•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Въпрос за жило за газ


#1 2shacci

2shacci

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 29
  • Скутер:Piaggio nrg

06 септември 2021 - 12:25

Колеги, скъсах жилото на газта, от разпределителя до карбуратора. ?змерих жилото като го извадих и е 64см +/- 1 мм, въпроса ми е; Намерих си готово жило с броня и два малки накрайника, но жилото е 65 см, мога ли да го корегирам този 1 см ? Не за друго, ами от дъжката жилото управлява през разпределителя и жилото за маслената помпа и не знам как ще се получи точно самото у-ние.. ?ма готови двойни жила за модела на скутера, но хич не ми се занимава да свалям пластмаси отново :(
Другото е има универсални жила гледам с накрайници, които се кримпват обаче, те дали държат?

scooterhouse.net

#2 Емилиян

Емилиян

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4
  • МестонахождениеТетевен
  • Скутер:kymco dink 200i

06 септември 2021 - 21:32

Колега и аз скъсах жило размерът за моя скутер беше 174 аз поръчах 189 и стана не исках да разглабям скутера и вързах жилото с изолир банд като го издърпах и това е най лесният варянт ... ето и видео изгледай го доста е полезно https://youtu.be/3Aat9Gny9ls

#3 2shacci

2shacci

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 29
  • Скутер:Piaggio nrg

07 септември 2021 - 12:41

Оправих го днес. От жило за колело изпилих на шмиргела фабричната пъпка до 3мм размер,прекарах си го през сплитера, сложих си оригиналната броня и другия край го кримпнах с едно краче месингово, взех го от някакъв стар кондензатор, като почти оригинален размер беше, леко го изпилих само.Стана бетон здраво. Въпроса е че за пръв път вадя иглата на карбуратор и да ви кажа 1 час мъчене и не успах да сглобя. Ще чакам помощ от приятел тези дни, че останах без пръсти от скапаната пружина да я държа сгъната и.....Делорто са го измислили доста тъпо монтирането, гледам на други карбуратори е много по-удобно!