•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Piaggio Beverly 250 гасне


#1 Skrttt

Skrttt

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 26
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Piaggio Beverly 250

29 януари 2021 - 17:39

Здравейте, закупих си Бевърли 250, но имам следния проблем... след като му е давано газ и е бил в обороти и му се върне газта скутерчето гасне, като намаляват оборотите пука през ауспуха и точно преди да изгасне се чува пукане и от CVT-то.Обаче, когато му върна постепенно газта и преди да спра му дигна оборотите си ги захапва и няма проблеми. Предполагам, че пукането от ауспуха е от не добрата настройка на карба, но за гасненето нямам идея. Ако някой може да ме насочи ще съм му много благодарен! Също и препоръки за добри майстори в Пловдив. Поздрави!

scooterhouse.net

#2 Atanas4y

Atanas4y

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 1335
  • МестонахождениеПетрич
  • Скутер:Piaggio x9 500i EVO

31 януари 2021 - 21:17

Като за начало ,почни със пълен преглед на карбуратора ,разглоби го провери за запушени жигльори или скъсана мембрана на шибъра с иглата ,дали пък автоматичния смукач не  е изгорял , сваляш даваш му 12 волта от акумулатор и иглата му трябва да излиза напред, пукането може да идва и от избила свещ ,кабел или бобина ,проверете(заменете) и тях.

#3 Skrttt

Skrttt

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 26
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Piaggio Beverly 250

01 февруари 2021 - 15:21

Забравих да пиша, проблемът е оправен. Стар бензин и запушен idle jet. Почистване, нова настройка и газ!