Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК

Проект junk yard Quartz 50

• Please log in to reply
36 отговора на тази тема

#21 Гошко2

Гошко2

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 964 Мнения:

Публикувано 16 May 2020 - 07:43

Виж мнениетоbooster70 написа на 15 May 2020 - 10:06 :

Въпроса е че до сега все слагах ползвани лагери ,но здрави така за пробата дето се вика.
Колкото и да са ползвани неможе в рамките на 2 дена 3 лагера да заминат...

Това майтап ли е? Какво означава "ползвани лагери, ама здрави"?
Лагер се сваля, когато си замине. Това не е моден аксесоар да си го слагаш и сваляш когато ти скимне.
Поне аз не се сещам някой да сваля здрави лагери и да ги прибира "за нови". Много пъти съм демонтирал годни лагери и съм ги подменял с нови, тъй като съм на принципа "всичко - ново". Един лагер да си е заминал в даден възел - сменям всички около него. И никога не запазвам демонтираните, колкото и "здрави" да изглеждат. Изхвърлят се. Един лагер веднъж набит, работил и после избит... за мен вече не е лагер.
Бих сравнил упражнението като човек да си пази недоизгорели клечки кибрит.

Колега, защо не сложиш комплект нови лагери?
За да ги чупи, или нещо е криво, или е сглобено неправилно.

Този пост е редактиран от Гошко2: 16 May 2020 - 07:44

scooterhouse.net

#22 booster70

booster70

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 33 Мнения:
  • Скутер:Quartz 50/150

Публикувано 18 May 2020 - 15:37

Момчета прикачвам снимка примерна да видите за кой лагер говоря.

П.п. Слагах употребявани лагери само за проба , и в последствие ако изкара ден два щях да купя нов,но и при 3те лагера да заминат по един е същи начин силно ме съмнява ,че проблема е в 3те лагера.

Направо се разпада лагера и съчмите му падат от сепаратора и после го вадя на 2 части разглобен.

Сега събрах друг съединител и торк да пробвам какво ще стане.

П.п Реално м/у този лагер и задния имам втулка на самата ос това вътре в торка както на 50ките е монтажа няма никаква философия.
4ri malki 5 GOLEMi , svetq Kat svetUlka....

#23 booster70

booster70

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 33 Мнения:

Публикувано 18 May 2020 - 15:39

Това е снимка на проблемния лагер.

#24 booster70

booster70

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 33 Мнения:

Публикувано 18 May 2020 - 15:41

Нещо има проблем с прикачването!

#25 Yasho

Yasho

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 211 Мнения:

Публикувано 18 May 2020 - 20:09

голяма то е снимката. трябва да я намалиш

#26 booster70

booster70

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 33 Мнения:

Публикувано 19 May 2020 - 08:27

Виж мнениетоYasho написа на 18 May 2020 - 20:09 :

голяма то е снимката. трябва да я намалиш

Не е от размера колега,размера е само 41кб.
Пробвам отново.

Прикачени файлове

#27 Yasho

Yasho

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 211 Мнения:

Публикувано 19 May 2020 - 22:24

Мисля, че се сещам причината. Бръкни в торка със шублер и измери точно, колко е от този лагер до края на торка. После измери оста от там където трябва да лежи лагера до капака на предавките. Ще установиш, че оста идва къса и в крайна сметка този лагер не опира в оста, не и достигат 2-3 мм. и тъй като той остава неопрян в оста, а после ти го притискаш силно с камбаната, той се чупи. 100% съм сигурен. Провери. Лагерът трябва да влезне в оста и плътно да опре в нея. Ако е така решението е да подложиш на оста една шайба 2 или 3mm и тогава да напъхаш торка. Малко трудно се намира такава шайба, защото вътрешният и диаметър трябва да е, колкото леглото на лагера на оста, а външния да е колкото оста. Ако външният е по-голям, няма да можеш да напъхаш торка.
Всъщност можеш да използваш вътрешна черупка от старите лагери дето ти се счупиха, просто ще я пилнеш с флекс до 2-3mm.
Това се получава, почти винаги, когато се слага по-голям торк. И при мен се случи същото. Даже в scooter attack продават такива шайби за подлагане. Моите ги направи стругар

Този пост е редактиран от Yasho: 19 May 2020 - 22:33

#28 jeki moto

jeki moto

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 658 Мнения:
  • Телефонен номер:0898788350
  • Местонахождениеshumen

Публикувано 19 May 2020 - 22:42

точно с флекса и електрожена се получават най-великите ремонти в България.пази боже от такива специалисти и инДЖинери също.

#29 booster70

booster70

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 33 Мнения:

Публикувано 20 May 2020 - 08:25

Виж мнениетоYasho написа на 19 May 2020 - 22:24 :

Мисля, че се сещам причината. Бръкни в торка със шублер и измери точно, колко е от този лагер до края на торка. После измери оста от там където трябва да лежи лагера до капака на предавките. Ще установиш, че оста идва къса и в крайна сметка този лагер не опира в оста, не и достигат 2-3 мм. и тъй като той остава неопрян в оста, а после ти го притискаш силно с камбаната, той се чупи. 100% съм сигурен. Провери. Лагерът трябва да влезне в оста и плътно да опре в нея. Ако е така решението е да подложиш на оста една шайба 2 или 3mm и тогава да напъхаш торка. Малко трудно се намира такава шайба, защото вътрешният и диаметър трябва да е, колкото леглото на лагера на оста, а външния да е колкото оста. Ако външният е по-голям, няма да можеш да напъхаш торка.
Всъщност можеш да използваш вътрешна черупка от старите лагери дето ти се счупиха, просто ще я пилнеш с флекс до 2-3mm.
Това се получава, почти винаги, когато се слага по-голям торк. И при мен се случи същото. Даже в scooter attack продават такива шайби за подлагане. Моите ги направи стругар

Добре колега,ако разбирам правилно казваш ,че оста ако е къса оста лагера не ляга добре на нея и камбаната при стягане го притиска и дава фира. С две думе ако подложа на празна ос една шайба вътре до капака на скоростите и после нанижа на оста торка няма ли да се получи още по голямо изнасяне на торка напред и още по-къса ос съответно и леглото на лагера ще се разминава повече,или не съм разбрал. Реално имаме 2 лагера на самия торк един външен към камбаната и един вътрешен към скоростите по средата им има втулка,ако сложа шайба м/у вътрешния лагер и капака на скоростите пак казвам,ще изнеса торка на вънка и оста ще ми дойде по-къса.? Или нещо не съм разбрал?

#30 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 618 Мнения:

Публикувано 20 May 2020 - 15:13

Ти сигурен ли си, че набиваш правилния размер лагер в леглото до край. Не подлагаш нищо защото вариатора и торка няма да са в една равнина и ще почне да усуква и къса ремък. Така преди време за 2 мм разлика от пред на вариатора скъсах 2 ремъка за 1 месец...

#31 Yasho

Yasho

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 211 Мнения:

Публикувано 20 May 2020 - 19:27

booster, не си ме разбрал. Звънни ми по телефона. Ще ти го пратя на съобщение.

Провери дали лагера след нахлузване на торка, опира тук където е стрелката на снимката. Ако опира тогава не знам какво е. При мен не опираше и сега карам с шайба там.

Прикачен файл  IMG_20052020_203658_(1600_x_1000_pixel).jpg   35.38K   8 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Yasho: 20 May 2020 - 19:39

#32 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1046 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 21 May 2020 - 07:01

От какво е този проблемен торк ?  Отварял съм стотици и не съм виждал втулка след съчмения лагер , торка ляга на вала на игления лагер отзад , съчменият е допълнителна опора и играе аксиален ограничител . Ти сигурен ли си , че ляга добре на игленият лагер , да не е по-голям ? Ако е така целият товар пада върху съчменият лагер , отделно че работи на усукване и ще се троши бързо .

#33 booster70

booster70

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 33 Мнения:

Публикувано 21 May 2020 - 12:38

Виж мнениетоYasho написа на 19 May 2020 - 22:24 :

Колегата позна,обяснявам точно какво се случва.

Слагам си новите лагери всичко както си му е реда и накрая при стягането на камбаната установявам ,че стяга и торка и следователно торка с камбаната стават едно цяло и от там ми е идвало увличането на съединителя,тресенето и строшените лагери. Колегат аго е казал оста идва с 2/3мм необяснимо как и от къде за мен по-къса и при стягане на камбаната тя притиска външния лагер на торка и го измества от работно положение,а от там и го троши. Сега въпроса е защо оригинален торк за този модел идва по-къс?

Този пост е редактиран от booster70: 21 May 2020 - 12:41

#34 booster70

booster70

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 33 Мнения:

Публикувано 21 May 2020 - 14:03

Виж мнениетоilko397 написа на 21 May 2020 - 07:01 :

От какво е този проблемен торк ?  Отварял съм стотици и не съм виждал втулка след съчмения лагер , торка ляга на вала на игления лагер отзад , съчменият е допълнителна опора и играе аксиален ограничител . Ти сигурен ли си , че ляга добре на игленият лагер , да не е по-голям ? Ако е така целият товар пада върху съчменият лагер , отделно че работи на усукване и ще се троши бързо .

Колега торка си е от Хексагон както и Тайфун 2т от 125 до 180 са еднакви.

Отзад към скоростите торка не е с иглен лагер,а при мен а със съчмен стандартен лагер както и отпред към камбаната.
Размер на вътрешния лагер от към скоростите е 17х35х10 ,размер на външен 17х30х7 между тях вътре в самия торк има втулка.

Прилагам снимка на торк на Хексагон.

Вътрешен --- https://www.ebay.com...8-/401375346421

Външен --- http://www.motorbike...ct.php?id=11990

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от booster70: 21 May 2020 - 14:09

#35 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1046 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 22 May 2020 - 06:56

Ясно , това е доста стара конфигурация има я и на старите Сфера и първите Зип . Има втулка защото са два съчмени лагера , а не както на всички нови иглен и съчмен . Хубаво ,че си открил проблема .

#36 booster70

booster70

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 33 Мнения:

Публикувано 22 May 2020 - 07:54

Момчета ,снощи вече го подкарах безпроблемно след като открих проблема,вече е с новите лагери и работи безупречно,а за вървенето искам да споделя че съм 94кг и на всичката газ в движение на черен път задната гума тръгва настрани с въртежи,просто опъва зверски и проблема с увличането изчезна след  като всичко с торка заспа,върви много по-леко.

Благодаря за съветите и продължавам напред,скоро време като събера и пластмасите ще покажа вида преди боядисване.

Поздрави.

#37 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 74 Мнения:

Публикувано 22 May 2020 - 12:50

Дай да го чуем де как работи

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни