•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Piaggio Zip 50cc 4t маслена помпа

Масло помпа проблем

#1 m.julev

m.julev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1
  • МестонахождениеКазанлък
  • Скутер:Zip 4t 50cc

19 юни 2021 - 09:57

Здравейте, след смяна на масло усещам ,че сякаш имам някакъв проблем с помпата, но не знам как да я тествам. Видях клип как откачат маркучето от капака на клапаните и от там започва да си тече. Пробвах същото нещо ,но при мен не тече нищо от там (маслото ми е малко над нормата, и съм оставил моторчето да загрее) . Дали е нормално или да си търся майстор (реших първо да попитам понеже тук читавите майстори са много малко и се хващат трудно) . Благодаря.

scooterhouse.net

#2 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

19 юни 2021 - 20:45

Ако имаш проблем с помпата,ще затяга мотора с пълна газ

#3 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

19 юни 2021 - 21:51

 

Ако имаш проблем с помпата,ще затяга мотора с пълна газ

Ти четеш ли какви ги пишеш, ако има проблеми с помпата затяга еднократно!  Щом няма масло под капака на клапаните докато въртиш на стартер и е сухо вътре, търси майстор, докато не му запече всичко!

#4 ilko397

ilko397

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1153
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

20 юни 2021 - 08:10

Ей това е интернет поколението , завършват магистратура в Тубата . :D   Маркучето на капака на клапаните ти е отдушник , ако оттам тече ,значи сегменти не са останали , ама хич . ;) :D  Мазането на главата ти е по вътрешна магистрала , няма какво да откачиш и да мериш . Най -добре търси компетентен човек - майстор , колкото и да са неуловими .

#5 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

22 юни 2021 - 18:53

 



Ти четеш ли какви ги пишеш, ако има проблеми с помпата затяга еднократно!  Щом няма масло под капака на клапаните докато въртиш на стартер и е сухо вътре, търси майстор, докато не му запече всичко!

Аз знам какво съм написъл,май ти незнаеш кво пишеш!Да ,това ще е одушникана или за допълнително изгаряне на отработените газове ,нещо еко!

#6 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

22 юни 2021 - 21:50

Е те там е работата, че нищо не знаеш. Какво изгаряне и какви са тия газове, че чак и отработени, ехо обърка маркучите!
Я обясни по-подробно, че ми стана изключително интересно?

#7 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

23 юни 2021 - 06:51

 

Е те там е работата, че нищо не знаеш. Какво изгаряне и какви са тия газове, че чак и отработени, ехо обърка маркучите!
Я обясни по-подробно, че ми стана изключително интересно?

? ти нищо незнаеш,пежото нямаше ли такава система за допълнително изгаряне на отработените газове.Моя китаец имаше допълнителен изход на главата на изпускателния клапан и отам мъркуч,клапанчета вакуми при определени обороти ,вкарва за доизгаряне част от отработените газове.

#8 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

23 юни 2021 - 09:24

Така наречената "pair system" само, че пишат за друг маркуч. Тоя дето на китаеца ти излиза от средата на  капака на клапаните и отива посока въздушния филтър! ;)