•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

ПРОЕКТ Suzuki Address 50cc 1998

address sepia акумулатор

#21 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

08 септември 2019 - 20:00

https://youtu.be/YHuVVDhiPT4

scooterhouse.net

#22 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

08 септември 2019 - 20:13

Евала,направо лети. :)
Добра настрока на трансмисията.Приятно ускорение и мак.скорост.
Безаварийни километри.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#23 Beylian

Beylian

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 101
  • МестонахождениеНе казвам майна
  • Скутер:хонда флюс

08 септември 2019 - 20:33

Колега то много върви ,явно е запазено ,жълтата лампичка която премигва за какво е?

#24 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

09 септември 2019 - 11:10

🤣 след скорост 30км/ч премигва лампичката SPEED да предупреди че караш с висока скорост ?

#25 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

11 септември 2019 - 20:48

Евала,направо лети. :)
Добра настрока на трансмисията.Приятно ускорение и мак.скорост.
Безаварийни километри.

Благодаря, но да попитам - стария ремък беше 16мм с изхабяването, новия е 18мм, ролките са нови но са със същия грамаж като старите 6,5гр., защо имам спад на ускорението до 10км/ч и увеличение на максималната скорост?

#26 nalis

nalis

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 750

12 септември 2019 - 18:24


Благодаря, но да попитам - стария ремък беше 16мм с изхабяването, новия е 18мм, ролките са нови но са със същия грамаж като старите 6,5гр., защо имам спад на ускорението до 10км/ч и увеличение на максималната скорост?

Явно старите ролки ти са били износени и следователно са били по леки като грамаж и така ти набира по-бързо.

#27 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

12 септември 2019 - 19:57

Благодаря, но да попитам - стария ремък беше 16мм с изхабяването, новия е 18мм, ролките са нови но са със същия грамаж като старите 6,5гр., защо имам спад на ускорението до 10км/ч и увеличение на максималната скорост?

Както е писал колегата грамажа пада но с много малко, по-скоро се дължи на това, че при износване на ролките те вече не са кръгли, контактната им точка става права наподобяващи "Slider" ролка от износването, съответно вариатора не може да отвори така както би отворил с нова ролка. Разбира се не знам колко са били износени старите и си стрелям на посоки. Отделно когато ремъка е по-широк контактува на съвсем различно място спрямо стария износен при едни и същи обороти и в двата случая. ?май предвид също така, че и по-широкият ремък е и по тежък което също оказва влияние и то не малко това са 2мм разлика. Пробвай с по-леки или ако имаш някакви стари можеш да направиш комбинация, редиш по знака на Мерцедес 3 нови и 3 стари по-леки.

#28 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

12 септември 2019 - 21:51

Както е писал колегата грамажа пада но с много малко, по-скоро се дължи на това, че при износване на ролките те вече не са кръгли, контактната им точка става права наподобяващи "Slider" ролка от износването, съответно вариатора не може да отвори така както би отворил с нова ролка. Разбира се не знам колко са били износени старите и си стрелям на посоки. Отделно когато ремъка е по-широк контактува на съвсем различно място спрямо стария износен при едни и същи обороти и в двата случая. ?май предвид също така, че и по-широкият ремък е и по тежък което също оказва влияние и то не малко това са 2мм разлика. Пробвай с по-леки или ако имаш някакви стари можеш да направиш комбинация, редиш по знака на Мерцедес 3 нови и 3 стари по-леки.

Благодаря за мнението, старите ролки бяха много леко сплескани, по скоро ще е от ремъка. За всеки случай ще ги притегля да видя какъв грамаж са. За сега моторчето ме удовлетворява, върши ми чудесна работа. А има ли разлика и значение с какво масло ще го карам, до сега карах масло за бензинови резачки, но вчера купих MOTUL, както колега по горе ми препоръча или тези двигателчета не са претенциозни към масло?

#29 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

13 септември 2019 - 19:22

Ми това за резачките си е за резачки, не че не става но не е подходящо имаше доста писано по-въпроса може да потърсиш, "Motul" си е екстра, отделно няма да пушиш и си е специално за скутери.

#30 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

13 септември 2019 - 20:36

Даже има за резачки Щил и за резачки Хускварна. Едното на другото не става, ама не помня кое...
?маше доста писано!

Бах му майката... пълна олигофрения!!!

#31 ilko397

ilko397

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1153
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

14 септември 2019 - 07:15

Аз пък повече вярвам на масло което позволява на полуидиот циганин да реже по 30-40 кубика дърва на ден с резачка дето се 'винти " на 12К оборота и има само два режима на работа : угасена и пълна газ .

#32 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

14 септември 2019 - 09:17

А аз като ПЪЛЕН ?Д?ОТ първо чета в книжката точно кое масло е посочил производителя на мотора и ако такова липсва (което е невъзможно) или машината е нестандартна (тунинг или друго), тогава намирам какъв е правилният ЕКСПЛОАТАЦ?ОНЕН ?НДЕКС и подбирам производителя на маслото по него...
Става с четене, четене и пак четене. ? накрая с ЧЕТЕНЕ на етикета.

#33 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

10 декември 2019 - 21:12

Малкото ми Сузуки порасна :D :D :D :D :D




#34 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

10 декември 2019 - 21:30

Хаха,добре е пораснало!! :)
Честито,и много безаварийни километри.


Пс кво стана с малкия,поулегна ли си новият ремък?
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#35 stoykov

stoykov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:ZNEN F22 50cc 4T, SUZUKI ADDRESS 50cc 2T

10 декември 2019 - 22:48

Благодаря колега?, а иначе малкото е перфектно върви като лудо???, 700км. това лято, другото пак газ до дупка, надявам се да му на въртя и повече само здраве да има. Когато имам възпожност  всеки път го припалвам да не да забрави да пали нещо???