Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Хонда Дио въпросителни?

• Please log in to reply
39 отговора на тази тема

#1 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 02 July 2020 - 00:33

От дълго време с еканя да си взема Дио и накрая го направих. Моторчето е супер, но ме дразни едно ручене от дясно доло, мисля, че има някаква перка за охлаждане там. Дали е накакво лагерче?
Второто нещо е, карбураторчето. Смятам да го сваля и прочистя основно. Там проблема е, че първото палене е много трудно, но запали ли веднъж няма проблеми. Дали се губи някъде горивото? На какво да обърна внимание?
Другото е спирането. Струва ми се, че не спира както трябва. За без дискови спирачки, с толкова ли трябва да се задоволя или и тях да погледна?
Собственика ми каза, че помпичката за маслото пускала повече масло и ме посъветва, да си го меша предварително и да изолирам помпата. На мен не ми се идка да е така. Как да проверя дали работи помписата и дали работи коректно?
За последно! Лампичката спийд мига постоянно, дори и на малка скорост. На какво се дължи и мога ли да е направя да си свети както трябва да е нормално?

scooterhouse.net

#2 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 02 July 2020 - 22:26

Никой ли не може да вземе отношение?

#3 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 911 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 06 July 2020 - 08:24

Ако беше взел по-нов модел скутер, сега нямаше да изпадаш в безтегловност с тази антика.

#4 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 06 July 2020 - 23:59

Виж мнениетоmad.max написа на 06 July 2020 - 08:24 :

Ако беше взел по-нов модел скутер, сега нямаше да изпадаш в безтегловност с тази антика.
Ами имам си нов, а този го взех, щото ме сърби мозъка, да си имам такова бижу. Няма човек който да го е видял и да не усмихне. За 25 години, истински японски мотор, всичко си му работи. Ще му почистя карбуратора и ще видя шума от какво се поражда. Просто се надявах, някой да е запознат и да ми даде точни насоси.
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от yanko78: 07 July 2020 - 00:03

#5 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1119 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 07 July 2020 - 06:45

Взел си АФ-18  първия модел на Дио с барабанна спирачка отпред . Навремето подарих на жена ми същия само ,че чер на цвят .
Отдясно долу има перка , това си му е охлаждането , ако шумът е от лагер , ти предстои цепене на двигателчето . Това са основните лагери и на Диото са SC04A34CS24PX1  размери  20/47/12 , идиотски лагери с идиотски цени . Модела е с хоризонтален резервоар (в пода ) и подкачваща вакуумна помпа , но първо погледни компресията как е и автоматичния смукач .Спира като за барабанни спирачки , ако смениш накладните ще спира задоволително . Правилно ти е казал старият собственик , Диото е известно с богатото мазане , но именно затова е известно и като "железен двигател" , лош ефект е , че обича да си запушва ауспуха с неизгоряло масло и оттам загуба на мощност след като загрее . Сипвай му само синтетики .  Лампичката "Спиид" би трябвало да свети след 35 км/ч , това е глупост по японското законодателство , аз бих я елиминирал .

#6 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 07 July 2020 - 13:32

Виж мнениетоilko397 написа на 07 July 2020 - 06:45 :

Взел си АФ-18
Благодаря за изчерпателния оттовор. Този лагер, дали е достижим и по някакъв начин, да пробвам със смазване?

#7 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 911 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 07 July 2020 - 15:42

Лагер тръгне ли,само смяна го оправя

#8 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 07 July 2020 - 16:12

Притеснително ми звучи “цепени на двигателчето”

#9 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1119 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 08 July 2020 - 07:23

Достижим е лагера , но само през карбуратора . :D   Можеш да го смажеш , ако налееш масло в колектора , но после няма да запали .
Не са плаши не е толкова страшно цепенето .

#10 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 944 Мнения:

Публикувано 08 July 2020 - 22:19

Даже си е много приятно в случая, ще си го разглобиш и ремонтираш сам, което си е кеф. Недей да бързаш проучи за да е правилен подхода и ще се случат нещата. Хубавото, е че за AF18 в нета има безумно много информация!

#11 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 843 Мнения:
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

Публикувано 11 July 2020 - 20:37

Карай лятото,зимата е за ремонти!

#12 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 11 July 2020 - 21:08

Почистих карбураторчето, беше запушена една дупчица на дъното където е поплавъка и сега пали безпроблемно след като е престояла моторетката. Смених релето на мегачите, че не мигаха. Смених и редукторното масло. Източих двутактовото масло, че не знаех каквохе и сложих пълна синтетика. За сега е пушка и много ме радва. Пълни километража от 60 км :)

#13 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 13 July 2020 - 23:18

Има някакъв проблем с работата на моторчето. Вече пали сутрин от раз, но трябва да поддържам газта да не угасне и се трътка, не иска да набира, докато не позагрее. Позагрее ли си работи супер и си държи уборотите. Дали електрическия смукач прави проблеми? Ако е той или не, все пак, как мога да проверя дали работи адекватно?

#14 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 944 Мнения:

Публикувано 17 July 2020 - 23:28

Първо провери дали изобщо идва ток до него, сваляш, почистваш иглата и контактната зона около нея хубаво. След като си го свалил го слагаш на един лист бележиш с маркер до къде е иглата, пускаш му захранване и гледаш дали се движи.

Този пост е редактиран от Balabanov: 17 July 2020 - 23:29

#15 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 19 July 2020 - 12:05

Вече пробвах няколко пъти, паля го сутрин студен и смукача си работи нормално, държи си 10-15 секунди по високи убороти и после си ги изравнява. Проблема е, че докато не позагрее 4-5 минути, гасне и ако реша веднага да тръгна, се трътка и не може да ускори. Сега съм взел спрей за карбуратори и на ново ще почиста всичко.
Възможно ли е от друго да е проблема с това тръткане докато загрее, примерно от кофти свещ?

#16 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 843 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 19 July 2020 - 19:47

Много бензин му ходи или гърнето е спортно.

#17 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 19 July 2020 - 21:27

Пак разглобих всичко, наново продухах всички отвори и жигльори със спрея за карбуратори. Проходих навсякъде с тънка жица като струна жигльорите и т.н. Пак се трътка и не иска да тръгне докато загрее. Гърнето си е базовото, а как да пазбера дали му ходи многохбензин?

#18 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 843 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 19 July 2020 - 22:01

Значи жигльора е много голям.Колко микрона е,пише на него!Може свеща да е много студена!

Този пост е редактиран от anto1R: 19 July 2020 - 22:02

#19 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 843 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 19 July 2020 - 22:03

Виж мнениетоanto1R написа на 19 July 2020 - 22:01 :

Значи жигльора е много голям.Колко микрона е,пише на него!Може свеща да е много студена(да не е за модела)
!

#20 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 102 Мнения:

Публикувано 20 July 2020 - 18:10

Вече тотално го прецаках. Въобще не иска да върви. Трътка се и не може да се “изреже”, все едно, някой го е хванал за гушата. Всичко проверих няколко пъти и си е наред. Свалях и гърнето, като си мислех, че може да се е запушило, но пак не може да се изреже.
Нещото което ми прави впечатление е, че жигльора за уборотите, трябва да е навит, почти до край за да държи убороти. Другия, който е за сместа, на 2-3 врътки от крайно положение, не работеше преди добре, трябваше, поне 4-5 отвивания, за да е добре.
Къде да търся проблема и какво да правя? Само свеща не съм е гледал, но ме съмнява да е от нея.

1 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Balabanov