•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Дискусия за мотокъщи


#1 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

31 март 2020 - 23:10

Здравейте, зяпам си обявите за скутери всеки ден. ?злизат и разни мотокъщи които изглеждат да имат читави скутери. Възможно ли е в тази тема да обсъдим мнения за определени мотокъщи които сме посетили,купили от тях и т.н. Следя конкретно една в Кюстендил, Марио Мото, вчера качиха едни доста лъскави Kymco Xciting. Потърсих мнения, но ми излязоха от 2013г., повечето негативни, тук-там някой положителен. Всички покрай мен, казват не купувай от мотокъща, аз съм на мнение, че и от човек пак нищо не се знае... та, споделяйте...

scooterhouse.net

#2 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

01 април 2020 - 10:05

Когато пазаруваш от автокъща, общо взето купуваш котка в чувал. Машините там идват на едро, първото, което се прави е връщане на километражите най-често на 18 до 22 К  , второто и последно е козметика. Никой няма представа от реалното техническо състояние на моторите, независимо какво ти обясняват. Пазаруването е чист късмет, можеш да разчиташ само на опита  и интуицията си. След покупката, отваряш обслужваш, сменяш всичко видимо за смяна и започваш да караш. В първите няколко месеца си показва дали има други по-скрити ремонти-примерно установяваш, че харчи масло, или нещо подобно, справяш се и с това като добър стопанин и после, който го купи от теб ше е доволен :)
Определено е по-добре да се купи от човек, но си зависи много от човека- може  да не попаднеш на такъв дето се е погрижил добре за моторчето, а да попаднеш на такъв дето не е погледнал нищо след като самият го е купил от автокъща и е влошил състоянието на машината.
Най- хубаво е да намериш мотор закупен нов от България с реална история и пробег ( независимо какъв, но реален)  от първия му собственик. Такива, обаче са много рядко.
Та в заключение мога да кажа, че автокъщата е опция, там идват и съвсем прилични машини, просто внимавай и ако нямаш опит, вземи с теб някой, който има такъв , при огледа.

#3 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

01 април 2020 - 11:12

Мит е абсолютно прав! Ако очакваш някой да ти пише, че там и там са най-добрите и читави мотори, бъди сигурен, че те сапунисва!
Късмет и нищо друго не ти е нужно. Също така съвет от "светнат" за марката, която избираш човек. Всички са много, много различни!
Всички мото-къщи са едни джамбази, които искат да ти продадат нещо и то колкото се може по-скъпо! Харесваш, преглеждаш, съветваш се кратко и скачаш. Това е! Защото ако се чудиш след 1 час или ден, някой го е взел или капарирал и гориш. ?мах случай такъв с мой приятел, който си хапеше гъз@  след еднодневно чудене. Мотора беше ЧАО.

#4 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

01 април 2020 - 14:04

Не, по скоро говоря за споделяне на опит от дадена мотокъща. Далеч съм от мисълта, че ако някой си купи хубав мотор от мотокъща, следващият ще е същият. В интерес на истината, моя го взех от да речем мотокъща. Автомивка в моя град, собствениците докарваха по 10-ина скутера и ги продаваха. Та от 2011 година досега сменям само консумативи, някоя счупена пластмаса, леко жулнат отстрани, счупен ръчка за спирачка имаше, която я смениха веднага. Дреболии, и скутера беше на 3 години. Знам, че километрите са коригирани, това не го коментирам. Втора употреба няма никаква гаранция, просто нека коментираме отношението и самите машини. Често се коментира, че на снимки едно, на живо съвсем друго.

п.п. Може и различни обяви да коментираме за насока на хора които си търсят нов скутер. Давам пример- има обява в фейсбук на Хонда Форца фейслифт и Ямаха Маджести 400 пак фейслифт на цена 2000-2200 лв. На фона на другите обяви са доста евтини. В карс-а има и един Бъргман за 1450 лв, при цени на други обяви от 2000 и нагоре. ?ли е объркал цената или и аз не знам.

#5 relaxxx

relaxxx

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 115
  • Скутер:Paiggio Beverly 350

19 април 2020 - 17:21

Митко, Мит, го е казал прочети неговото мнение..

 

Когато пазаруваш от автокъща, общо взето купуваш котка в чувал. Машините там идват на едро, първото, което се прави е връщане на километражите най-често на 18 до 22 К  , второто и последно е козметика.

за едни е ужас, за други е перфектна... това е много ги пудрят, виртуози са във връщането на километражите, сервизните книжки ги правят да изглеждат перфектни..... кво да коментираме.