Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Въпроси за гърне Giannelli Extra V2 на Suzuki AY50 Katana 97г.

• Please log in to reply
31 отговора на тази тема

#21 Balabanov

Balabanov

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1099 Мнения:

Публикувано 26 May 2021 - 14:53

След като дойде сам ще видиш разликите в диаметъра между двете гърнета. Ако я махнеш ще стане прекалено отворено за твоя цилиндър...

scooterhouse.net

#22 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

Публикувано 29 May 2021 - 09:39

View Postwonwom, on 26 May 2021 - 13:56, said:

Значи целта на имането на ограничителна втулка е да си дигне мощността в ниските или високите обороти? И за точно кои обороти става дума като числа? До колкото съм чел и гледал разни видеа и други работи все ги махат тези ограничители, но все пак в моя случай кое ще е по-добре да се остави или да се махне? Да добавя в случай че е полезно, сегашното заводско гърне няма такъв ограничител и няма следи да е имало.

В това видео на гърнето което искам да купя се вижда ограничителя и е по-скоро шайба вместо втулка, не знам дали това има значение.
https://www.youtube....h?v=Bf4u8Z3d1yQ
маха се задължително!Не е шайба,така изглежда само!Ако имаш спортен варятор може и по-хубаво гърне да вземеш,например леовинс тт a,с това гърне може после спокойно да сложиш 70с цилиндър.А гианелито няма да върви добре с 70сс.

Този пост е редактиран от anto1R: 29 May 2021 - 09:52

#23 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

Публикувано 23 June 2021 - 21:53

View Postnaturo, on 25 May 2021 - 09:19, said:

Напълно съгласен!
И пет бучалки да сложиш, това е 50 см3 миксер! Не знам как ги карате тези и как вървят! На мен косачката за трева ми е 100см3 и вижда зор с някой по зъл треволяк, камо ли 50 см3 цвайтактер.

Абе ви се базирате с мен в този форум е супер фън 50см3 миксер сравнява с 4т косачка къде работи на максимум 3к RMP що ли щото няма охлаждане докато я буташ. И мен косачката ми е 150cc хонда 4т ма скутера ми е 70cc 2т и си движим междуградско с 90km/h с под половин газ... А стига глупости ако пита мен човека даже да несе занимава с Yasuni R директно Yasuni C16 и спорт 70цц цилиндър :thumbup: по-късно mid-race :rolleyes:

Този пост е редактиран от Stealshot: 23 June 2021 - 21:56

#24 naturo

naturo

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 242 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

Публикувано 24 June 2021 - 08:32

Колега не можах да те разбера! Използвах цялото си въображение и умения, но не разбрах в каква връзка си ме цитирал!
Виждам, че се го писал снощи към 11 и си се коригирал. Да си призная, аз вечер след 10 избягвам да пиша. Като дръпна 1-2 увеселителни напитки и на мен не ми се разбира. Дано и при тебе да е така, а не от незнание на лексикалните правила.
Но, оценявам акцента ти към това Yasuni /не го знам какво е, сигурно някой тръболяк "даващ"+50% конски сили/.
Звучи като някаква много силна цвайтактерска магия. Като заклинание. Еваларка!

#25 Balabanov

Balabanov

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1099 Мнения:

Публикувано 24 June 2021 - 10:07

Левъла е друг тука, да си караш мотопедчето извън града с 90 км/ч, като ползваш 30-40% от ресурсите му. Смятай като стъпне на магистралата при 80-90%  минимум 160 км/ч.
А ако знаеш по това "Yasuni" колко заклинания и клетви хвърлят околните, но не могат да те застигнат защото е много бърз! :D

#26 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 24 June 2021 - 14:17

Че що да не може да си кара с 90,ако е настроен добре ,с някоя спортна част си върви доволно.Моя китаец си вървеше с 85-90км

#27 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 144 Мнения:
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

Публикувано 24 June 2021 - 14:46

naturo цитирах те с идеята че не можеш да сравняваш двигател на косачка с 2т двигател на скутер.
Хайде за 90км/х с под 1/2 газ може и да съм преувеличил километража неми работи а неми и трябва да ме разсейва само.
На жълтите табелки ВАШАТА СКОРОСТ е на влизане в населено място с може би около 1/2 газ показа 87км/ч. Колко дига не ме интересува важното е да ми пълни душата. :thumbup:

С Balabanov не искам да споря искам само да кажа много ме развесели поста ти евалата! :rolleyes:

Този пост е редактиран от Stealshot: 24 June 2021 - 14:48

#28 wonwom

wonwom

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Скутер:Suzuki AY50 Katana 1997

Публикувано 29 June 2021 - 13:03

Относно ограничителя реших да изпратя запитване към производителя да съм сигурен, че тука получавам смесени мнения и казаха че за най-добра производителност се маха. Иначе още не съм го взел гърнето че нямам време, но като го сложа ще пиша как е.

#29 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Piaggio NRG Power DD & NRG MC3 DD

Публикувано 29 June 2021 - 18:55

Giannelli Extra и Next са еднакви! Точно този ауспух е перфектен за ежедневка. Аз карам с първата версия на ектра с карбоновия заглушител и дори с DR Evo 71cc се справяше перфектно, просто е една идея по-слабо във високите обороти, но има преимущество в ниските. Взимай и слагай не го мисли.
Piaggio NRG Power DD 50cc 2007 LC Stage1
Piaggio NRG Power DD 70cc 2010 LC Crashed
Piaggio NRG MC3 DD 70cc 2004 LC

#30 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 13 July 2021 - 12:22

Виж мнениетоcrazyNRG написа на 29 June 2021 - 18:55 :

Giannelli Extra и Next са еднакви! Точно този ауспух е перфектен за ежедневка. Аз карам с първата версия на ектра с карбоновия заглушител и дори с DR Evo 71cc се справяше перфектно, просто е една идея по-слабо във високите обороти, но има преимущество в ниските. Взимай и слагай не го мисли.
Карал съм и двете гърнета на джианели ехтра и нех ,но при мене имаше голяма разлика.С ехтрата карбонов заглушител вървеше супер във високите докато с неса има повече тяга в по-ниските обороти.За мене ехтрата е по-добро гърне!За сток 50сс.Леовинса тт е още по добро!

#31 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Piaggio NRG Power DD & NRG MC3 DD

Публикувано 03 August 2021 - 10:59

Може да е било запушено.. при мен макс мощност е на около 8300 8700... след 9000 вече губи мощност и на 10500 вече спира. Много съм недоволен от изработката на лео винчетата и китайските стаге6.
Piaggio NRG Power DD 50cc 2007 LC Stage1
Piaggio NRG Power DD 70cc 2010 LC Crashed
Piaggio NRG MC3 DD 70cc 2004 LC

#32 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 13 August 2021 - 15:27

Чистоново беше неха,първо си бях взел ехтрата и го продадох.После търсих реверс, но не намерих и си взех ново нех

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни