•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Проблем с маслото


#1 tanev2

tanev2

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 6

23 юни 2020 - 18:20

Здравейте колеги, имам интересен казус с един скутер и моля за помощ, че вече не знам какво да права. Скутера е Sym sr 150 cc 4T. Проблема е, че връща масло през маркуча за високо налягане на картера. Първо замерих компресията и е много добра (защото мислях че са сегменти), след това изчистих маслената писта и все продължаваше да тече масло, когато са кара малко повече. Днес реших да сменя маслото и ми се стори, че много силно мирише на бензин. Моля за помощ и съвети.

scooterhouse.net

#2 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

23 юни 2020 - 18:41

Провери си нивото!

#3 tanev2

tanev2

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 6

24 юни 2020 - 10:54

Провери си нивото!
Мисля, че всеки който поне малко разбира от двигатели първото нещо което прави е да провери маслото.

#4 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

24 юни 2020 - 11:07

Провери дали Н?ВОТО на маслото не се покачва.
Ако караш с преобогатена смес (неработещ смукач, например) или карбураторът ти препълва (щом казваш, че маслото мирише силно), твърде вероятно е нивото да се покачва и от там отдушникът да хвърля излишното.

Та... провери ли какво се случва с маслото?

#5 tanev2

tanev2

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 6

24 юни 2020 - 21:31

Провери дали Н?ВОТО на маслото не се покачва.
Ако караш с преобогатена смес (неработещ смукач, например) или карбураторът ти препълва (щом казваш, че маслото мирише силно), твърде вероятно е нивото да се покачва и от там отдушникът да хвърля излишното.

Та... провери ли какво се случва с маслото?
Благодаря за съвета, това не бях се сетил, ще направя едно обслужване на карбуратора и се надявам нещата да се оправят.

#6 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

24 юни 2020 - 22:16

Виж си свещта дали е на богата смес преди да го разглобиш!
Ако е черна - богата смес, бяла - бедна смес, ръждиво / керемидена - ОК!

#7 велислав нейчев

велислав нейчев

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 9
  • Телефонен номер:0887254756
  • МестонахождениеТвърдица
  • Скутер:Yamaha Champ

17 юли 2020 - 18:27

Провери дали ти е Радко маслото може  карборатора да ти изтърва или вакум кранчето и от там през главата клапаните и така