Към съдържанието

Съобщение

СЕГА ВСИЧКИ ЧАСТИ СА НА ЗИМНА ПРОМОЦИЯ В
Публикувано изображение

www.scooterhouse.net

ВЪЗПОЛЗВАЙТЕ СЕ!

Зазимихте ли и как зазимявате?

• Please log in to reply
32 отговора на тази тема

#21 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2068 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

Публикувано 24 November 2019 - 19:04

Виж мнениетоrelaxxx написа на 23 November 2019 - 21:16 :

На моя в книжката пише 1 път на месец да го паля за по 15 мин, да не му падне акумолатора... така и смятам да направя иначе в гаража, на топло, до пролетта завит и това е.
Така въобще няма д аму помогнеш, вредиш и на двигателя и на акумулатора, наи много третия път като пробваш вече да не запали, ако искаш да не му падне акумулатора купи си най простото умно зарядно от лидъл за 35 лева и веднъж месечно го зареждай, ако искаш и по често, ама паленето не е вариант. Тока които ще изхаби аку за паленето за 15 мин няма да му се върне на празен ход ;)

scooterhouse.net

#22 steppenwolf

steppenwolf

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 101 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:X Max

Публикувано 24 November 2019 - 20:47

При зазимяване пълня резервоара догоре. Напролет, докато изхарча този бензин усещам, че не е със същите качества като прясно налят, но не е нещо драматично. Това също го отдавам и на натрупан нагар и други шитни, които трябва да бъдат издухани :)

#23 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 838 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 25 November 2019 - 10:47

Как се усещат тия качества

#24 naturo

naturo

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 128 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

Публикувано 28 November 2019 - 16:22

Никога, нищо не съм усещал такова нещо. Когато резервоара е затворен и бензина не се изпарява не виждам какво може да му стане. Да, в поплавъковете камери на карбураторите ако стои, след месец вече е изветрял и трудно пали, но от там той се изпарява.
Аз имам в гаража едно варелче 60 литра. Дърпам си от него весело, когато нямам бензин или не ми се ходи до бензиностанция и всичко си е ок. Така ми стой поне 2 години. Когато олекне, хоп за ушите и пак го пълня. Това е било 1 път за 3 години. Явно обичам да си имам бензин в гаража.
Стабилизатори, набухватели и други полюции няма да наливам пък каквото и ще да е!
Много ми е интересно горивото в онези големите бели варели на Летището на които пише  "Лукойл", дали  е прясно, защото според някои  след шест месеца става на пикоч.
Карайте си и въобще не му ходете в края! Търговците отдавна продават плацебо продукти със съмнителни качества.

#25 valentyno

valentyno

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 89 Мнения:
  • Телефонен номер:+359896726037
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Yamaha Majesty

Публикувано 29 November 2019 - 09:03

Да се включа и аз по темата, аз също не зазимявам мотора, тук в Сливен зимата не е особено люта и при наличие на слънце (без вятър) и температури над 10-тина градуса го припалвам, едно завойче из квартала да включи перката един два пъти, дозареждам резервоара и обратно в гаража. Миналата година си купих покривало и така и не съм го слагал още. Застудее ли дълготрайно, свалям акумулатора, минавам го през зарядното и си го оставям в мазето. Маслото винаги сменям напролет, както и въздушните филтри, макар и да не са задължителни всяка година. До сега процедурата ми е идентична и със старите ми мотори, а и не съм имал проблеми. Със здраве колеги и хубави зимни дни!

#26 steppenwolf

steppenwolf

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 101 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:X Max

Публикувано 29 November 2019 - 09:27

Аз винаги усещам резервоара от зимата. По неравномерна работа,вибрации,по шумен и не толкова силен. Визможно е да се дължи и на това, че двигателят трябва да се продуха от дългото седене в гаража. Но като заредя първият резервоар напролет, мотора го чувствам много по добре.

#27 ilko397

ilko397

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 998 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 29 November 2019 - 09:40

Виж мнениетоmad.max написа на 25 November 2019 - 10:47 :

Как се усещат тия качества

Ами и горивата вече не са което бяха .
"

Share

Промените, въвеждащи по-високо процентно съдържание на био добавка в горивата, бяха приети на първо четене от парламента днес. Следва промените да бъдат приети на второ четене, а действието им ще влезе в сила със задна дата - от 1 септември 2018 г.
От тази дата в горивото за дизелови двигатели трябва да влага биодизел минимум 6%, като минимум 1% от биодизела да бъде биогориво от ново поколение - отпадъци и остатъци от слама, водорасли, гроздови джибри, животински тор, утайка отпадъци и др.
Увеличава се процентът и при бензина като от 1 септември 2018 г. горивото за бензинови двигатели трябва да съдържа минимум 8% биоетанол и/или етери, произведени от биомаса. Според законопроекта този процент ще бъде още веднъж увеличен от 1 март 2019 г. като от тази дата бензинът ще трябва да съдържа минимум 9%"

Тоест в горивата слагат всякакви ОТПАДЪЦИ  както си пише . А как се държат тези отпадъци след време си е химическа загадка . Също изискването е за МИНИМУМ  съдържание , максимума не е посочен .
Честито ! :D

#28 relaxxx

relaxxx

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 109 Мнения:
  • Скутер:Paiggio Beverly 350

Публикувано 29 November 2019 - 18:54

Виж мнениетоzero написа на 24 November 2019 - 19:04 :

Така въобще няма да му помогнеш, вредиш и на двигателя и на акумулатора, наи много третия път като пробваш вече да не запали, ако искаш да не му падне акумулатора купи си най простото умно зарядно от лидъл за 35 лева и веднъж месечно го зареждай, ако искаш и по често, ама паленето не е вариант. Тока които ще изхаби аку за паленето за 15 мин няма да му се върне на празен ход ;)

Е така пише в книжката, аз не си го измислям...

- At least once a month start the engine and run it slightly above idle speed for 10-15
minutes. This keeps all the engine components, as well as the battery, in good working
order.

Защо да си мисля че съм по умен от производителя?

#29 naturo

naturo

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 128 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 29 November 2019 - 22:35

Януари към средата .......idle speed 10-15км/ч,  зимни гумички с вериги, ушанка и гъбина/ако някой не знае какво е ще обясня/.
Красота!
Това с паленето веднъж месечно  е заради  проблема с "отвореното" гориво в поплавъковата камера. Горивото се изпарява и остава някакъв тиняк, който на се пали след месец или нещо подобно. При инжекционните няма такъв проблем, но с карбовете е така.
Аз вече източвам карбуратора и си спестявам мъки със свещи, продухване и задавен двигател.
Те това е!

#30 relaxxx

relaxxx

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 109 Мнения:
  • Скутер:Paiggio Beverly 350

Публикувано 29 November 2019 - 23:12

Изглежда тук никой не чете... :) ... 15 мин idlе speed (айдъл да обяснявам ли какво е)... не 15 км/ч... после мотора е инжекцион не е карб... :) Няма да свалям акуто тази зима ще ви кажа април какво е станало.

Този пост е редактиран от relaxxx: 29 November 2019 - 23:14

#31 Гошко2

Гошко2

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 820 Мнения:

Публикувано 29 November 2019 - 23:31

Виж мнениетоnaturo написа на 29 November 2019 - 22:35 :

Аз вече източвам карбуратора и си спестявам мъки със свещи, продухване и задавен двигател.

А аз си чакам лимонадата!

#32 naturo

naturo

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 128 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 30 November 2019 - 22:13

На пролет! Това е по твоята нова за мен ситема.Напролет ще докладвам. Разкри ме!
По принцип попрочетох колеги германци, руснаци и украинци+разни английски работи. Гошко 2 най-вероятно си прав за източването.
Благодаря!
P.S. За idle speed съм се хванал за цифрите, не, че е празен ход, но признайте, че е готино с 10-15 км/ч през февруари или когато през зимата.

#33 koraviq

koraviq

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 757 Мнения:
  • МестонахождениеСт. Загора , Хитрува по скутера.
  • Скутер:мбк нитро

Публикувано 08 December 2019 - 20:37

Никога не съм зазимявал. но : Ако не се кара дълго за предпочитане е акумулатора да е зареден и да е на стайна температура, ако може разбира се. Що се отнася до бензина: на мен лично резервоарите ми на 3те скутера са пластмасови и гледам да има по 2л бензин. Когато времето даде ръка излизам зареждам , и гледам пак толкова да ми остане. Бензина в България е леко казано лош, за 6м става като разредител със супер гадна миризма.Стабилизатор никога не съм слагал и няма да сложа. Зареждайте само 95, всичко друго е добавка и голяма лъжа.

Този пост е редактиран от koraviq: 08 December 2019 - 20:38

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни