•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Търся servise manual за Yamaha Xmax 300


#1 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

21 юни 2020 - 15:35

Ако случайно някой има в електронен вариант ще се радвам да ми го прати , ако го има в хартиен съм готов да го взема да си го преснимам и да го върна веднага.

scooterhouse.net

#2 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

09 октомври 2020 - 12:25

Колеги, след като видях че никой не може да ми помогне с книжката и никъде не мога да я намеря безплатно, аз я купих онлайн.

#3 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

09 октомври 2020 - 13:59

Преди по-малко от два месеца, си купих чисто нов скутер от Хонда, Не ми дадоха никакъв менюъл, щели по- късно да ми го дадат. По едно време настоях и ми пуснаха един свален от нета за модел с шест години по-стар от моя и напълно неадекватен( все едно не можех да си го сваля сам), извиниха се после и помолиха още малко да почакам, че го били изискали.
Брех да му се не види, какъв е тоя зор с един обикновен менюъл, ако струва пари да казват и толкоз.

#4 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

09 октомври 2020 - 18:09

Явно си забравил, че живеем в България.
Единственото, което ще ти дадат е "owner manual" как да си отвориш седалката, от къде се налива бензин и т. н. в подобен стил, "service manual" който е относно ремонт, вече струва пари, за по-стари машинки се намира, но за новите забрави, без пари...
Отделно на теб не ти и трябва, това е нов скутер в гаранция, ако се наложи нещо да се прави ще е при "играчите" от "Бултрако". А обявят ли цена "Бултрако" в повечето случаи няма да си го купиш :D

#5 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

09 октомври 2020 - 19:45

Съгласен съм, то в owner’s manual се съдържа всичката информация, която трябва на този етап- вместимости, гуми, сервизни интервали, технически данни, някои настройки и т н и т.н, все едно дали ще го ползвам за нещо, ама ЗАЩО не го получавам този менюъл и как тъй ми продават скутер за 11к пък липсва тая дреболия???!!!
Като си купиш тостер или ютия  за 50лв ти дават ръководство на десет езика, от суахили до македонски, а Бултрако не те е#ават изобщо, ами не прави добро впечатление.


#6 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

09 октомври 2020 - 19:55

В представителите за Yamaha в България е същото положение, ако това те успокоява по някакъв начин. Бях тръгнал да си обслужвам ново закупения, на вехто, скутер едно на ръка, че не поддържат за комерсиална техника основни консумативи и трябва да е с поръчка и да чакаш, друго на ръка, че цените са X2 сравнение с представителството в Германия, където има всичко налично.

#7 yanko78

yanko78

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 116

09 октомври 2020 - 22:01

Може да е късно, но все пак.
https://cdn.yamaha-m...B74F8199E0E.PDF

#8 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

10 октомври 2020 - 10:45

В Ямаха, когато купих скутера , на момента ми дадоха Owners manual. Него го има и безплатно в самия сайт на фирмата и всеки може да си свали без дори да е регистриран. Благодаря на Yanko78, но този го имам и на книжка и в ел. вариант. Аз търсех сървис менюал, прерових сигурно цялото интернет пространство(със сигурност не е цялото, но според моите възможности) и без пари го няма никъде. Накрая реших и го платих.
Двата менюала са коренно различни и нямат нищо общо. Единият е за потребителя, как да си използва скутера и как да го поддържа, какво не е добре да прави и какво трябва да прави. Другият е за ремонт и всички пълни и точни характеристики когато тръгнеш да ремонтираш каквото и да било.

#9 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

10 октомври 2020 - 23:05

? аз съм много търсил има само за x-max от 2005 и следващия след 2010, от там на сетне се плаща. Само дето за този от 2005 произвеждащ се до 2009 в техническата документация е даден с карбуратор а от 2006 до 2009 е с инжекцион, който е същия като следващия, този от 2010... :D
Мъка... ;)