•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Aprilia SR - Проект


#1 hotch-potch

hotch-potch

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 51
  • МестонахождениеСф
  • Скутер:Aprilia SR 50

02 август 2019 - 14:08

Привет.
Моторчето е изцяло мой проект, който за съжаление не успях да довърша. ?мах намерение да се забавлявам с него, да се уча и правя трикчета, но животът така ме врътна, че нямам никакво време за това.
В общи линии преди време купих стокова aprilia sr 50 в добро състояние и за една зима и смених 90% от частите с чисто нови тунинг такива.
Говоря наистина за почти всичко, като по-долу ще опитам да изброя, каквото се сетя, че вече две години само го припалвам и вероятно съм забравил, какво-що беше.

Кит: 70cc, DR май се казваше. Нова свещ.
Вал: Стоков, което не е проблем за този клас кит.
Карб: 19mm на същата фирма като кита. Нови карбонови клапи.
Филтър: Външен Malossi (звука е брутален), като давам и оригиналната филтърна кутия отново с малоси филтър. Просто с нея не стига въздуха, а с външния върви повече и “грухти” яко.
Съединител: Malossi с малки и голяма пружини Malossi като за рязък старт.
Вариатор: Pollini с нови ролки подбрани за старт. Макс не знам, колко вдига все пак е в разработка.
Ремък: Чисто нов Pollini подсилен, като давам и още един чисто нов Pollini обикновен.
Генерация: Leo Vince ZX
Спирачки: Нови накладки, нова спирачна течност, прави дискове, рециклирани спирачни апарати, маркучи с метална оплетка.

Други сменени части:
Спортно кормило с лапа.
Спортна шпонка на магнета.
Водна помпа нова.
Заради спортното кормило сложих конзола с копчета за фар, мигачи и стартер от сузуки gsxr. Яко стана.
?зпилени ръчки на спирачките.
Нови дръжки.
Сменени лагери на картера и масло на трансмисията в него.
Премахната помпа за масло. Смесването на масло и бензин става ръчно за най-сигурно.
Стън бар от метална шина. Върши перфектна работа.
5бр. Тапи (протектори) за предпазване на мотора при падане. С тях си спокоен, че и да изпуснеш или паднеш няма да счупиш я картер, я помпа, я гърне или някоя пластмаса.
Рециклирани предни и заден амортисьори.
Пробити отвори за вентилация на радиатора и вариатора и съединителя.
Налични всички пластмаси (спойлери), дори имам и в повече.
Претапицирани предна и задна седалки (надписът aprilia на предната е запазен).
Чисто нова предна гума Metzeler.
Стойка пачи крак.
Бели стъкла на мигачите.

Снимки:
https://ibb.co/rvHTDW9

Сега да поговорим за кусурите:
Моторът е в разработка (все пак всичко е ново) и иска търпение за едни 250/300км. Ако може въобще да кажем че това е кусур, то това е само в посока, че сме посредата на сезона.
?ма забележки по боята, което е работа за 10мин шкурка и 30мин за две ръце с шпрея. Моторът нарочно е боядисан черен шегрен (мат) с цел при евентуални падания да мога лесно да го оправям, че мен тия неща ме побъркват. ?майте предвид и че забележките по боята са преди тунинга. Цяла есен си го карах и стоков ама реших да избухвам :) та боята не е никаква драма. На снимките не е измит дори а само забърсан и за това изглежда така.
Няма акумулатор.
Няма платена гражданска отговорност.
?ска по-добра настройка на карбуратора от тази в момента, макар че това инфо е от преди две години. ?ма ряз и стартира много яко после леко заглъхва на средните и отпушва зверски нагоре.
Трябва да се обезвъздуши задната спирачка.
Задната джанта е за боя заради капки спирачна течност.

Мисля че е това.
При интерес и въпроси предпочитам да се чуем по телефона, не да пишем тук.
Моторчето си заслужава и доставя доста кеф. Готина играчка е. Намира се в София, Орландовци и може да се види почти всеки ден. ?ма си и голям и малък талон като не се нуждае от прехвърляне.

Цена: Сега. Знам колко ми е струвал като части без да смятам труда по него и знам, че не мога да си върна тези пари. Но знам и че няма да го дам без нищо. Да кажем че струва колкото се договорим стига да ми се стори разумно. Ще го дам на добри пари и бъдете сигурни, че ще сте на оферта, но все пак нека не губим кефа от пазарлъка.
БЕЗ бартери моля. Само кеш пара :)

Светлин
0888919007

scooterhouse.net