Към съдържанието

Upgrade на Peugeot speedfight 2

• Please log in to reply
2 отговора на тази тема

#1 Simver

Simver

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • Скутер:Peugeot

Публикувано 07 September 2019 - 05:05

Здравейте колеги,
От пролетта карам скутер-въпросното Пежо и още от тогава ми се върти в главата идеята за реставрация и ъпгрейд на мотора. Под реставрация разбирайте главно визуално освежаване, а идеята ми за ъпгрейд включва смяна на барабанната спирачка с дискова и ми се ще от  АС да го направя LC може би на 70сс, като мисля да използвам друг скутер за донор. Та въпросите ми са: лесно ли става замяната на спирачната система, както я описах по-горе, а втория е дали си заслужава смяната на вида охлаждане, аз като че ли съм по-голям фен на водното такова, а и скутера се кара и извънградско.
И т.к. за съжаление нямам нужните знания за да извърша ъпгрейд-а сам, ще трябва да го дам на майстор и ще ви бъда безкрайно благодарен, ако можете да ми кажете приблизително колко би ми струвало удоволствието със смяната на задната спирачка и цена за смяната на охладителната с-ма също така?
10х

scooterhouse.net

#2 nalis

nalis

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 736 Мнения:

Публикувано 09 September 2019 - 18:43

Според мен няма смисъл.Ще дадеш сумати пари за смяна на целия кит + това като поставиш казанчето и радиатора на охлаждането,предната маска трябва да режеш кърпиш да може да ги покрие.......грунд,кит ,боя...Продай и направо си вземи такъв какъвто искаш.
Публикувано изображение

#3 Simver

Simver

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • Скутер:Peugeot

Публикувано 11 September 2019 - 04:40

Благодаря за съвета nails!
За да не отварям нова тема другия въпрос, който имам е за съвместимостта м/у speedfight-а и jet force-a и по специално на задната спирачна с-ма. Знаете ли дали задната джанта от jet force-a става и за speedfight-a, както и спирачния апарат дали може да се сложи на пежото ми или са различни т.к на пръв поглед ми изглеждат еднакви?

Този пост е редактиран от Simver: 11 September 2019 - 04:41

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни