•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Покупка на първи скутер

Honda sh макси

#1 const

const

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4
  • МестонахождениеСофия

01 юни 2020 - 21:03

Здравейте,
Нов съм във форума, надявам се скоро и нов сред собствениците на макси скутер.
Решил съм да си купя скутер и след известно тпроучване реших да се насоча към Honda SH 150 кубика. Мисля, че това би било най-подходящо за мен. Не искам прекалено мощен, но не искам и слаб мотор.
?мам автомобил велосипед и електро тротинетка, липсва ми само мотор, който искам да е основното средство. Целта ми е да се предвижвам лесно и бързо в града основно сам, понякога да возя и жената (аз съм млад родител на 33 г, 180 см, 85кг). Цял живот карам колело, последните години и екстремно по планини пътища и паркове (навъртях и около 1000 км в Тайланд със 125 кубикови скутери в движение отляво :). Общо взето имам някакво усещане за движение и баланс на 2 колела.
Гледам обявите и се оглеждам за мотор след 2015 г. за около 3000-3500 лв. За жалост не се организирах зимата да направя тази покупка (струва ми се, че тогава са по-евтини) и дебна за страшна оферта през лятото.
Всичко хубаво, мисля, че бих си избрал по описание и снимки, но когато отида на оглед не знам за какво точно да гледам.
С инженерно образование съм, ще се постарая да вложа някаква мисъл, но когато никога не съм се сблъсквал с това не се чувствам уверен и ми се иска да знам, тънкостите, които хората с опит знаят.
За това се надявам тук да получа някакви насоки какво да гледам, слушам и проверявам. А ако някой има време и желание бих се радвал на присъствие и помощ при оглед, пък после ще се почерпим и наядявам се да си бъдем взаимно полезни (В София съм и се надявам да си го купя направо тук).
По принцип съм отворен за предложения за други модели и марки, но ми се иска темата да е по-фокусирана върху конкретния модел и да получа най-полезна информация за него.
Предварително благодаря за отделеното време и внимание.

scooterhouse.net

#2 ilko397

ilko397

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1153
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

02 юни 2020 - 06:39

Що за секта ? ?ма тема за тази "икона" , прочети я .

#3 const

const

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4
  • МестонахождениеСофия

02 юни 2020 - 17:22

Знам за темата, прегледах доста страници от нея. Огромна е и не успявам да извлека информацията, за която питам. Общо взето искам универсалните съвети за проверка на мотор, без значение дали е точно този модел

#4 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

03 юни 2020 - 09:25

Няма кой знае колко за гледане, общо състояние, преглед на документите, работа на  двигателят, спирачки, поведение при тръгване и спиране. Моя съвет е да си запушиш ушите за всичко, което ти говорят джамбазите- те не знаят нищо за моторите, които продават. Разчитай единствено на твоя опит, знания и интуиция.
По отношение на изборът на марка модел, мисля че си в десятката, sh150 е топ градски скутер по ред причини и няма да сбъркаш.
Ако нямаш опит със скутери, мога да покажа моя sh, след като си от София, за да придобиеш реална представа преди да гледаш по авто къщите.

#5 const

const

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4
  • МестонахождениеСофия

05 юни 2020 - 21:07

няма да сбъркаш.
Ако нямаш опит със скутери, мога да покажа моя sh, след като си от София, за да придобиеш реална представа преди да гледаш по авто къщите.

Благодаря за предложението. Бих се възползвал с удоволствие. Писах ти ЛС.