставиха ми огледалото и задния диск на Galfer.Въпреки проекта остава замразен ,както знаете не съм Бг.

Този пост е редактиран от babev_kaloyan: 22 September 2019 - 23:37

#28 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 5247 Мнения:
  • Скутер:GSX-R750

Публикувано 04 September 2019 - 19:27

Тупалка става, леко по-леко.Поздрави.

Този пост е редактиран от kappo: 11 September 2019 - 19:19

Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#29 babev_kaloyan

babev_kaloyan

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 29 Мнения:
  • МестонахождениеНесебър

Публикувано 11 September 2019 - 16:41

Малък анонс:
Продавам спирачните цилиндри с ръчките.Имах намерение на няколко места по мотора да има синьо,но идеята ми за визията му се промени и сега ръчките няма да се връзват с останaлите цветове.Някой ако ги иска оставям линк към ОЛХ ,да ми пише там. :)

https://www.olx.bg/a...60-ID7VwmC.html

Публикувано изображение

Този пост е редактиран от babev_kaloyan: 25 September 2019 - 12:57

#30 dogger123

dogger123

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Скутер:piaggio nrg power

Публикувано 29 September 2019 - 16:49

проекта ти е супер с нетърпение чакаме и клипчета

#31 babev_kaloyan

babev_kaloyan

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 29 Мнения:
  • МестонахождениеНесебър

Публикувано 08 November 2019 - 20:14

Здравейте хора, линк към клип на проекта до този момент:

https://www.youtube....sC6GXbfDs&t=10s

освен снимки съм сложил и някои клипчета по подготовката на двигателя и други забавни

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни