•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Проблем с качването на масло


#1 georgi31

georgi31

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 30
  • Скутер:Kymco 125

29 юли 2022 - 16:36

Здравейте, колеги.
Наскоро ми се скъса веригата и се наложи да отворя двигателя и да я сменя. Отворих го, смених я, гледах как точно става в you tube. Дотук всичко наред, запалих го, работеше нормално, карах го, но ми правеше впечатление че веригата много трака и кобилиците отпред бяха сухи. Реших да отворя двигателя отново и видях, че няма никакво масло по главата. Въпроса ми е как точно се качва маслото до главата, къде може да съм сбъркал (понеже никъде не намерих гарнитури за двигателя, си изрязах сам от клингерит). GY6 125 4T

scooterhouse.net

#2 krasy

krasy

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеБУРГАС
  • Скутер:BURGMAN 400 1999

29 юли 2022 - 20:23

Тоя двигател като го гледам може и да няма маслена помпа.   Виждам че лагерите на разпределителния вал са съчмени.  На такива лагери не им трябва много. Маслена мъгла им стига.   Ако липсваше мазане едва ли щеше да мине и 20 км. По принцип масло в главата се качва покрай някой от болтовете и.   ? си личи- отворът покрай него е по-различен.   Може на тоя мотор просто веригата да качва мъгла от картера и на такива лагери това е достатъчно....

#3 krasy

krasy

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеБУРГАС
  • Скутер:BURGMAN 400 1999

29 юли 2022 - 20:28

Всъщност видях че има маслена помпа.  Но няма гаранция че има канал до главата.

#4 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

30 юли 2022 - 08:35

Купи си оригинални гарнитури!!!
Запушил си магистрала с ръчно направените.
Няма такова нещо като “мъгла”, а лагерът откъм веригата се разбива много лесно.

#5 cveiba

cveiba

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 24
  • Телефонен номер:0886656486
  • МестонахождениеБалчик
  • Скутер:Sanyou

28 август 2022 - 10:33

На цилиндара има един отвор който ляга върху друг който е на блока . Най вероятно с твойта гарнитура си го запушил. Той подава масло от едната шпилка горе в главата. Прав е Гошко2 грешката е твоя.Послушай съветът му.