•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Yamaha ключове


#1 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

17 септември 2020 - 22:59

Здравейте колеги, въпроса ми е относно този тип ключове:

По принцип при закупуването на нов мотоциклет през онези години когато ги правеха все още с такъв тип, излизат с 3 бр., два черни, като този от каченото изображение и един червен, задно с пластина с код върху нея във формата на ключодържател съдържаща данни за нарязването на дубликат. Червения ключ е "master key" с него може да обучаваме дубликати, които да палят, без да се налага програмиране на ключа от специалист.

Въпроса ми е при наличието на червения ключ "master key" има ли начин да се изтрият всички ключове, които са палили някога и да бъдат обучени на ново?

scooterhouse.net

#2 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

17 септември 2020 - 23:30

Сега като се зачетох в инструкциите излиза, че при процедура за обучаване на стандартен, демек черен ключ, посредством червения всички останали, стандарти ключове, демек черните, трябва да се пререгистрират на ново, с което си отговорих на въпроса, остава да пробвам. :D

#3 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

18 септември 2020 - 23:06

пиши какво стана

#4 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

18 септември 2020 - 23:45

Е щом са го написали в официалните инструкции, значи е така!
Чакам да дойде новия ключ, ще ходя на ключар да го нареже и ще пиша.
Няма да е скоро, въпросния скутер съм го разглобил на съставни части и го събирам със скоростта на охлюв, защото е обвързан с доставка на части от вън, което отнема време...

#5 Popeto

Popeto

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеLondon
  • Скутер:Yamaha Tmax 530

14 май 2021 - 15:35

?ма ли някой да кодира ключ keyless за Ямаха Тмакс 530, тоест ми трябва да кодира нов ключ от електрониката.