•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Piaggio Carnaby 125 налягане


#1 bahko1979

bahko1979

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 14
  • МестонахождениеTabor,Czech Republic

09 септември 2020 - 17:42

Здравейте.Купих си вчера въпросният скутер.125куб 11кв но нещо не ми харсва как върви.Преди имах CPI Aragon 125 6kв и вървят дологоре еднакво +- 5км/ч. На баира се задъхва,няма ряз,няма вътък или как да го кажа...Абе очаквах да рови асфалта а то.... Някой да има такъв скутер?Знае ли някой какво трябва да е налягането в двигателя като го измеря с манометър дали не е издухан??наче си работи двигателя доста добре без излишни шумове и е доста тих.

scooterhouse.net

#2 Atanas4y

Atanas4y

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 1335
  • МестонахождениеПетрич
  • Скутер:Piaggio x9 500i EVO

09 септември 2020 - 20:43

Ако очакваш 125 цц скутер да рови асфалта..просто това нее скутер за тая работа, като за начало провери ролките и ремъка в какво състояние са , може би лека заигравка с малко по леки ролки и малко по твърда централна пружина ще живне малко.

#3 bahko1979

bahko1979

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 14
  • МестонахождениеTabor,Czech Republic

09 септември 2020 - 21:01

Ако очакваш 125 цц скутер да рови асфалта..просто това нее скутер за тая работа, като за начало провери ролките и ремъка в какво състояние са , може би лека заигравка с малко по леки ролки и малко по твърда централна пружина ще живне малко.

Всичко е сменено преди 1000км,и пружината е по-твърда.Поне така твърди продавача.Показа ми старите части.

#4 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

12 септември 2020 - 00:08

За ровене на асфалт абсурд, просто имаш грешни очаквания, не се вкарвай в приключения, карай си машинката безаварийно и със здраве.

#5 hristonikola

hristonikola

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • Местонахождениеdupnica,resilovo
  • Скутер:Fantic Caballero 70

13 септември 2020 - 12:30

125 4т си е за возене и да ти е икономично
Според мен трябва да минеш на по-голяма кубатура щото си свикнал още от старото и ти се струва бавно

#6 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

13 септември 2020 - 23:14

Грубо сметката е приблизително 10 коня на 100cc, от 30 коня на горе имат наченки за вървене, или както сам написа "ровене на асфалт". При скутерите в тоя клас отиваш на съвсем различни разходи, както от към гориво, така и от обслужване, ремонти, части.
Отделно всяка една техника попадаща в графата скутер не е предвидена за "ровене на асфалт" насочена е главно към един кръг от хора, на които им трябва бърз и евтин превоз в града, разполагаща с багажен сектор.

#7 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

14 септември 2020 - 07:41

CPI,  ако не се лъжа, е 5,6 кв. Абсолютно ненормално е да не усещаш разлика. ?мал съм два скутрера с 11кв мощност, при тях максималната скорост беше около 115/120 кмч и съвсем нормално си вървяха със 100 без да с е тормозят. От 0 до 60км ускорява доволно бързо  и  си сред най- първите на светофара, от 60 до 90 изпреварва бързо и сигурно, а от 90 до 110  стават нормални плавни изпреварвания на по-прави скоростни пътища.
Пиша това защото това са измерими показатели, за сметка на субективното усещане за “вървене” , особено ако последното е натоварено със свръхочаквания

#8 bahko1979

bahko1979

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 14
  • МестонахождениеTabor,Czech Republic

19 септември 2020 - 12:51

CPI,  ако не се лъжа, е 5,6 кв. Абсолютно ненормално е да не усещаш разлика. ?мал съм два скутрера с 11кв мощност, при тях максималната скорост беше около 115/120 кмч и съвсем нормално си вървяха със 100 без да с е тормозят. От 0 до 60км ускорява доволно бързо  и  си сред най- първите на светофара, от 60 до 90 изпреварва бързо и сигурно, а от 90 до 110  стават нормални плавни изпреварвания на по-прави скоростни пътища.
Пиша това защото това са измерими показатели, за сметка на субективното усещане за “вървене” , особено ако последното е натоварено със свръхочаквания

Да така е 5.6кв. Няма как да не усещам разлика след като е двойно по-мощен....Максимално досега съм вдигнал след 1км голямо надолнище 110км/ч според километража.Това е 100-105 реални.На равен асфалт 90-95 според километража което означава макс 90... което е страшно малко и извън моите очаквания.Живея в Чехия и карам с Б-категория (до 125кб/11кв/автомат) за по-мощена вече ще трябва да вадя книжка а сега нямам възможност.Май-трябваше да взема Хонда Дилан...

#9 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

23 септември 2020 - 06:34

Трябва ти Хонда форца или Ямаха хмакс
Това, което описваш като вървене, изобщо не отговаря на 11кв

#10 bahko1979

bahko1979

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 14
  • МестонахождениеTabor,Czech Republic

23 септември 2020 - 13:29

Трябва ти Хонда форца или Ямаха хмакс
Това, което описваш като вървене, изобщо не отговаря на 11кв

Да така мисля.За изброените много са скъпи :(

#11 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

23 септември 2020 - 15:30

Моя x-max 250 се води 15 kW все още не съм му отварял CVT кутията, предишния собственик каза, че никога не е обслужвана даже леко нещо трака при съединителя от зад, предполагам, че ролките са станали на "зарчета" и вътре няма да е много красиво положението...
Движи се с лекота до 100-110 по километраж, без да е необходимо да го напъвам...