•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Мнение и съвети за Gilera Runner 200 VXR


#1 MilenDichev

MilenDichev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 90
  • МестонахождениеHarmanli
  • Скутер:Jetforce,Husqvarna TE300

17 септември 2019 - 23:07

Здравейте  търся мнение и съвет относно въпросния скутер..Как е като подръжка,слаби места,двигателя здрав ли е разход на масло и тн. ? някой ходил ли е да гледа въпросният екземпляр

https://www.cars.bg/offer/m245760 Мотора ми харесва като визия и това ,че е по-малък на размери ,а с по-голям двигател. Също може и мнение за 125сс версия.

scooterhouse.net

#2 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

18 септември 2019 - 00:03

Джилера са супер. Конкретно тоя мисля, че не е 200 кубика. Освен ако не е преправян,тунингован и т.н. Ако не се лъжа, най-големия е 180 кубика, двутактов. 200 кубика е следващият модел. Но, пак казвам не съм на 100% сигурен. Много пари са за такъв скутер, ако е тунингован, лично аз не бих го взел.

#3 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

18 септември 2019 - 10:12

За тези пари търси следващият модел

#4 MilenDichev

MilenDichev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 90
  • МестонахождениеHarmanli
  • Скутер:Jetforce,Husqvarna TE300

18 септември 2019 - 14:23

Търсих ама няма за тез пари , на по-новия им искат по 2-3к :huh: :huh:  и то има няколко из нета..

#5 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

18 септември 2019 - 16:10

Тогава изчакай докато изпадне.

#6 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

18 септември 2019 - 16:42

Взимай едно Маджести 180.

#7 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

18 септември 2019 - 17:03

По добре недей

#8 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

24 септември 2019 - 14:27

Аз имам такава Джилера от 2007 година. ?зключително съм доволен. Купих я нова и е страхотна. Като поддръжка мисля че не е скъпа. Нямам представа каква е поддръжката на другите, но имаш да сменяш редовно масло и филтри. не е скъпо а можеш и сам елементарно е. Въпросът е че аз си я пазя и до тази година нищо не ми се бе разваляло. Тази година обаче реших че е време да сменя повече неща и ми бе малко скъпо, но просто направих много неща. Смених гумите защото вече бяха минали много години и не бяха като хората (даже мисля че трябваше тази работа да я свърша преди 2-3 години) смених антифриз и спирачна течност смених и маслото в редуктора. Преди 2-3 години смених свеща и накладките. и толкова. Всичко това са консумативи и просто трябва да си сменят. А и ремъка смених с оригинален. Като отидох при майстора той каза че в този има още живот , но наистина на толкова години е хубаво да го сменя. Така че скъпо ми се видя защото бяха много неща и като се замисли само гумите ми струва 300 лв. но пък хубави. ?наче всяко нещо по отделно не е никак скъпо. Даже ролките не се бяха изхабили и тях не съм ги сменил.
Относно скутера. Аз нямам никаква забележка. Върви и набира много добре. Балансиран е перфектно. Висок в смисъл като минаваш по неравности не задиря от долу. Не е дълъг и се провира почти навсякъде. ?ма достатъчно мощност за да нямаш никакви притеснения във каквито и да било ситуации. С една дума аз не знам по-добре балансиран скутер от към практичност и възможности. Не е голям и  същото време както е малък(за габаритите си) върви много.
Относно харченето. Тук има много хора които споменават цифри които според мен са невъзможни. В най-неприятните режими на работа имам пред вид къси разстояния и задръствания и тръгнеш и спреш средно харчи около 5. На дълъг път не съм го засичал защото първо малко съм пътувал с него на дълги разстояния второ когато тръгнеш със скутер на дълго сипваш където видиш защото знаем че резервоарите са малки иии........ . Но ако го караш внимателно без да подаваш газ от светофар до светофар на макс и не дигаш всеки път максималната му скорост можеш спокойно да свалиш под 5 .
С една дума аз съм много доволен и силно препоръчвам този скутер. Ако трябва да избирам пак бих взел такъв. Стига да намериш някой който си заслужава е перфектния избор!

#9 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

24 септември 2019 - 14:35

Ако имаш конкретни въпроси питай спокойно с удоволствие ако знам ще отговоря! Ето ти и телефон. 0898571073

#10 MilenDichev

MilenDichev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 90
  • МестонахождениеHarmanli
  • Скутер:Jetforce,Husqvarna TE300

24 септември 2019 - 22:09

Благодаря много за подробното описание! Разглеждам ги все още и чакам да изпадне нещо на по-приемлива цена ,че повечето са на извънземни цени които според мен са си доста завишени за един скутер от такъв тип. А и първо трябва да продам мойте 2та :D

#11 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

25 септември 2019 - 14:09

Хубаво и евтино няма. Макар и да не съм имал Джилера, много ми харесват, карал съм и смятам, че си заслужават парите.