Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК

Yamaha xmax 125 2006 проблем

• Please log in to reply
52 отговора на тази тема

#41 monster25

monster25

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 30 Мнения:
  • Скутер:Honda SH 150

Публикувано 22 September 2020 - 16:35

Колеги а да попитам каква е разликата между yamaha xmax 125 и  yamaha xmax 125 mbk skycruiser

scooterhouse.net

#42 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 826 Мнения:

Публикувано 22 September 2020 - 18:38

Същата, като Yamaha Aerox и MBK Nitro! :D

Този пост е редактиран от Balabanov: 22 September 2020 - 18:38

#43 monster25

monster25

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 30 Мнения:

Публикувано 23 September 2020 - 05:06

А там каква е разликата :)

#44 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1079 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 23 September 2020 - 07:24

Виж мнениетоmonster25 написа на 23 September 2020 - 05:06 :

А там каква е разликата :)

Колегата се шегува , разликата е никаква . Е специално при Нитрото и Аерокса имат разлика в таблото и дотам .
Навремето когато се зароди чиновническо-регулаторният орган наречен ЕУ , се помъчиха да ограничат вноса от Япония като въведоха по-високи импортни мита . Но японците може да ядат рибата сурова , но не и ориза -несварен и просто си купиха някои закъсали (разорени) европейски мото производители , като въпросната МБК (мотобекан) и сега се сглабят във Франция/Испания/Италия уж като европиейска марка ,а си е Ямаха , но без мито . ;)
От 2010 когато китайчетата пък заляха света със скутерчета , се помъчиха да им приложат същия номер , но те изкопираха от Ямаха и си купиха : Дерби , Сакс , Бенелли , Гарелли , Рекс ....... и пак си сглабят и продават .

#45 monster25

monster25

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 30 Мнения:

Публикувано 23 September 2020 - 08:24

Ахааа ясно благодаря за информацията :)

#46 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 826 Мнения:

Публикувано 23 September 2020 - 19:41

Илко много точно го е обяснил, не съм виждал "MBK SKYCRUISER" на живо, все са си "YAMAHA X-MAX" :D

MBK SKYCRUISER 125, 2007:
Публикувано изображение

Бих си купил фарове и слюда, но няма...

Този пост е редактиран от Balabanov: 23 September 2020 - 19:44

#47 mtiholov

mtiholov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 42 Мнения:

Публикувано 24 September 2020 - 13:34

Колеги искам да ви попитам нещо което ми се струва странно . Забелязах ,че в казанчето отгоре около капачката има масло станало като грес иначе течността е чиста не губи поне засега де 😁 не загрява ,т.е. стрелката се вдига до половината и до там ,при маслото е нормално.Не съм сменил антифриза още за да видя дали ще има проблем и да не стане двойна работа. Според вас от какво може да е ...при вас има ли такова нещо. Мотора е х max250 2011г.

Този пост е редактиран от mtiholov: 24 September 2020 - 13:38

#48 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 826 Мнения:

Публикувано 24 September 2020 - 14:11

Ако е казанчето под степенката при мен е чисто, а стрелката се качва една идея над средата и си седи там. Но моя е предишния със старото табло. 250i 2008 г.

#49 mtiholov

mtiholov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 42 Мнения:

Публикувано 24 September 2020 - 17:54

При мен няма положение малко над половината
,4 са само положенията на стрелката😁 ,а това не е ли разширителен съд т.е. ако заври или нещо подобно се случи да отиде там антифриза.Аз говоря за казанчето до капачката на резервоара ,но при теб може и да е по различно. Определено не е нормално при мен да е така . Много коли съм виждал с мазгия с казанчетата и няма проблем. Само се надявам ако е имало нещо да е отремонтирано ,че.....

#50 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1079 Мнения:
  • МестонахождениеРусе

Публикувано 24 September 2020 - 20:10

Видиш ли подобна гняз , има или е имало проблем с водната помпа . Винаги маслото става бяла гнус която се трупа точно около капачката на разширителния съд заради налягането . Последният ми подобен случай с Атлантик 500 , носят ми го от друг сервиз като не са успели да се справят с проблема , кълнат се , че са проверили помпата и работела без проблем . Доверих им се - голяма грешка .  Оказа се накрая , че и фибърът е износен , а семерината на помпата която предпазва да не влиза масло в охладителната система е скъсана и то много отдавна . Има дренажно каналче , ако изтърве фибър или семерината , да протече и да покаже ,че има проблем . Да но изхода на каналчето отлично запушен с парче пластмаса и след това ОТГОРЕ БОЯДИСАНО С СПРЕЙ имитация на алуминий !
Ако искаш да се убедиш ,дали имаш или нямаш проблем : промии си охладителната система с една добавка на Бардал , която буквално премахва всичко . Налей нов антифриз , карай около седмица и ако пак натрупа бяла гнус - смяна на водна помпа , ако не , значи може да са отсранили проблема , но да не са почистили охладителната система и това да са остатъци .

#51 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1079 Мнения:
  • МестонахождениеРусе

Публикувано 24 September 2020 - 20:12

Ето това е продукта :   https://www.bardahl....-fast-flush-en/

#52 mtiholov

mtiholov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 42 Мнения:

Публикувано 24 September 2020 - 22:39

Благодаря за коментара колега ще направя това което казваш и после ще пиша какъв е резултата

#53 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 826 Мнения:

Публикувано Вчера, 16:11

Виж мнениетоmtiholov написа на 24 September 2020 - 17:54 :

При мен няма положение малко над половината
,4 са само положенията на стрелката😁 ,а това не е ли разширителен съд т.е. ако заври или нещо подобно се случи да отиде там антифриза.Аз говоря за казанчето до капачката на резервоара ,но при теб може и да е по различно. Определено не е нормално при мен да е така . Много коли съм виждал с мазгия с казанчетата и няма проблем. Само се надявам ако е имало нещо да е отремонтирано ,че.....

Е същия при мен е под степенката, а стрелката е "аналогова" и на въпросния модел винаги седи една идея над средата, имам приятел със същия и при него е така, а когато го купих ми направи впечатление и след доста ровене установих, че масово е така.
Колегата правилно те е упътил, но мен ако питаш сменяй, термостат и ремонтен комплект на помпата, не е скъпо а си решаваш проблема генерално!
Така и така ще източваш, което е гадната част...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни