•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Електрически мотопед (скутер) Jonway MSG 1000 W – впечатления и подобрения

електрически скутер електрически мотоциклет

#21 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

10 май 2021 - 15:48

Скоростта ще увеличиш само ако пренавиеш мотора. Необходими са му повече kV. С пренавиването можеш да му увеличиш и мощността. Клетките, които ползваш колко "C" са? Тези 100 ампера в нормален режим на отдаване ли са или в "burst"?
Ако говорим за нормален режим, това е малко над 3C, което е нищо за такъв тип клетки.
Тогава спокойно можеш да повишиш мощността до 5 киловата, чрез пренавиване на мотора, а също така можеш да му повишиш и оборотите за волт.
Аз съм правил много такива двигатели. Често се налага да подменя и магнитите, когато е възможно.
Само трябва да видиш колко е максималния ток на контролера, защото повишаването на kV ще претовари контролера в ниските обороти.

scooterhouse.net

#22 jelev_k

jelev_k

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 14
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Jonway MSG 1000W electric

11 май 2021 - 16:16

Скоростта ще увеличиш само ако пренавиеш мотора. Необходими са му повече kV. С пренавиването можеш да му увеличиш и мощността. Клетките, които ползваш колко "C" са? Тези 100 ампера в нормален режим на отдаване ли са или в "burst"?
Ако говорим за нормален режим, това е малко над 3C, което е нищо за такъв тип клетки.
Тогава спокойно можеш да повишиш мощността до 5 киловата, чрез пренавиване на мотора, а също така можеш да му повишиш и оборотите за волт.
Аз съм правил много такива двигатели. Често се налага да подменя и магнитите, когато е възможно.
Само трябва да видиш колко е максималния ток на контролера, защото повишаването на kV ще претовари контролера в ниските обороти.

:thumbup: Яко, не съм се сетил да го пренавивам, но ми даваш добра идея. ?мам доста любителски опит с бръшлес моторчета за RC модели, вкл.и пренавиване. Ще го отворя да видя с какво място разполагам. За повече КВ намалям малко намотките нали? Скорост ми трябва още малко.

За контролера бях приготвил един Кели KLS7230S, който би трябвало да пасне идеално, но не ми се занимава в момента, защото на оригиналния вдигнах ампеража (с шунта) малко - от 30 на 37А и ускорява добре. Келито има функции за регенерация (зарежда батерията при движение без газ) и се настройват доста параметри. Ще го тествам по-нататък, ако не го продам.

Батерията има още накъде - 2C е по спецификация, т.е.60А продължителен ток.