•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Съвет за спортен ауспух: стоков Ямаха Аерокс.


#1 vs.veselinov

vs.veselinov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 9
  • Скутер:YAMAHA NS50 AEROX R

03 май 2020 - 20:08

Здравейте, може ли съвет за спортен ауспух за стоков Аерокс 50 - 2014 г. За сега не мисля да пипам по двигателя.
Като разгледах темите тук видях, че следните варианти се коментират:

- Leo Vince TT;
- Tecnigas NEXT R;
- Giannelli Reverse.

Моля, за съвет и коментари. Благодаря!

scooterhouse.net

#2 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

03 май 2020 - 20:51

Подмяната на ауспуха може да влоши работата на двигателчето в твоя случай. ?май предвид, че след като премахнеш ограничителя демек втулката в ауспуха, който ще закупиш живота на цилиндъра и буталото ще намалее драстично. ?ли друго яче казано ако не си решил да пипаш двигателя просто не пипай нищо освен CVT кутията и си го остави в оригинален вид. Като дойде момента за някакъв кит тогава ауспух, в случая си му е екстра стоковия.
Какво му е състоянието, колко е максималната скорост която развива на равно?

#3 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

04 май 2020 - 08:04

Здравейте, може ли съвет за спортен ауспух за стоков Аерокс 50 - 2014 г. За сега не мисля да пипам по двигателя.
Като разгледах темите тук видях, че следните варианти се коментират:

- Leo Vince TT;
- Tecnigas NEXT R;
- Giannelli Reverse.

Моля, за съвет и коментари. Благодаря!
Мотора почва да върви повече със спортно гърне,но се прави настройка задължително!Може да се наложи смяна с по-голям жигльор,по твърда централна пружина, отворен филтър,или спортна гъба и ако имаш възможност спортен варятор.

#4 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

04 май 2020 - 08:16

Ето тук може да видиш графики на различни гърнета на сток мотор 50сс

#5 Vvt

Vvt

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 51
  • Скутер:Malaguti f12 Lc

04 май 2020 - 22:05

Ако няма да правиш нищо друго няма смисъл от такова гърне, се едно да караш Рено с ремус;/

#6 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

05 май 2020 - 14:41

Да но на Реното му слагаш ремуса и си караш, а тука слагаш ауспуха скутера почва да не може да се изфорсира както преди и щеш не щеш почваш, карбуратор, жигльор и т. н.

#7 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

06 май 2020 - 01:10

Според мен leo vince TT, ще му се отрази добре. Ще живне мотора. Чудеса не очаквай. Нещо в рамките на 10-тина км/ч и по-рязък мотор, като цяло. ? то, ако цилиндърът ти е запазен. Ще се вдигне шумът, да знаеш! Ще вдигаш страшна врява. Бабите ще се обръщат по тротоарите.
В комплекта към leo vince-то има и ролки и пружинки, ако се не лъжа. Монтираш всичко и кеф.
Такова чудо, като "спортен" вариатор, а особено като "спортен" съединител НЕМА. Мани ги кво пишат децата по темите.
Ако търсиш "старт" - слагай леки ролки. Примерно 3.6 грама, дори и надолу. Но грамажът се установява само и единствено на "проба-грешка". Няма формула.
Виж ауспуха, дали няма "рестрикция". Обикновено има веднага в началото и/или в заглушителя. Зависи от ауспуха. Виж в youtube, според ауспуха, който си вземеш. Видеа бол.
Нема се плашиш, бъди смел и само напред.
Успех...

#8 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

06 май 2020 - 13:22

Ха сега ,как им викате на спортните части ,като съединител и варятор ,който не са стокови!Само дядки тук в форума,няма ли младежи?Леовинса няма да е добре на сток скутер!

#9 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

06 май 2020 - 15:15

Стига с тия спортни части, няма нищо спортно в това да направиш скутера ти да върви. Виж ако започнеш да ги наричаш тунинг части, би имало повече логика!

#10 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

06 май 2020 - 20:57

Вече ти прочетох логиката!Освен да се оплакваш, че нищо не става и не върви друго не разбрах!Моя скутер е стоков 50сс априля и замяната със спортно гърне джианели ,се получи доста вървеж!Но си иска настройка на карбуратора ,пружини!Слагал съм и по-отворено гърне ,но върви  повече във високи обороти!Ако някой иска сверка на 50сс, да заповяда !Скутера върви много!

#11 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

06 май 2020 - 22:58

Там е работата, че няма как да ми вникнеш в логиката колкото и да я четеш. Не се оплаквам, просто имам обективно мнение, мразя фантастиката и легендите да се намесват в реалността, другояче казано мразя "разтягането на локуми". Няма нужда да спамиш темата на човека, има една друга дето има картбланш!

? като се почне с думички от сорта на, вървеж, макс, обвързани с една техника дето се води "мотопед" и съпътстващи се от сериозни правописни и граматически грешки задминаващи всички спирки, направо ми става криво, а си е масова практика. Не те конкретизирам теб в случая, а по принцип, относно младите потребители...

Моята Априлия 50cc но коя, с кое агрегатче, Миналери, Морини, Пиаджо, въздушно ли е, водно ли е, някакъв общ знаменател на всичките, а те са толкоз различни.

#12 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

07 май 2020 - 06:01

Там е работата, че няма как да ми вникнеш в логиката колкото и да я четеш. Не се оплаквам, просто имам обективно мнение, мразя фантастиката и легендите да се намесват в реалността, другояче казано мразя "разтягането на локуми". Няма нужда да спамиш темата на човека, има една друга дето има картбланш!

? като се почне с думички от сорта на, вървеж, макс, обвързани с една техника дето се води "мотопед" и съпътстващи се от сериозни правописни и граматически грешки задминаващи всички спирки, направо ми става криво, а си е масова практика. Не те конкретизирам теб в случая, а по принцип, относно младите потребители...

Моята Априлия 50cc но коя, с кое агрегатче, Миналери, Морини, Пиаджо, въздушно ли е, водно ли е, някакъв общ знаменател на всичките, а те са толкоз различни.
Оспами на човека темата!Приказки от 1001 нощ !

#13 vs.veselinov

vs.veselinov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 9
  • Скутер:YAMAHA NS50 AEROX R

12 май 2020 - 09:57

Благодаря за коментарите и информацията, няма да правя промени за сега, оставям си го стоков.

#14 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

12 май 2020 - 14:28

Благодаря за коментарите и информацията, няма да правя промени за сега, оставям си го стоков.

Правилно решение, още е новичък вземи му животеца и като дойде време за правене тогава! :thumbup:

#15 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

15 май 2020 - 21:06



Правилно решение, още е новичък вземи му животеца и като дойде време за правене тогава! :thumbup:

Няма грешно решение!Важното е ,да знаеш какво искаш!Без масло ,времето за правене идва без да искаш!