•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Aprilia Leonardo 250 бавен старт


#1 688757

688757

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 8

12 юни 2021 - 13:53

Здравейте,сдобих се наскоро с Aprilia Leonardo 250,от първото поколение 2001 г.Моторчето върви добре по нанагорнища,на равното с мене вдига 140 по километраж,но ми се струва че при старт от място тръгва мудно.Карбуратора е почистен и настроен,всички мембрани в него са здрави,двигателя се форсира добре на централна стъпенка без да заглъхва.Свеща е нова,клапаните са регулирани,въздушния филтър е изпран.Разглобих го и установих,че ремъка е добре ,22,2 мм е,вариатора е Malossi Multivar 2000 с ролки 11 гр.Отзад е със жълта централна Malossi от комплекта на вариатора и жълти малки пружинки на съединителя.Феродо на съединителя ми се струва че има достатъчно.При ускорение набира равномерно,без да тресе или да тъпче на определени обороти.Единствено,виждам че двигателя гори масло,във въздушния филтър няма масло,но припушва от ауспуха,но му мерих компресията на студен двигател и беше 14 ,което за мене значи че са му спекли маслените сегменти и вложките но компресията е ок,и няма причина да не върви заради това.?скам да попитам нещо,първо оригиналния вариятор на Леонардо 250 е гресиран,при мултивара не съм сигурен как трябва да бъде,аз го почистих и го гресирах и като че ли е една идея по добре.Второ забелязвам,че трябва да подам леко газ,форсира се и чак тогава тръгва,това значи ли че е поизносен съединителя или е заради жълтите малки пружинки на съединителя.? според вас има ли какво друго да се пипне или явно толкова си може скутера.За сравнение,карал съм Aprilia Sport city 300i,стокова и тръгва докато пипнеш газта на доста по ниски обороти и ми се струва че тръгва по пъргаво от леонардото.

scooterhouse.net

#2 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

12 юни 2021 - 15:20

Толкова си могат! Всичко, което си написал е нормално за YP250. Аз съм със същия двигател на Yamaha x-max, следващата генерация с инжекциона. Мудна на старт и после се изстрелва. При теб трябва да е по-добре зареди модификациите в кутията и зареди тях тръгва в по-високи обороти и трябва повечко газ за да потеглиш. Гресира се и Мултивара!
https://www.easypart...GIO\7311323.pdf