•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Странно явление


#1 mihaylov3030

mihaylov3030

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4

09 ноември 2019 - 12:46

Закупих чисто ново скутерче " Sunsto, Zhen " и на 40км/ч се получава някаква вибрация. С покачването на скоростта, се усилва и се чува метален звън. Понякога изобщо няма вибрации и странични шумове и скутера се движи със 70км/ч без никакви проблеми. В повечето случай ги има шумовете, даже понякога стават много неприятни, но после изведнъж изчезват. От какво може да се получава така?

scooterhouse.net

#2 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

09 ноември 2019 - 16:48

Виж си тампона на степенката.

#3 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

09 ноември 2019 - 20:33

Нали е чистонов!Като се счупи има гаранция но разработка няма да правиш?

#4 mihaylov3030

mihaylov3030

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4

09 ноември 2019 - 22:25

Благодаря, ще видя тампона. ?ма гаранция, но сервиза е на 110км от мен и за това питам, ако мога сам да го оправя. За централната стъпенка ли става въпрос или за "пачия крак"?

#5 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

09 ноември 2019 - 22:41

Централната стойка във вдигнато положение ляга чрез един гумен "тампон" на една ламаринка. Провери дали тампонът е здрав и дали ламаринката не се е разхлабила.
Тампонът би трябвало да се намира на самата стойка, а ламаринката - в предната долна част на капака на вариатора.

#6 mihaylov3030

mihaylov3030

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4

09 ноември 2019 - 22:51

Благодаря! Още утре ще проверя. Данл е това, че ме уплашиха, че може да е сиединител, ремък или нещо друго по движението.

#7 mihaylov3030

mihaylov3030

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4

12 ноември 2019 - 18:47

Не е от стъпенката

#8 mihaylov3030

mihaylov3030

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4

12 ноември 2019 - 18:47

Не е от стъпенката

#9 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

15 ноември 2019 - 06:41

Сваляш капака на ремъка и гледаш .

#10 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

15 ноември 2019 - 07:23

При мен това се е случвало 2 пъти.
Симптомът е силно дрънчене/стържене, но не като от ламарина, а по-"дебело".
Първия път се беше скъсал тампонът на степенката, който служи тя да не удря "метал в метал". При определени обороти се появяваше лека вибрация, която караше степенката да издава ужасен шум.
?зкара ми акъла...

Втория път беше от... манивелата! Пак на горе-долу същите обороти, пак същият метален шум! Този път наистина ми изкара акъла, защото бях на път и като погледнах тампона, той беше здрав!
Оказа се оста на манивелата. На моя скутер тя лагерува в капака на втулка. Естествено, има някакъв технологичен луфт. Този луфт, обаче, я караше да резонира над определени обороти и да издава много силен шум. Скутерът беше още нов - на месец и нещо.
Малко синтетична грес на втулката реши проблема, но докато разбера откъде е, мина повече от час.
Впоследствие просто демонтирах лоста на манивелата. При мен тя е колкото да се каже, че има. Невъзможно е скутерът да се запали с ритане.