Към съдържанието

Съобщение

СЕГА ВСИЧКИ ЧАСТИ СА НА ЗИМНА ПРОМОЦИЯ В
Публикувано изображение

www.scooterhouse.net

ВЪЗПОЛЗВАЙТЕ СЕ!

Освобождаване от статично електричество вкъщи...

• Please log in to reply
2 отговора на тази тема

#1 Polkut

Polkut

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 150 Мнения:
  • МестонахождениеКарлово

Публикувано 12 February 2020 - 17:30

Колеги от месец и половина имаме нов диван от виденов. Вечер като се търкаляме по него след това яко ни пере тока. Сега... знам, че причината е в боклуците, които използват виденов за материали за тяхните дивани, в изкуствените дрехи и т.н. Ама да тръгна да си сменям гардероба или дивана - няма да стане. В офиса преди 2-3 години си изгорих една много хубава флашка от статично електричество. Както беше включена в лаптопа, посегнах да я извадя, удари ме тока и след това флашкта не ставаше за нищо. В офиса имаме един стар радиатор от парно. Та от тогава баща ми ме посъветва чат пат да се хващам за радиатора за да изтече статичното електричество в земата и, като че ли има ефект. Като цяло не ме бърка, че ме пере тока, притеснявам се пак, че нещо ще изгоя. Оня ден, като посегнах към плейстейшъна да включа джойстика да се зарежда, така ме изпра тока, че чак телевизора примигна. У нас нямам радиатори и се чудя къде да се заземявам :D. Някой имал ли е подобен проблем в къщи и как го е решил?
Piaggio X9 250cc Honda

scooterhouse.net

#2 Гошко2

Гошко2

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 849 Мнения:

Публикувано 12 February 2020 - 18:05

Чешмата е добра алтернатива за заземяване. Водата от нея - също. Проблемът не е в материалите, от които е направен дивана. Същото става и с естествени материали. Проблемът е в натрупване на няколко фактора. Новите жилища са с перфектно заземяване на елинсталациите, но статиката някъде трябва да отиде. Затова като се докоснеш до елуред и се "изпразваш"...
По-старите сгради нямат този проблем.
За начало пробвай с чешмите или под течащата от тях вода. По-безболезнено е.

#3 Polkut

Polkut

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 150 Мнения:
  • МестонахождениеКарлово

Публикувано Днес, 13:25

Гошко2, благодаря за съвета. Ще го пробвам, но проблемът е, че трябва все да ходя до кухнята или банята. Мислех си има ли начин, някакъв предмет да сложа в хола, който преди да барам телевизори и дистанционни, да докосна за да се освободя от статичното електричество. Нещо метално ли, де да знам...
Piaggio X9 250cc Honda

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни