Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Подобряване на максимална скорост!

• Please log in to reply
8 отговора на тази тема

#1 Vvt

Vvt

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 51 Мнения:
  • Скутер:Malaguti f12 Lc

Публикувано 04 September 2020 - 20:03

Добър вечер, пичове. От скоро съм собственик на малагути ф12 водно. Въпрос имам относно максималната скорост или т.нар топ спийд. Скутера според продавача беше 70куб, но според мен си е 50. До момента съм сложил- нов съединител мотофорс, Бяла централна малоси, торсън контролер малоси. Топ Спийд с 3,5гр ми е 82(леко изнанадолно); 4гр ми е 84(леко изнанадолно), а с 6гр (90, с МНОГО мъка) какво да направя за да имам що годе читав старт с добър топ спийд?

scooterhouse.net

#2 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• МОДЕРАТОР
  • 5847 Мнения:
  • Скутер:GSX-R750

Публикувано 04 September 2020 - 21:35

Опитваш различни грамажи ролки,както и различни по твърдост централна пружина,докато ти хареса.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#3 Atanas4y

Atanas4y

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• МОДЕРАТОР
  • 1335 Мнения:
  • МестонахождениеПетрич
  • Скутер:Piaggio x9 500i EVO

Публикувано 05 September 2020 - 09:14

Само не знам защо всички очаквате от 50ки да правят по 100 120 и да ги поддържат дори , за да вдига толкова се иска хубав цилиндър който развърта високи обороти ,по голям карбуратор ,спортен вариатор и заигравка със ролки и пружини и дори да ги вдига след това тези километри ще са му края  и на двигателя ще му е пълен тормоз при тези километри , всички гледате някакви клипчета в ютуб където хората са наляли  една торба пари в такива слутери и набират много бързо и имат макс спиид ,да ама както казах наляли са една торба пари ,които предполагам че на тебе няма да ти се дават.

#4 jeki moto

jeki moto

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 661 Мнения:
  • Телефонен номер:0898788350
  • Местонахождениеshumen

Публикувано 05 September 2020 - 14:54

Както е писал колегата преди мен и от опита който имам мога да кажа, че най добър ефект в подобрението на макс спийда дава увеличението на работния обем на мотора.

#5 jeki moto

jeki moto

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 661 Мнения:
  • Телефонен номер:0898788350
  • Местонахождениеshumen

Публикувано 05 September 2020 - 14:56

jeki moto написа на 05 September 2020 - 14:54 :

Както е писал колегата преди мен и от опита който имам мога да кажа, че най добър ефект в подобрението на макс спийда дава увеличението на работния обем на мотора.
50 си е 50
500 си е 500

#6 Vvt

Vvt

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 51 Мнения:

Публикувано 05 September 2020 - 21:45

От къде мога да си намеря цилиндър 90цц

#7 Vvt

Vvt

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 51 Мнения:

Публикувано 06 September 2020 - 11:54

Пичове сега разгледах цилиндъра, черен е , чугунен на Top Performance (на самия цилиндър пише TOP) колко кубика се предполага да е? Според мен е 70?

#8 naturo

naturo

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 242 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

Публикувано 08 September 2020 - 08:20

jeki moto написа на 05 September 2020 - 14:56 :

50 си е 50
500 си е 500
Абсолютно е така! Наливането на пари за части, които имат "спортно" в името си и са шарени и разноцветни няма особен смисъл. Има смисъл за продавачите и производителите, които обещават, че ще летите залепени за пътя с 200 с 50 см3 моторче.

#9 Balabanov

Balabanov

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1099 Мнения:

Публикувано 08 September 2020 - 23:24

Не може да се хакне системата, мотопед, двуколесно или триколесно МПС с максимален обем на двигателя 49cc и максимална скорост от 45 km/ч. при теб 90 km/ч, което си е сериозно постижение. Единствения начин да накараш тая техника, наречена мотопед, да върви повече е да се повиши мощността на двигателя. Няма ли ресурс двигателя, колкото и да си играеш с CVT кутията нищо не правиш, освен да си губиш времето. Всичко това е обвързано с наливането на не малко средства, които със сигурност ще надвишат в пъти стойността на мотопеда, а и не дългосрочен вариант., отделно разхода на гориво ще му стане безумен

Този пост е редактиран от Balabanov: 08 September 2020 - 23:26

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни