Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Мнения и съвет относно покупка на ЧИСТО НОВ скутер

• Please log in to reply
20 отговора на тази тема

#1 AMA_RiDeR

AMA_RiDeR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Скутер:Aeon Aero 50

Публикувано 11 August 2021 - 18:05

Здравейте обмислям покупка но нов скутер 50 кубика избирам между два модела Honda SUNSTO 50 (лиценз на Хонда) и Aeon Aero 50 в диапазон на 1900-2200 лв са и двата са със гаранционно обслужване знам че са китайски но са нови скутер втора употреба не ми се взима просто новото си е ново  мотора ми трябва за село предимно до магазина до близкия язовир или разходка кола си имам за дълъг път и за града въпросът ми е кои от двата е по читав ако има хора с такива да изкажат мнение относно разхода и основните неща и само да допълня досега не съм имал скутер само коли съм карал затова ми трябва и 50 кубика благодаря за отговора предварително.
Публикувано изображение

scooterhouse.net

#2 Гошко2

Гошко2

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1149 Мнения:

Публикувано 12 August 2021 - 08:01

Сънсто няма нищо общо с Хонда.

И двата мотопеда са идентични. Избери си скутера по форма, външен вид, седалка, място за краката и гумите. Марката е без значение - един дол дренки са. Хубаво масло и редовна смяна, друго не му трябва.

#3 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

Публикувано 13 August 2021 - 15:15

Незнам дали си карал 4 тактов китаец но не са от бързите.Повечето излизат със 72сс цилиндър което след разработка горе долу тръгва,но след смяна със спортен раз. Вал и спортен варятор ще стане супер.Имат много твърди задни амортисори и след 4 година ако го държиш отвънка прегарят пласмасоте и почват да се чупят.Иначе с двигателя няма да имаш проблеми,икономични са!

#4 AMA_RiDeR

AMA_RiDeR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 13 August 2021 - 19:41

Не търся скорост от 50 кубиков мотор а да ми върши работа и ще го държа в гараж така че пластмасите няма да са проблем.
Публикувано изображение

#5 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 14 August 2021 - 12:37

Така или иначе ще стигнеш до тунинг!

#6 AMA_RiDeR

AMA_RiDeR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 14 August 2021 - 16:54

Не ми идвало през ума да правя тунинг на 50 кубика да става 75 и тем подобни че не можел да върви много 60 км да вдига са ми достатъчни нямам А категория засега не ми и трябва благодаря за съветите.
Публикувано изображение

#7 AMA_RiDeR

AMA_RiDeR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 16 August 2021 - 14:01

Колеги купих мотора Aeon Aero 50 цвят бордо с 2 години гаранция 1950 лв утре ще го регистрирам  води се с лиценз на Yamaha и другите китайски марки които имаше Sunsto и Baotian те пък бяха с лиценз на Honda но реално разликата е само в дизайна двигателите са еднотипни.
Публикувано изображение

#8 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 16 August 2021 - 14:46

Честито,прави разработката и газ!И все пак ако почне да ти малее пиши!

#9 Гошко2

Гошко2

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1149 Мнения:

Публикувано 16 August 2021 - 15:44

Виж мнениетоAMA_RiDeR написа на 16 August 2021 - 14:01 :

Колеги купих мотора Aeon Aero 50 цвят бордо с 2 години гаранция 1950 лв утре ще го регистрирам  води се с лиценз на Yamaha и другите китайски марки които имаше Sunsto и Baotian те пък бяха с лиценз на Honda но реално разликата е само в дизайна двигателите са еднотипни.

Какви лицензи, какви 5 лева?!?!

GY6 китайски двигател и толкоз. Рами, пластмаси - китайски свободни съчинения...

Не, че е лош, просто няма такова нещо като "лиценз".

#10 AMA_RiDeR

AMA_RiDeR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 16 August 2021 - 16:13

На мен ми е ясно че нямат общо с дадените марки сигурно някакъв маркетингов трик.
Публикувано изображение

#11 cameraman

cameraman

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 312 Мнения:
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Italjet Longjia 50 2t

Публикувано 23 August 2021 - 19:01

Поне двутактов да беше взел... 60 може и да не ги видиш с GY6. Толкова много се изписа тука за 2 и 4 тактови петдесятки... Сега като ходиш до язовира, дядовците с колелетата ще те изпреварват.

Този пост е редактиран от cameraman: 23 August 2021 - 19:04

#12 AMA_RiDeR

AMA_RiDeR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 24 August 2021 - 11:05

Не търся скорост не ми пука след като му се свалят ограничителите на определените км ще си вдигне 60 може и малко повече дори да не вдигне повече от 60 това е 50 кубика няма да се състезавам в Мото ГП или Супербаик  важното е че е по икономичен от 2 тактов и не е на 8-10 години или повече.

Публикувано изображение

#13 cameraman

cameraman

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 312 Мнения:
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Italjet Longjia 50 2t

Публикувано 24 August 2021 - 18:27

Добре. Помечтай си за 60 км/час!

#14 AMA_RiDeR

AMA_RiDeR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 24 August 2021 - 19:35

Това дали ще си мечтая или не само времето ще покаже пак казвам не търся скорост или голямо ускорение от 50 кубика скутер.
Публикувано изображение

#15 crazyNRG

crazyNRG

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 46 Мнения:
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Piaggio NRG Power DD & NRG MC3 DD

Публикувано 25 August 2021 - 11:29

За тези пари си вземи някое Piaggio на малко километри. Старото ми вече е на 60 000км и няма признаци да умира.
Piaggio NRG Power DD 50cc 2007 LC Stage1
Piaggio NRG Power DD 70cc 2010 LC Crashed
Piaggio NRG MC3 DD 70cc 2004 LC

#16 2shacci

2shacci

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 14 Мнения:
  • Скутер:Piaggio nrg

Публикувано 25 August 2021 - 12:02

Аз да изкажа мнение,пък който иска да се съгласява! Китайците не умеят да правят превозни средства и ще ви кажа защо:
1-во не могат да карат! Китаец шофьор няма.Абонирал съм се за един канал за китайски птп-та,вярвайте ми срещнат ли се на завоя двама китаеца един срещу друг са се ударили задължително.Това го казавам,защото малко или много доказалите се производители на двуколесни ще направят поне няколко теста,как се държи на пътя,как спира и т.н
2-во Не знам как го постигат, но на равен път,асфалт светулка падат и се въртят китайските возила като на лед все едно.Предполагам китайски гуми от пластмаса.
3-то Няма никакъв качествен контрол,каквото излезе от конвейра това се пуска в магазина.
Моя опит е с китайско атв пак за 2 бона,ужасно беше.Всеки болт беше хлабав,свещта работи точно два дни,корави пластмаси евтини,управление и вървеж нула.Всяка гума гледа в различна посока и не може да се направи реглаж,така си е произведено просто.
Провери си всички болтове, виж и гумите,ако са марка която не можеш да я прочетеш ги смени :).Те не влизат в абсолютно никакви класации за безопасност и т.н.
Безаварийни км от мен иначе и да те радва

#17 Гошко2

Гошко2

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1149 Мнения:

Публикувано 25 August 2021 - 13:39

Бахмааму, как ли още съм жив след 15 години каране на китайски мотори и къде стотина хиляди километра общо на тях?!

#18 AMA_RiDeR

AMA_RiDeR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 25 August 2021 - 15:14

Купих го от място не искам да му правя реклама но има добра репутация и се занимават с всякакви мотори от дълги години са на пазара засега нямам нещо недозавито или хлабаво за скутер втора ръка 50 кубика в България не е като кола тои е сменил доста повече собственици повечето от които под 18 и то в повечето случаи не само тук но и в чужбина с доста падания.
Публикувано изображение

#19 Yasho

Yasho

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 13 September 2021 - 22:45

.

Този пост е редактиран от Yasho: 13 September 2021 - 22:50

#20 anto1R

anto1R

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 884 Мнения:
  • МестонахождениеYambol

Публикувано 14 September 2021 - 17:26

Само да то кажа че не е 50сс а  72сс със сигурност!!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни