•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Не върви трудно пали


#1 Desperadooo

Desperadooo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13

27 март 2020 - 22:58

Здравейте, скутера мин.хоризонтал водно 70цц малоси 21карб и ауспух технигас. Не иска да държи обороти тръдно пали днес ритах сигурно 50 пъти неможа, махнах му свеща ритнах 2-3 пъти сложих я и от първия път, свеща е нова гледах има хубав ток. ?скарах го като му дам всичката гас забива и иска да гасне като му давам постепенно ускорява. ?ма ли варянт да е от сегментите защото ми се видяха износени и не е такава компресията както трябва да е за един 70цц кит

scooterhouse.net

#2 ersr

ersr

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 73
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Piaggio Power NRG

29 март 2020 - 13:18

Струва ми се, че ти бяга настройката на карбуратора. Като риташ и не пали - ползваш ли смукач, въртиш ли газта? След като си ритал дълго време, без да запали, казваш, че си свалил свещта - тя мокра ли беше, черна на цвят или суха и бяла? Ако е мокра и много черна - имаш много бензин и малко въздух, ако е бяла значи - малко гориво.

Компресията се разбира лесно - когато нямаш, манивелата се усеща много лека, сякаш риташ все едно си свалил свещта. Ако можеш да преместиш манивелата лесно с ръка, значи определено нямаш компресия.

#3 Desperadooo

Desperadooo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13

29 март 2020 - 23:14

Да ти кажа свеща беше мокра избързах я и беше бая черна със смукач паля и да с ръка местя манивелата горе долу го усещам малко повече от 50цц компресия има а е малоси спорт

#4 Desperadooo

Desperadooo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13

29 март 2020 - 23:16

имам чувството че буталото неможе да направи то вакум койтомтрябва да стане и не стига бензина като сваля филтъра и запуша с ръка отвора на карба много по бързо пали и ръката ми става в бензин цялата

#5 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

31 март 2020 - 20:36

Може да е много горивото!Не е ли много голям тоз карбуратор?

#6 plamenlg

plamenlg

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 8

01 април 2020 - 15:06

Колега,увий карбуратора откъм филтъра  с найлонов плик и докато натискаш манивелата виж дали надува на обратно...може да е заседнало нещо по клапата и да не затваря плътно..не би трябвало да отива бензин към филтъра,та да ти мокри ръката,

#7 Desperadooo

Desperadooo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13

01 април 2020 - 22:59

Надува да аз го усещам с ръката то затва мокри на ръката, струва ми се че сегментите са износени и от това да е сменях и др карб слагах пак така трудно пали с и без смукач запушвам с ръката на филтъра на мястото и обороти не държи пак

#8 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

02 април 2020 - 00:49

виж да не смуче въздух отнякъде. клапи, клаподържач, спукан колектор, незатегнати скоби някъде, вакуум маркуч, трябва да има гумичка-уплътнител на болтчето за сместта, гимените маншончета на края на жилата...
щом като запушиш карбуратора с ръка и пали по-лесно - това обикновено значи, че смуче въздух. успех
пиши какво е станало

#9 plamenlg

plamenlg

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 8

02 април 2020 - 09:45

https://www.youtube....h?v=yO_9VHitYyw