•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

курс за категория А


#1 paposke

paposke

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 17
  • Местонахождениеkazanluk
  • Скутер:Daelim S five

30 юли 2020 - 10:40

Здравейте.?мам скутер 50 куб. но искам за карам нещо по голямо и мисля да изкарам категория А.Но  въпроса е че никога не съм карал голям мотор.Та питанката ми е дали първо да взема мотора (харесал съм една 200 кубикова Ямаха) и да покарам по село и на ненатоварени пътища  да посвикна с него  и тогава да запиша курса или обратното.Не вярвам големия мотор да е толкова по различен от моя скутер но все пак........Благодаря.

scooterhouse.net

#2 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

30 юли 2020 - 17:07

Само в България, като отидеш на шофьорски курсове инструктора те пита, карал ли си преди това. :D  
Записвай курсовете и там ще се научиш, с книжката ще дойде мотора и не се занимавай с глупости!

#3 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

30 юли 2020 - 21:56

Няма да е различно, викаш, големия мотор от твоя 50 кубиков скутер?!
Съветвам те най-искрено, да не си самонадеян, когато става въпрос за бързи двуколесни. Книжка ще вземеш, но ще си се научил само да седиш на мотора и да не падаш лесно при маневри на бавен ход. Ще прокараш мотор, ако не си твърде самонадеян и успееш да се задържиш на седлото първите 15000 км. Като стане това, ще знаеш точно колко голяма глупост си написал в поста по-горе
Надявам се да споделиш като му дойде времето :)

#4 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

31 юли 2020 - 08:27

Също така като паднеш 2-3 пъти, което е неминуемо ще разбереш, че никак, никак не е елементарно и е много различно от 50 кубиково миксерче.
Дано паднеш леко и без последствия, защото много ентусиасти са се отказвали още при първото падане, изгаряне от ауспух или драматична случка на пътя като пътник примерно.
А карането без книжка и липсата на правоспособност, ще ти докара големи неприятности при инцидент. Да разбереш какво значи ще ти напиша-нямаш "гражданска", защото си неправоспособен и всички искове ще плащаш ти! Тоест могат да те съдят цял живот за смачкан домашен любимец  примерно, не мога да се представя какво би станало за човек!
Мога да пиша доста, но предполагам се сещаш, че няма майтап в тази работа.

#5 paposke

paposke

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 17
  • Местонахождениеkazanluk
  • Скутер:Daelim S five

02 август 2020 - 12:44

Лелееее.Благодаря ви Аз все пак си купих мотора( не ямахата....друг е) но От 3 съм записал да карам курса.Дано наистина не е толкова сложно.Между другото купих 125 кубиков......хвана ми окото просто.Благодаря ви.Поздрави .

#6 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

02 август 2020 - 22:47

125 СС е чудесно и доста безопасно начало.
Успех!