•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

ПРОЕКТ Suzuki Address 50cc 1998

address sepia акумулатор

#1 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

06 август 2019 - 20:32

Здравейте колеги, моля за помощ! Преди месец закупих скутерчето, намерих го в една плевня с документи и не беше палено от 5-6 години. Отворих карбуратора изчисти го смених вакуум канчето за бензина и запали. Мотора е сравнително запарен, беше много мръсен, но му свалих пластмасите и го измих основно. Доби приятен външен вид, но ми останаха 2 проблема на които се надявам да ми помогнете. Понеже моторчето е на село и като не го паля 1 седмица след това не иска да запали, пали само с въртене на дрелката в гайката на охладителната пека и след това никакъв проблем, пали от четвърт.
Втория ми проблем е свързването на акумулатора. Явно някой е гризал кабелите и незнам ка да ги свържа. Прилагам снимка и някой може да ми помогне как да свържа акумулатора и бушона на този матор :). Благодаря ви предварително.

scooterhouse.net

#2 Vokil

Vokil

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 210
  • Местонахождениеna moreto
  • Скутер:Longjia :)

06 август 2019 - 22:47

Трябват ти и стартовото реле някой го е отрязал с буксата и част от другите кабели.

#3 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

07 август 2019 - 08:47

Благодаря за отговора! ще закупя всичко което е нужно, само моля за помощ за свързването. :)

#4 krasy

krasy

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеБУРГАС
  • Скутер:BURGMAN 400 1999

07 август 2019 - 16:27

Колега пращам ти един клип от ютуб      https://www.youtube....cIoHwsg  Гледай след 7 минута  Не знам как си с руския.
       Накратко относно студеното палане.  Говори се за констуктивна неплътност и деформация на леглото на пластинчатия клапан.  Най вероятно трябва да прегледаш клапана. Първото палене се прави наистина с дрелка. ? после проблемът изчезва до изстиване на двигателя.   ?мам съсед с такова скутерче и често наблюдавам сутрешното безкрайно ритане на манивела докато тръгне..  дано съм бил полезен.

#5 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

07 август 2019 - 21:54

Беше много полезен колега, ще погледна клапана и видеото беше много поучително. Но странното е, че ако мотора се пали всеки ден няма проблем, всмисъл, паля го, карам, нощува една вечер и изстива напълно, на сутринта ритам и пали от първия път, но ако седи повече време не пали!!!??

#6 krasy

krasy

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеБУРГАС
  • Скутер:BURGMAN 400 1999

08 август 2019 - 00:11

Моето обяснение е в изпаряването на поплавъковата камера.  В тия жеги предполагам са достатъчни 3 дни за това.  При следващо палене на мотора му се налага бързо да произведе вакуум за да си отвори бензиновия кран.   Некоректната работа на пластинчатия клапан или някаква друга неплътност в смукателния колектор( о-пръстен, гарнитури или спукан маншон на карбуратора) изисква повече обороти на стартер или повече ритане на манивела.  Предполагам че това важи за всички моторетки с вакуумен кран на горивото.  

       Моя Бъргман ими импулсна подкачваща помпа и наистина след три дни престой в двора я чувам още на контакт как пълни карбуратора.

#7 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

08 август 2019 - 11:34

Благодаря, задължително ще го проверя! А нещо за тези огризани кабели?

#8 krasy

krasy

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеБУРГАС
  • Скутер:BURGMAN 400 1999

08 август 2019 - 14:24

Там колегите по-горе изразиха желание да помогнат

#9 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

01 септември 2019 - 12:42

Здравейте, проекта е на 95% завършен, остава само проблема със свързването на акумулатора.
До сега сменени:
Бензинов филтър,вакуум кранче, жило километраж, реле мигачи, ремък /с 1,5мм по широк от оригиналния - по бавно набира до 10км/ч, но макса се вдигна ~68км/ч по GPS/, ролки /6,5гр./, нова свещ /някаква чешка 3,00лв/бр но мисля да я сменя с иридиева/, мембранен клапан, изчистен и настроен карбуратор, смазване на всички жила и движещи се части, полиране и възстановяване всички пластмаси, всички гарнитури направени от клингерит. Свеща е с киремиден чвят, разхода е 4,5 литра/100км с много газ. Сменени и двете вътрешни гуми. Нови крушки. Почистени и възстановени фар, мигачи, стоп.Смяна масло на редуктор с MOTUL. Почистен възд. филтър и филтърна кутия.
снимки:
      




#10 Beylian

Beylian

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 101
  • МестонахождениеНе казвам майна
  • Скутер:хонда флюс

01 септември 2019 - 15:07

Много добре изглежда .

#11 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

01 септември 2019 - 15:42

Браво за мерака и вида в  който си го възстановил.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#12 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

01 септември 2019 - 15:52

 

Много добре изглежда .

Благодаря!

#13 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

01 септември 2019 - 20:19

 

Браво за мерака и вида в  който си го възстановил.
Благодаря! Казах си, като правя, ще го направя добре, така и така съм се хванал.
?ма още неща за доуправяне, но малко по малко.

#14 ilko397

ilko397

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1153
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

02 септември 2019 - 07:31

Първият ми скутер купен точно 98-ма . Да не те отчайвам колега , но е доста слаб като здравина . За 6 години - 6 бутала и 3 колянови вала съответно с комплекти лагери и семерини . Всяка есен двигател се отваряше , цяло лято жега и на есен отново . Вярно ,че го бях тунинговал , портван цилиндър , сгъстен , истински резонатор , комутатор Дайтона ......  . За сравнение на жена ми Дио-то същите години = 0 ремонта . ? в сервиза поправях основно Сузукита , Сепия /Адрес , за 7 мин свалях двигател . :rolleyes:

#15 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

02 септември 2019 - 11:16

 

Първият ми скутер купен точно 98-ма . Да не те отчайвам колега , но е доста слаб като здравина . За 6 години - 6 бутала и 3 колянови вала съответно с комплекти лагери и семерини . Всяка есен двигател се отваряше , цяло лято жега и на есен отново . Вярно ,че го бях тунинговал , портван цилиндър , сгъстен , истински резонатор , комутатор Дайтона ......  . За сравнение на жена ми Дио-то същите години = 0 ремонта . ? в сервиза поправях основно Сузукита , Сепия /Адрес , за 7 мин свалях двигател . :rolleyes:

Хаха, колега, изобщо не се отчайвам, имам чисто нов скутер за града, а този го купих за да имам с какво да се занимавам през свободното време на село:) няма да се кара много така че до дето издържи. В интерес на истината докато го карам интензивно от 1 месец, му навъртях 500км. и все още е пушка, километража му е превъртяван защото беше на ~1750км. в момента е на 2300км.

#16 nalis

nalis

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 750

02 септември 2019 - 18:00

Екстра е мотопедчето.Много добре изглежда.Карай си го с кеф.

#17 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

02 септември 2019 - 20:03

 

Екстра е мотопедчето.Много добре изглежда.Карай си го с кеф.
Мерси! Доста пообикалях с него тия дни:)

#18 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

02 септември 2019 - 20:05

Въпрос - с какво масло да го карам тоз звер:) сега съм взел 2Т за бензинови резачки 10лв/л ОК ли е?

#19 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

02 септември 2019 - 23:10

Motul scooter expert.
https://www.motul.co...ooter-expert-2t
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#20 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

03 септември 2019 - 10:56

 

Благодаря!