•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Какъв макси скутер да купя?

Макси скутер

#1 Stuencha

Stuencha

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1

22 юли 2021 - 22:15

Здравейте, решил съм да си взема макси скутер и прочетох много, но нямам опит и имам нужда от съвет. Живея в Англия и искам да отида до там с него, а и също да го ползвам градско там. Трябва ми нещо, с което да направя по 700-800км на ден, мисля за 4 дни ще успея да направя един чудесен тур. ?скам нещо надеждно и удобно за такива авантюри. От това което прочетох се ориентирам между 400сс и 600/650сс. Разбирам, че от скутер до скутер има разлика, за нов не ми се дават пари, и ми е ясно, че всеки използван мотор не е нов. Плана е да се вземе и директно на сервиз да се стегне. Чета добри коментари за сузуки бъргман 400 и 650 ехес, но частите там изглежда струват много. Четох, че пък на хондата 400 двигателите най-малко се развалят. Аз не разбирам от двигатели, тепърва започвам да се интересувам и съм много объркан. Доста казват, че моделите на бъргман са най-удобни за дълъг път, а аз лично не виждам голяма разлика между маджести и бъргман, нито силвъруинг. Тмакса ми изглежда най-спортен, а аз не търся скорост толкова, колкото комфорт и стабилност на пътя. ?зглежда от това което прочетох, моделите след 2005 година са успешни. Насочвам се към сузуки бъргман но се чудя между 400 и 650 ехес.от 2005-2009 година. Знам, че все нещо ще трябва да му се смени и оправи като отида на сервиз, и макс бюджет за мотора е 3000 лева и 1000 за поправка ако има нужда. Виждам и за по 2200 такива модели, но незнам какво да очаквам. В правилната посока ли мисля или има нужда от повече пари за такава авантюра? Ако има някой с такъв модел от тези години, нека сподели какво да очаквам и какво да търся и питам продавача. Благодаря предварително

scooterhouse.net

#2 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

23 юли 2021 - 12:34

Колега, мисля че добре си се насочил и да Сузукито е един прекрасен избор. Но си мисля че трябва да имаш много голям опит за да успееш да издържиш едно подобно пътешествие 4 дни всеки един от тях по 800 км. Мисля че ще бъде доста уморително , а и трябва за такова пътуване да имаш доста добра екипировка. Също така мисля че за такова пътуване трябва да избереш Бърман 650. Колкото до последващото му ползване когато вече си го закарал до Англия, не знам там колко ще го караш. Ако всеки ден го караш по доста тогава този пак ще ти е по удобен, но ако го караш по малко и 400 ще е добре. За съжаление не мога да ти кажа какво да питаш търговците. Не всички , но повечето гледат само да си продадат стоката а после собственика да се оправя, така че трябва да гледаш всичко и въобще да не им вярваш. За това най-добре когато избереш скутера да вземеш някой който да разбира от скутери и той да погледне и минимално да се доверяваш на търговеца. Да наистина Бъргмана не е евтин за поддръжка, но в Англия цените са далеч по -добри на частите от тук, а и този модел е доста разпространен така че проблем от това естество няма да имаш. А и не забравяй че колкото и да е скъп това е скутер, а не Бентли и цените са напълно нормални. Скъпо е в сравнение с някое 50-125 см3 скутерче, но е напълно поносимо и евтино дори в сравнение с каквато и да било кола. Просто намери подходящ запзен и поддържан скутер, смени му масло и филтри провери му спирачки охладителна система , почти винаги акумулаторите са скапани , провери и него смени му свещите и тогава тръгвай. Задължително е да вземеш добра каска и яке. ? последно съвет от мен. Цените на моторите , а и избора в Англия са много по-добри от тук. Аз ако съм на теб ще се върна и ще си купя от Англия. А и от както Англия излезе от Европейския съюз не знам какво ще те карат там да платиш когато влизаш с него и ако го регистрираш там. Цените там са по добри за 99% от частите и аксесоарите, облеклото и каските. Само труда за обслужване там е по-скъп от тук. Ако аз съм на твое място ще постъпя по точно обратния път. Ще се върна там ще търся скутер там ,нещата които мога сам да обслужа ще ги направя там , ще се оборудвам с добра екипировка там ще посвикна с него и ще добия представа от машината и догодина ще се върна до тук с него. Ще излезе по-евтино и със сигурност по-добре. Самият факт че в Англия всичко което е сейфти не подлежи на облагане с данък ДДС, не можеш да си представиш колко много сваля цените. Само една каска е със много проценти по-евтина, а и там имат постоянно някакви промоции. Самият аз си поръчах последната каска от там и я взех с повече от  500 лв по-евтино от тук. Нека и другите кажат какво мислят, но това е моето мнение.

#3 steppenwolf

steppenwolf

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 124
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:X Max

23 юли 2021 - 18:50

Здравей,
имал съм Бъргман 400 2007г. Комфортен на извънградско,събира много багаж! Ако се насочиш към този модел, лично аз имах проблем със задният спирачен апарат-прегледай добре там! Тъпо е измислено, на едни шлици, които се износват и хлопа. Спомням си, че правих едни втулки. Другият проблем с него беше, че в един момент започна да глъхне, като дам газ. Оказа се, че има боклук в резервоара. Дадох го на майстор, който свали резервоара и почисти и се оправи. Но ремонта не е лесен!  С този скутер навремето правих един адриатски трип, по принцип на него силата му е по скоро на извънградско. Не уморява, комфортно и си подърва 120км. Но това, което пишеш, за 800км. да ден....е неосъществимо!!!Ще си на мармалад! Аз за себе си знам, че точката ми е 400км, после става уморително. Не че не съм минавал и по 600, но е тегаво. А да го направиш два-три дни по ред е АД! По добре си хвани самолета. Ако тръгнеш оттук-направи си го като трип, с отбивки, спирания, престои и т.н. Мототрипа е нещо незабравимо! Чертаеш маршрут, задължително без магистрали и се наслаждаваш :)

#4 batkir4o

batkir4o

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 35

24 юли 2021 - 09:29

Един френд с който караме си взе кимко ексайтинг 400,супер е доволен като вървеж и возия,погледни ги и тях

#5 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

25 юли 2021 - 08:17

Редовно правя трипове по 400-500 км. в БГ. Подкрепям мнението на колегата по-горе - над 500 км/ден е много тегаво. А на следващия ден не ти се тръгва.
Когато свърши зимата и започна с пътешествията дори 300 км/ден ми идват повечко. Чак след няколко пътувания съм уверен, че ще направя 500...
Купи ди скутер от Англия. Това дето си го намислил ще те скапе, няма да е готин трип-пътешествие, а ужасно преживяване. То тръгнеш ли връщане няма. А времето? Дъжд, вятър, ниски температури сутрин...
За скутера: Suzuki Burgman 650 - не знам дали ще се справиш... има теми тук във форума. Прочети ги задължително преди да го купиш.
Успех

#6 steppenwolf

steppenwolf

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 124
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:X Max

25 юли 2021 - 09:13

Аз навремето, като бях тръгнал да си взимам скутер и се целех в Бъргман 650. Честно казано, радвам се, че не взех. Тогава взех 400.